آزمون تولیمو

همه چیز راجع به آزمون تولیمو کامپیوتری

همه چیز در مورد آزمون تولیمو کامپیوتری

سرانجام با تغییرات فراوان، از ابتدای آذر 98 برنامه ی زمان بندی برگزاری آزمون تولیمو مشخص گردید .

از جمله ی تغییرات اعمال شده در آزمون تولیمو سال 98 می توان به کامپیوتری شدن آزمون اشاره کرد ، این آزمون ها که در حال حاضر به نسخه های آزمایشی معروف می باشند تنها در استان تهران و با پذیرش ثبت نام بسیار محدود در حال ثبت نام و برگزاری می باشد .

از دیگر تغییرات اعمال شده در آزمون های تولیمو ی کامپیتوی می توان به تعداد سوالات این آزمون اشاره کرد که تعداد سوالات آن از 140 سوال در سال 97 به تعداد 105 سوال کاهش یافته است که چنین تغییری شباهت این آزمون به سمت آزمون MSRT برده است .

زمان پاسخ به سوالات تولیموی کامپیوتری :

ترتیب سوالات و زمان 

بخش سوالات تستي: اين دفترچه حاوي 105 سوال تستي مي‌باشد و داوطلبان بايد سوالات بخش گرامر و درک مطلب را در مدت 62 دقيقه و سوالات بخش شنيداري  را در در مدت 18 دقيقه (جمعاً 80 دقيقه ) پاسخ دهند.

لازم به ذکر است زمان پاسخ گویی به تفکیک هر مهارت در آزمون تولیمو ی کامپیوتری به شرح زیر می باشد

بخش اول: سوالات گرامر ساختار و بيان نوشتاري  (Structure and Written Expression)

تعداد سوالات 35 سوال (تکمیل جمله: 15 سؤال در مدت 10 دقیقه و شناسایی خطا: 20 سوال در مدت 12 دقیقه)

بخش دوم: درك مطلب شفاهي – شنيداري  (Listening Comprehension)

تعداد سوالات 35 سوال که به ترتیب 20 سوال مربوط به سوالات مکالمه ی کوتاه ، 8 سوال مربوط به گفتگوی طولانی) ، 7 سوال مربوط به سوالات سخنرانی یا لکچر می باشد

در جلسه آزمون سوالات بخش شنيداري بصورت مستقل برای هر داوطلب از طریق هدست پخش خواهد شد و داوطلبان بايد با توجه به متن سوال كه از هدست پخش مي‌شود، نسبت به انتخاب يكي از چهار گزينه‌اي كه در رابطه با سوال مربوط به اين بخش (درك مطلب شفاهي) از طريق رايانه (كامپيوتر) اقدام نمايند. داوطلبان بايد توجه داشته باشند متن سوالات شنيداري (درك مطلب شفاهي) فقط يك‌بار پخش مي‌شود و قابل تكرار نيست و لذا لازم است تمام حواس و دقت خود را براي شنيدن صوت منتشره به كار ببندند تا ضرري متوجه آنان نشود.

بخش سوم: خواندن و درك مطلب (Reading Comprehension)

تعداد سوالات 35 سوال

مدت پاسخگويي 40 دقيقه

ب – 2 –بخش تشريحي:

بخش چهارم: نوشتاري (Writing) شامل يك سوال مي­باشد كه داوطلبان مي­توانند در مدت 30 دقيقه از طريق رايانه (كامپيوتر) به سوال مربوط پاسخ دهند. داوطلبان در اين قسمت مي‌بايست از مهارت تايپ جملات با كيبورد برخوردار باشند.

امتیاز بدهید
امتیاز گرفته شده 5 از 5 توسط 2 بازدیدکننده

نظر خود را بنویسید

مقالات