آزمون تولیمو

اعتبار آزمون تولیمو چند سال است؟

اعتبار آزمون تولیمو چند سال است؟

سوالِ بسیاری از داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون تولیمو این می باشد که اعتبار آزمون تولیمو چند سال می باشد ؟

اعتبار مدرک TOLIMO پس از شرکت در آزمون و دریافت کارنامه به مدت دو سال می باشد .

بدیهی می باشد پس از گذشت دو سال ، نمره ی آزمون کاربردی نخواهد داشت و داوطلبان برای استفاده از مدرک آزمون می بایست مجددا امتحان دهند .

آزمون تولیمو اعتبار بین المللی ندارد و تنها برای تعداد محدودی از کشور ها  همچون کشور ایتالیا معادل سازی می شود بدین معنا که داوطلبینی که مدرک آزمون تافل و یا آیلتس را ندارد می توانند با دریافت نمره ی بالای 600 و معادل سازی این نمره با مدرک های زبان بین المللی نسبت به پذیرش از دانشگاه های این کشور اقدام نمایند .

نهاد برگزاری آزمون ، سازمان سنجش می باشد و برنامه زمان بندی شرکت در این آزمون در سامانه ی سنجش قابل مشاهده می باشد .

مرکز زبان کرایه چیان ، برگزار کننده ی کلاس های آمادگی این آزمون در هشتمین سال متوالی آماده ی پاسخگویی و مشاوره به شما متقاضیان می باشد .

برای اطلاع از نحوه ی برگزاری کلاس ها و همچنین دریافت پاسخنامه آزمون های گذشته نیز می توانند بر روی لینک زیر کلیک نمایید .

آزمون تولیمو

برای آماده شدن در  آزمون زبان دکتری، می توانید در گام اول برای یکی از آزمون های زبان استاندارد پیش قدم شوید تا علاوه بر کنکور دکتری از مدرک زبان جهت مصاحبه ها برخوردار گردید. فهرست  آزمون های زبان معتبر به ذکر منابع و مشخصات آنها در این قسمت درج شده است.
آزمون زبان MSRT ، آزمون زبان تولیمو TOLIMO ، آزمون زبان تافل TOEFL و آزمون زبان آیلتس IELTS معتبر ترین آزمون های زبان مورد قبول دانشگاه ها جهت مصاحبه های دکتری می باشند . منابع این آزمون ها غالبا برابر می باشند و با مطالعه یک آزمون می توان برای سایر آزمون ها هم آماده شد. تفاوت عمده  نحوه برگزاری ازمون ها می باشد.

کدام مدرک زبان برای مرحله مصاحبه آزمون دکتری معتبر است؟

در خصوص میزان سختی این آزمون ها می توان گفت تا حد زیادی آزمون MSRT با آزمون بین المللی TOEFL PBT و TOLIMO برابرند.

منابع

  • TOEFL Preparation KIT
  • Barron’s – 11th Edition
  • Arco
  • Betty azar
  • Vocabulary for high school students
  • 504 Essential Words For Toefl
امتیاز بدهید
امتیاز گرفته شده 3 از 5 توسط 2 بازدیدکننده

نظر خود را بنویسید

مقالات