آزمون GMAT

منابع آزمون gmat

برای آزمون GMAT منابع گوناگونی  مانند  کتاب های درسی و تست، ویدئوهای آموزشی، کلاسهای حضوری / خصوصی / آنلاین و ... موجود می باشد  که به وسیله مراکز آموزشی تهیه و جمع آوری گردیده است.

متاسفانه در ایران، تعداد منابع چاپی این آزمون محدود می باشد  و اگثر دائشجویان ایرانی با استفاده از فایل های موجود در و یا کتبی که در خارج از ایران گردآوری شده است، مطالب را فرا می گیرند.

»» نکته  حائز اهمیت  در خصوص مطالعه این آزمون این است که، هیچ 2 نفری مثل هم نیستند. یعنی امکان دارد شخصی با 1 سال زمان، کلیه منابع را بخواند  اما  نمره مناسبی نیاورد  در عوض شخصی  با مطالعه سریع در مدت 1 هفته نمره خیلی خوبی بیاورد. 

فقط شخص شما است که می تواند تععین کند "چه مدت زمان برای مطالعه لازم است؟ "

 • منابع کاغذی تست :

بهترين منبع اين آزمون راهنماهاي رسمی خود GMAC ( سازمان طراح آزمون GMAT ) مي‌باشد. این موسسه 3 کتاب اصلی گردآوری کرده است، که به تناسب  تغییرات آزمون یا تغییرات بانک سوال، هر سال یا هر چند سال، چاپ جدیدی را به بازار ارائه می کند.

این مجموعه 3 تابی، که کلیه  تستهای دوره های قبل آزمون هستند، با عنوان زیرانتشار می یابد:

 1. The Official Guide for GMAT® Review :
  این کتاب ،کل  قسمت های  آزمون را در بر می گیرد  و  هر قسمت  شامل چندین صفحه خلاصه مطالب درسی  به طور  نکته و بعد مجموعه ای از پرسش و پاسخهای تشریحی آنها طراحی شده است. آخرین نسخه چاپ شده از این کتاب 13th edition  متعلق به آگوست 2012می باشد. در تاپیکهای مربوط به جیمت، به عنوان  OG درج گردیده است.
 2. The Official Guide for GMAT® Verbal Review :
  این کتاب ، فقط  بخش وربال آزمون را در بر می گیرد و  هر بخش، از چندین صفحه مرور و یادآوری مطالب کلی بخش وربال تشکیل شده است و بعد مجموعه ای ازپرسش و پاسخهای تشریحی در آن می باشد.  آخرین نسخه چاپ شده از این کتاب 2nd Edition متعلق به آگوست 2012 می باشد. در تاپیکهای مربوط به جیمت، از این کتاب با کلمه OG V نام برده شده است.
 3. The Official Guide for GMAT® Quantitative Review, 2nd Edition :
  این کتاب، فقط  قسمت کوانت آزمون را در بر می گیرد  و هر بخش، از چندین صفحه مرور و یادآوری مطالب کلی بخش کوانت و سپس مجموعه ای سوال و پاسخهای تشریحی آنها  تشکیل شده است. آخرین نسخه چاپ شده از این کتاب 2nd Edition متعلق به  آگوست 2012می باشد در تاپیکهای مربوط به جیمت، از این کتاب به OG Q یاد میشود.

تستهای این 3 کتاب ، تا حدودی مشابهند .بدین معنی که بعضی از تستها را در هر دو سری کتاب می توانید مشاهده کنید .

 • منابع درسی و آموزشی :

منابع برای مطالعه آزمون جیمت بسیار زیاد می باشد. مطالعه بعضی از آنها به علل گوناگون، درمیان داشنجویان رایج تر استکه به برخی آز آن ها اشاره نموده ایم.
دقت کنید که این منابع شاید برای شما مفید و یا آسان نباشند. یا اگر  منبعی را در این قسمت نیاورده ایم به معنای سودمند نبودن یا غیر استاندارد بودن آن نمی باشد. هر کسی با در نظر گرفتن  نوع  یادگیری وممارست  خود، باید به گزینش منبع مناسب بپردازد.

