آزمون EPT , کلاس EPT , سوالات ای پی تی مورخ 10 اسفند 97

آزمون EPT | پاسخ سوالات EPT مورخ 10 اسفند | کلاس EPT سال 98   | زبان دکتری دانشگاه آزاد

همزمان با برگزاری آخرین آزمون زبان دانشگاه آزاد " آزمون EPT " در سال 97 در تاریخ 10 اسفند ماه ، مرکز زبان کرایه چیان ( برگزار کننده ی کلاس های اختصاصی آزمون زبان دانشگاه آزاد در هفتمین سال متوالی ) پاسخنامه EPT امروز را به همراه بررسی سوالات منتشر می نماید .

 

مختصری از آزمون ای پی تی مورخ 10 اسفند 97

ازمون در حوزه تهران ، از ساعت ٩ صبح آغاز گردید . اما با توجه به تعداد داوطلبان و مشکلات به وجود آمده در قسمت پارکینگ داوطلبان تا ساعت ۹:40 امکان ورود به حوزه امتحان را داشتند مدت زمان پاسخگویی به 100 سوال آزمون  140 دقيقه می بود.

در مقایسه کلی ، سوالات آزمون 10 اسفند نسبت به 4 آزمون اخیر برگزار شده در پاییز و زمستان سال 97 کمی سخت تر ( در قسمت واژگان و گرامر ) بود و مابقی مهارت ها همانند آزمون گذشته متوسط رو به ساده  بود .

در ادامه بررسی سوالات هر یک از مهارت های آزمون به همراه پاسخ گزینه های صحیح در هر بخش آورده شده است  

 

سوالات واژگان ای پی تی – سوالات لفت EPT اسفند 97 :

این بخش از آزمون - سوالات واژگان EPT مورخ 10 اسفند ماه 25 سوال بود ، در مورد سوالات مربوط به واژگان می بایست گفت سوالات تا حدودی سخت تر و کمی غیر استاندارد بودند. بدین لحاظ از کلمه غیر استاندارد در طراحی سوالات استفاده می کنیم چرا که در برخی سوالات گزینه ها به گونه ای انتخاب شده بودند که داوطلبان را به اشتباه می انداخت و داوطلبان می‌توانستند با قرار داد گزینه ها تعبیرهای متفاوتی از جمله داشته باشند به عنوان مثال برخی از لغات که معمولاً مترادف هم هستند در گزینه ها وجود داشتند  " timid / weak "  و داوطلبان باید به معانی مختلف یک کلمه می‌پرداختند تا ببیند کدام یک در این جمله معنی می دهد و همچنین برخی از لغات مانند  " breal through , work out " جز واژگان نسبتا سخت برای این آزمون بودند

در زیر گزینه های صحیح سوالات واژگان EPT مربوط به آزمون 10  اسفند ماه آورده شده است

پاسخ سوالات لغت EPT 10 اسفند , سوالات واژگان ای پی تی

گرامر EPT مورخ 10 اسفند - سوالات ساختار ای پی تی

این قسمت از آزمون همانند دوره های گذشته شامل 40 سوال بود . 40 سوال گرامر EPT ، كه 30 سوال  آن به شکل گرامر چهار گزينه اي و ١٠ سوال آن به فرمت گرامر جمله بود .

در بررسی سوالات مورد پرسش در قسمت گرامر چهارگزینه ای می باست گفت سوالات گرامر EPT مورخ 10 اسفند ، تا حدودی از آزمون گذشته سخت تر بود و نکات گرامری برخلاف آزمون قبلی در بین سوالات پخش نگردیده بود . به عنوان مثال چندین سوال در مورد قیدها بود که داوطلب باید از روی معنی جمله حدس میزد که کدام قید "  therefore , nevertheless , …." انتخاب شود

۱۰ سوال گرامر جمله می بایست گفت نسبت به گرامر چهار گزینه ای آسان تر بود و همسطح با آزمون قبلی بود

با این حال داوطلبینی که فرصت حضور در کلاس ها را نداشتند و تنها بسته ی مکاتبه ای این مرکز را دریافت نموده بودند به راحتی متوجه میزان شباهت سوالات سر جلسه با نکات سوالاتی که آن ها داده شده بود می شدند و میتوانستند از این قسمت نمره ی قابل قبولی دریافت نمایند .

