تافل

تدریس خصوصی تافل تضمینی

تافل/TOEFL

 

تافل ( TOEFL) يک آزمون جامع زبان انگليسي می باشد  که براي راه یابی به بيش از 4400 کالج و دانشگاه در ايالات متحده و کانادا، و سایر قسمت های دنیا، مورد نياز مي‌باشد. همچنين افراد خارجی  که از مشاغل حرفه‌اي برخوردارند، براي ادامه فعاليتهاي تخصصیشان در آمريکا و کانادا لزوما به يک رتبه تافل احتیاج دارند. نمره اخذ شده در اين آزمون جهت قبولی در اين دانشگاه ها به مدت دو سال معتبر است.

تافل کتبی و کامپيوتری

از سال 1968 تا 1998، آزمون تافل تنها  به طور کتبي برگزار مي‌ گردید. داوطلبان جواب هایشان را روي يک صفحه با مداد علامت گذاری می کردند. در سال 1998 ETC كه آزمون تافل را طراحی مي‌کند و Sylvan Learning Systems که برگزاری نسخه کامپيوتري تافل را بر عهده دارد، براي نخستین بار اين آزمون را به شکل کامپيوتري ارائه داد.

همچنین با وجود اين دو نسخه (کتبی و کامپیوتری)، قرار است يک آزمون به طور کاملا جدید در سالهای پیش رو طراحی گردد. اين آزمون  فرق شایانی با دو نسخه فعلی خواهد داشت. مانند اضافه شدن بخش «Speaking». با دانش اینکه  تاکنون چنین بخشی در آزمون در تافل مورد ارزیابی  قرار نگرفته است، باید منتظر تغييرات بزرگ را در ماهیت اين آزمون باشیم.

آزمون کتبی تافل (PBT)

تافل کتبی  يک آزمون  با زمانبندي مشخصی است  که از سه بخش اساسی  برخوردار است:

 1. بخش شنيداري50 پرسش 35 دقيقه
 2. بخش ساختار و نگارش40 پرسش25 دقيقه
 3. درک مطلب50 پرسش55 دقيقه

بخش شنيداری.
یعنی  قدرت  زبان آموز را در فهم مکالمات انگليسي آمريکايي ارزیابی می کند. بخش شنیداری از سه قسمت تشکیل شده است.

 • قسمت اول اين بخش (Part A) شامل مکالمه‌هايي کوتاه مي‌باشد که بين دو نفر صورت مي‌گيرد و پس از پايان هر مکالمه پرسشي مبني بر اينکه چه چيزي بين اين دو نفر رد و بدل شده است و يا پرسشي در مورد زمان يا مکان اين مکالمه، مطرح مي‌شود.
 • در قسمت دوم (Part B) مکالمه‌هاي گسترده‌تري بين دو يا چند نفر انجام مي‌شود.
 • قسمت سوم (Part C) نيز دربرگيرنده نطق‌ها و سخنراني‌هايي است که بيشتر حول و حوش موضوعات دانشگاهي و آکادميک مي‌باشد.

درک مطلب.

توانایی لازم برای فهم  متون انگليسي و نيز دايره لغات خوب، رمز موفقيت در همه بخشهاي تافل به شمار می آید، ولی در اين بخش اين مهارتها به نحو ویژه ای مورد بررسی  قرار مي‌گيرند. اين بخش از آزمون تافل اغلب شامل پنج متن در حیطه علمی و دانشگاهي است و در پی  هر متن 10 سوال مطرح مي‌شود. همه اطلاعاتي که براي پاسخ به سوالات احتیاج داريد در خود متن آورده  شده است و شما احتیاجی به پيش‌زمينه علمي خاصي نداريد.

آزمون کامپيوتري تافل (CBT)

نسخه کامپيوتري آزمون تافل متشکل از بخش های زیر است:

 1. بخش شنيداري50-30 پرسش60-40 دقيقه
 2. ساختار25-20 پرسش20-15 دقيقه
 3. درک مطلب60-44 پرسش90-70 دقيقه
 4. بخش نوشتاري1 انشاء30 دقيقه

درک مطلب.

در اين بخش زبان آموز اول متني را مي‌خواند که اغلب بیشتر از آن است که کل آن در يک صفحه نمايش مشاهده شود. پس زبان آموز ناچارا مجبور است از «نوار مرور» براي ديدن باقی متن استفاده کند.

بخش نوشتاري.

اين بخش فارغ از رتبه کلي شما گزارش مي‌شود. بخش نوشتاري هم اکنون در آزمون کامپيوتري تافل آورده  شده است. اين انشاء را هم می شود  پاسخ‌نامه نوشت و هم می شود مستقيماً در کامپيوتر تايپ کرد.

 

برای اطلاعات بیشتر و همچنین زمان بندی کلاس ها می توانید به وب سایت ما مراجعه کرده و یا با از طریق تلفن های زیر با ما در ارتباط باشید.

 • تماس تلفنی با دفتر غرب ( پونک ) 44416155 ( تماس در ساعات اداری )
 • تماس تلفنی با دفتر مرکز (شریعتی) 86020847 (تماس در ساعات اداری)
 • تماس با شماره : 09126186234 ( در ساعات غیر اداری )
 • تماس تلفنی با دفتر شرق (رسالت-مترو علم و صنعت) 77497626 ( تماس در ساعات اداری )
 • سامانه ی پیامکی : 5000206040600
 • آدرس سایت: http://www.kerayechian.com
امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید

مقالات