Manhattan GMAT : موسسه منهتن یک مجموعه 9 تایی کتاب مخصوص جیمت چاپ کرده است که به عنوان "همراه" کتابهای OG مورد استفاده قرار میگیرند.
که آخرین نسخه چاپی ان مربوط به  سال 2012 می باشد. از این مجموعه 5 کتاب آن ویژه بخش Quant و 3 کتاب ویژه بخش Verbal و یک کتاب ویژه بخشهای AWA و IR می باشد.این مجموعه به طور یک بسته آموزشی تهیه گردیده است و در آخر هر فصل تعدادی تمرین از مطالب همان فصل آورده شده است. همچنین در پایان هر کتاب، به عنوان تکلیف، از دانشجو خواسته شده  تستهای مشخص شده، از کتابهای OG,OG V, OG Q را پاسخ دهید.اگرزمان  کافی دارید و می خواهید در قسمت  ریاضی ، آمادگی خوبی داشته باشید ، کتابهای ریاضی این مجموعه در برگیرنده مطالب مفیدی در این زمینه می باشد  یا اگر در مورد خاصی از ریاضی دچار مشکل هستید  مرور آن فصل در این مجموعه قطعا موثر خواهد بود.

 • در بخش وربال ، خواندن کتاب sentence correction این مجموعه به شدت پیشنهاد می شود .
 • کتاب Critical reasoning، اگر منبع بهتری سراغ ندارید ، مطلوبترین راهنما برای شما خواهد بود.
 • کتاب Reading Comprehension این مجموعه برای ممارست این بخش بسیار سودمند و موثر است.

Powerscore GMAT Critical Reasoning Bible : این کتاب ، یکی از کتابهایی است در این فروم و در بعضی سایتهای خارجی به داوطلبان پیشنهاد شده است. این کتاب مخصوص بخش CR طراحی شده است و انواع پرسش و راه های مواجهه با آنها ، پاسخ های درست  و غلط برای هر دسته و .... را در بر می گیرد . این کتاب تنها یک کتاب اموزشی است و فارغ از چند تمرین در پایان فصل ، تمرین یا تست دیگری برای شما در نظر نگرفته است  و باید  پس از مطالعه کتاب ، از منابع دیگر برای تمرین کردن استفاده کنید .

از دیگر کتاب هایی که می توان از آن ها نام برد كتابهاي Kaplan , Barron's , Princeton است.

 • منابع آموزشی ویدئویی :

بعضی از موسسات که قسمتی  یا تمامی  فعالیتشان به طور  آنلاین می باشد، به عنوان بخشی از خدمات خود، به تهیه ویدئوهای اموزشی یا برگزاری کلاسهای آنلاین اختصاص می دهند.

برای استفاده از فایلهای تصویری این موسسات شرایط متفاوتی وجود دارد:

 1. برای بعضی باید هزینه مربوطه را پرداخت کنید  تا بتوانید استفاده نمایید
 2. برای بعضی  میتوانید ویدئوهای آموزشی آنها را در شبکه یا channel یوتیوب بیابید
 3. برای بعضی میتوانید با رجوع به خود سایت مرجعاز ویدوها استفاده نمایید.

محتوای آزمون Gmat چیست؟

آزمون Gmat صلاحیت داوطلب را در چهار گرو سوالی زیر به مدت زمان ۳:۳۰’ بررسی می کند.( بدون در نظرگیری زمان استراحت ).

visa-price

 

داشتن دانش متوسط با کامپیوتر برای داوطلبان ضروری است .در ابتدا هر گروه از سوالات ، داوطلب با سوالاتی با درجات  سخت متوسط بر می خورند، با دادن جواب درست  به پرسش ، کامپیوتر نمره داوطلب را مشخص کرده و پرسش بعدی را سخت تر در نظر می گیرد و اگر به پرسش، پاسخ اشتباه داده شود  کامپیوتر پرسش بعدی را راحت تر بر میگزیند. نمره تست Gmat در آخر طبق تعداد سوالاتی که پاسخ داده شده (صحیح و نادرست)، درجه سختی سوالات ارائه شده محاسبه می شود. سوالاتی که به صورت امتحانی در آزمون Gmat ارائه می گردد در محاسبه نمره تست تاثیری نخواهد داشت.

 

برای اطلاعات بیشتر و همچنین زمان بندی کلاس ها می توانید وب سایت ما مراجعه کرده و یا با از طریق تلفن های زیر در ارتباط باشید.

 • تماس تلفنی با دفتر غرب ( پونک ) 44416155 ( تماس در ساعات اداری )
 • تماس تلفنی با دفتر مرکز (شریعتی) 86020847 (تماس در ساعات اداری)
 • تماس با شماره : 09126186234 ( در ساعات غیر اداری )
 • تماس تلفنی با دفتر شرق (رسالت-مترو علم و صنعت) 77497626 ( تماس در ساعات اداری )
 • سامانه ی پیامکی : 5000206040600
 • آدرس سایت: http://www.kerayechian.com

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید

مقالات