در زیر پاسخ صحیح سوالات مربوط به گرامر EPT مورخ 10 اسفند ماه آمده است.

سوالات گرامر EPT , پاسخ سوالات گرامر ای پی تی , ای پی تی 10 اسفند 

سوالات ریدینگ ای پی تی – سوالات درک مطلب EPT اسفند 97

 سوالات درك مطلب EPT شامل  20 سوال بود ، در قالب چهار درك مطلب و هر درک مطلب 5 سوال با موضوعاتی مانند وجود مهد تمدن در کشور ها و تشکیل آن ها به دلیل گروه های قومی ( 1 پاراگراف ) ، نبود مواد مغذی در خاک جنگل west Virginia شامل ( 2 پاراگراف ) ، چگونگی انتقال مواد معدنی ، آب ، غذا از بخشی از گیاهان به بخش دیگر ( 1 پاراگراف) ، خواب زمستانی و مهاجرت در حیوانات و دلایل آن ( 2 پاراگراف)

سطح درک مطلب ها از لحاظ معنی و واژگان همانند آزمون قبل بود با این تفاوت که نوعی از سوالات که در آزمون ای پی تی مطرح نمی شد مانند سازماندهی ایده ها در پاراگراف ها و حدس زدن پاراگراف بعد از متن در این درک مطلب ها وجود داشت

در حالت کلی می بایست گفت سطح سوالات مربوط به متون درک مطلب متوسط روبه ساده بودند و سوال سختی نداشتند

در زیر گزینه های صحیح مربوط به سوالات درک مطلب ای پی تی مورخ ۱۰ اسفند قرار داده شده است

 سوالات درک مطلب EPT , ریدینگ ای پی تی 10 اسفند

سوالات کلوزپسیج EPT

 سطح سوالات مربوط به قسمت کلوزپسیج آزمون ای پی تی ۱۰ اسفند ماه در مقایسه با آزمون قبلی بالاتر بود و نکاتی از گرامر ، لغات و حرف اضافه را مورد سوال قرار داده بود در حالی که در آزمون گذشته کلوز اصلاً به لغت نپرداخته بود در این آزمون ۸ سوال مربوط به لغت بود

در زیر گزینه های صحیح مربوط به سوالات کلوز پسیج آزمون 10 اسفند قرار داده شده است

 سوالات کلوز پسیج EPT , cloze passage ای پی تی

 مرکز زبان کرایه جیان برای داوطلبین خود و سایر داوطلبین آرزوی موفقیت دارد و همچنین خدمات آموزشی خود را برای اولین آزمون سال 98 به شرح زیر اعلام می دارد .

 

  • کلاس EPT , آزمون EPT , بهترین کلاس EPT , کلاس تضمینی ای پی تی , تدریس خصوصی EPTکلاس آمادگی EPT – وی آی پی تک نفره ( تکمیل ظرفیت شده است ) 
  • کلاس آمادگی EPT - نیمه خصوصی 0 تا 100 آزمون
  • بسته مکاتبه ای ای پی تی – کتاب EPT ( آموزش و بانک سوالات با پاسخ تشریحی )

و اما توضیح مختصری در مورد هر کدام از خدمات آموزشی فوق :

 

کلاس زبان EPT , کلاس ای پی تی , تدریس وی آی پی تک نفره

هر داوطلب دارای یک کلاس اختصاصی با استاد تخصصی آزمون زبان دانشگاه آزاد " EPT " خواهد بود ، آموزش بر اساس سطح زبان فعلی دانشجو و تنها در چهارچوب و قالب آزمون خواهد بود و از آموزش مطالبی که کمکی به افزایش نمره ی آزمون نخواهد کرد صرف نظر خواهد شد .

آموزش با ادبیات ساده و شیوا

تدریس فرمولی و بیان تکنیک های آزمون در حین تدریس

کار بر روی سوالات بدون تغییر آزمون زبان دانشگاه آزاد " آزمون زبان EPT "

برگزاری کلاس ها با سیستم زمانی شناور ویژه دانشجویان شاغل و یا هیات علمی

برگزاری کلاس های آنلاین علاوه بر کلاس های خضوری ویژه دانشجویان شهرستانی

 

کتاب آموزش و بانک سوالات EPT – بسته ی مکاتبه ای پی تی

کتاب آموزش و بانک سوالات EPT – بسته ی مکاتبه ای ای پی تی ، این امکان را در اختیار دانشجویان قرار می دهد تا بدون حضور در کلاس تنها با استفاده از یک منبع آموزشی  بتوانند قبولی خود را در آزمون قطعی کنند.


این بسته ی خود آموز شامل دو کتابچه است که در گام اول کتابچه آموزش را مطالعه خواهید کرد.

در بخش آموزش ، فراگیری مهارت های آزمون به صورت تفکیک شده شامل ( گرامر ، درک مطلب ، واژگان پر تکرار ).

در بخش دوم سوالات آزمون را خواهید داشت ، 400 سوال پر تکرار آزمون از قسمت های گرامر و درک مطلب و واژگان با پاسخ کاملا تشریحی  خواهید داشت.

 

کتاب ای پی تی , بسته مکاتبه ای EPT , پاسخ تشریحی سوالات EPT , بسته خود آموز EPTکلاس آمادگی EPT , وی آی پی نیمه خصوصی

در این دور از کلاس های وی آی پی نیمه خصوصی EPT  همانند ادوار گذشته ، آموزش از نقطه صفر آزمون شروع خواهد شد و هر سه مهارت آزمون ( گرامر ، درک مطلب و واژگان ) با زبانی ساده و تا آنجا که آزمون اجازه دهد به صورت فرمولی خواهد بود .آموزش مهارت ها  ، اختصاصیِ خود آزمون زبان دانشگاه آزاد " آزمون زبان  EPT " خواهد بود و از بیان مطالبی که آموزش آن کمکی به افزایش نمره خواهد کرد به جد خودداری خواهد شد .

این سبک از برگزاری کلاس ها متناسب آن دسته از داوطلبانی خواهد بود که در دریافت نمره ی این آزمون دارای محدودیت زمانی هستند و یا دارای سطح زبانی نسبتا ضعیفی هستند .

ویژگی خاص این کلاس ها ، آموزش  بر پایه حل سوالات جدید و بدون تغییر ادوار گذشته ی EPT ( آزمون زبان دانشگاه آزاد ) خواهد بود تا داوطلبان ،  آموزشی را که می بینند بلافاصله با حل تست ادوار گذشته کاربردی نمایند و تسلط تست زنی خود را کامل نمایند .

کلاس های نیمه خصوصی طی 5 روز و در تاریخ های 17 فروردین تا 21 فروردین ماه  در واحد صادقیه برگزار می گردد که جدول زمان بندی کلاس ها در تصویر رو به رو مشخص گردیده است .

هزینه ی این دور از کلاس های نیمه خصوصی 480 تومان می باشد .


نحوه ثبت نام در کلاس های آمادگی آزمون ای پی تی و یا دریافت بسته خود آموز EPT

دانشجویان متقاضی شرکت در کلاس های آمادگی آزمون EPT و دریافت بسته خودآموز می توانند از هر یک از راه های زیر اقدام نمایند

-تماس تلفنی با مرکز غرب ( صادقیه ) 44063601 ( تماس در ساعات اداری )

-تماس تلفنی با دفتر شرق (رسالت-مترو علم و صنعت) 77497626  ( تماس در ساعات اداری )

-تماس تلفنی با دفتر مرکز ( شریعتی ) 86020847 ( تماس در ساعات اداری )

-تماس با شماره : 09126186234 ( در ساعات غیر اداری )

سامانه ی پیامکی : 5000206040600

ارسال عبارت "کلاس ای پی تی " و یا "کلاس آمادگی EPT" به شماره سامانه پیامکی این مرکز به شماره 5000206040600

مشاورین این مرکز ظرف مدت 24 ساعت با شما تماس خواهند گرفت.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید