آزمون mhle

آخرین تغییرات در تاریخ‌ آزمون MHLE درسال 99 ، 16 بهمن تاریخ آزمون پیش رو

آخرین تغییرات در تاریخ‌ آزمون MHLE درسال 99 ، اول دی تاریخ ام اچ ال ای پیش رو

خبر به روز شده در تاریخ : 15 آذر 99

آزمون MHLE مورخ 20 آذر 99 لغو و به تاریخ اول دی ماه موکول شد.

بر اساس اطلاعیه مرکز سنجش آموزش پزشکی که  متن آن را مرکز زبان کرایه چیان منتشر اعلام می کند آزمون MHLE آزمون زبان وزارت بهداشت که قرار بود در تاریخ 20 آذر ماه لغو و به تاریخ اول دی ماه موکول شد: با توجه به رصد وضعیت ابتلا و انتقال کرونا ویروس در کشور، پنجاه و نهمین دوره آزمون زبان انگلیسی (MHLE) وزارت بهداشت که قرار بود روز پنجشنبه ۲۰ آذر ۹۹ برگزار شود به تعویق افتاده و در روز دوشنبه اول دی ماه برگزار می‌شود :

خبر به روز شده در تاریخ : 2 شهریور 99

تقویم برگزاری آزمون های زبان MHLE ( جدول زمان بندی آزمون ام اچ ال ای ) با آخرین تغییرات ویژه آزمون های نیمه دوم سال 1399 به شرح زیر می باشد :

تقویم آزمون mhle در سال 99 ,تاریخ برگزاری آزمون MHLE در سال 99 , زمان بندی آزمون MHLE 99 زمان برگزاری آزمون زبان وزارت بهداشت در سال 1399

زمان توضیع کارت ورود به جلسه ، کارنامه آزمون زبان MHLEدر سال 99

در جدول زیر زمان صادر شدن کارت ورود به جلسه و همچنین کارنامه آزمون های زبان پزشکی " MHLE " در سال 99 اعلام شده است :

کارت ورود به جلسه MHLE , کارنامه آزمون MHLE

ادامه ی خبر به روز شده در تاریخ : 4 تیر 99

درحالی که پیشتر اعلام شده بود زمان برگزاری اولین آزمون MHLE " تاریخ برگزاری آزمون زبان وزارت بهداشت " در سال 99 در تاریخ 2 مرداد 99 می باشد ، طی اطلاعیه ای از سوی وزارت بهداشت این آزمون لغو و به تاریخ جدید موکول شد که تاریخ جایگزین آزمون زبان انگلیسی MHLE (دوره ۵۷) سه شنبه ۷ مرداد ۹۹ خواهد بود .

برنامه زمانی برگزاری آزمون MHLE ، زمان توضیع کارت آزمون های MHLE ، زمان توضیع کارنامه داوطلبان آزمون های MHLE در سال 99 قطعی و به شرح زیر اعلام شد. طبق بخشنامه جدید وزارت بهداشت ، زمان برگزاری این آزمون ها با ستاد پیشگیری از بیماری کرونا هماهنگ شده است و تغییر در زمان برگزاری آزمون نخواهد بود .

ثبت نام متقاضیان آزمون زبان MHLE دوره 57 و 58 در سال 99 به چه شکل می باشد ؟

با توجه به مشکلات به وجود آمده ( ویروس کرونا ) در زمان برگزاری آزمون ها ، برگزاری آزمون MHLE دور 57 که به تاریخ جدید در سال 99 موکول شده بود و در آن مقطع داوطلبان ثبت نام آزمون خود را انجام داده بودند دیگر نیاز به ثبت نام مجدد نخواهند داشت اما برای آن دسته از داوطلبانی که متقاضی جدید شرکت در آزمون زبان پزشکی - آزمون MHLE در تاریخ 2 مرداد 99 هستند ثبت نام برای این دانشجویان مجددا باز خواهد شد .

لازم به ذکر است آزمون های دور 57 و 58 به صورت کامیپوتر بیس خواهد بود و نسخه ی کاغذی این آزمون برای این دو دور فعال نخواهد بود .

بسیاری از داوطلبان برای انتخاب شرکت در آزمون زبان MHLE  و آزمون MSRT مردد هستند که این داوطلبان می توانند برای درک کامل از تفاوت های این دو آزمون مقاله زیر را مطالعه نمایند : 

تفاوت های آزمون MSRT و MHLE

لازم به ذکر است داوطلبین میتوانند برای کسب اطلاعات از کلاس های آمادگی MHLE بر روی لینک اول و تهیه منابع آزمون زبان MHLE به همراه بانک سوالات این آزمون  بر روی لینک دوم در زیر کلیک نمایند .

کلاس MHLE    ,    بسته مکاتبه ای MHLE

----------

📌 تقویم سایر آزمون‌های دانشگاه های علوم پزشکی در سال 99

 در سال جاری ۳۱ آزمون در مجموعه وزارت بهداشت برگزار خواهد شد که تاریخ برگزاری برخی از این آزمون‌ها مجددا تغییر کرده است.

بر اساس آخرین تصمیم اتخاذ شده  دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی در تاریخ های ۲۷، ۲۸ و ۲۹ تیر ماه برگزار می شود.

آزمون صلاحیت بالینی پزشکی عمومی دوم مرداد، آزمون زبان انگلیسی عمومی نیز در همین تاریخ برگزار خواهد شد.

آزمون غربالگری المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشورنیز روز سوم مرداد و آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور نیز نهم مرداد برگزار می شود. ضمن اینکه آزمون ملی دندانپزشکی نیز در همین تاریخ برگزار خواهد شد.

دو آزمون ارتقای دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور و آزمون کتبی پذیرش دوره های تکمیلی تخصصی توسط دانشگاه ها نیز هر دو نهم مرداد ماه برگزار خواهد شد.

 آزمون پذیرش دستیار رشته های تخصصی بالینی پزشکی و آزمون پذیرش دستیار پزشک خانواده در تاریخ ۱۶ مرداد و آزمون تکمیلی علوم آزمایشگاهی نیز ۲۳ مرداد برگزار خواهد شد.

 زمان نهایی آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی ، این آزمون ۲۲ و ۲۳ مرداد ماه برگزار می‌شود و آزمون پذیرش دستیار دندانپزشکی ۳۰ همین ماه برگزار خواهد شد.

آزمون پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی در روز ۲۰ شهریور، آزمون علوم پایه دندانپزشکی و اولین دوره آزمون جامعه رشته داروسازی در روز ۲۱ شهریور و آزمون کتبی دانشنامه تخصصی بالینی پزشکی (دوره ۶۷) و آزمون گواهینامه تخصصی پزشکی بالینی در تاریخ های ۲۶، ۲۷ و ۲۸ شهریور ماه ۹۹ برگزار خواهد شد.

 آزمون کتبی دانشنامه فوق تخصصی بالینی پزشکی در تاریخ ۲۹ شهریور، آزمون کتبی دانشنامه تخصصی دندانپزشکی ۲۱ مهر، آزمون صلاحیت بالینی پزشکی عمومی اول آبان برگزار خواهد شد.

 آزمون پیش کارورزی الکترونیک و علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی ۹ آذر، آزمون ملی دندانپزشکی ۱۱ دی، آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور نیز ۱۱ دی‌ماه برگزار خواهد شد.

آزمون کتبی پذیرش دستیار تخصصی بالینی پزشکی ۱۲ بهمن، آزمون صلاحیت بالینی پزشکی عمومی ۳۰ بهمن، آزمون جامعه رشته داروسازی نیز در ۳۰ بهمن برگزار می شود. ضمن اینکه آزمون پذیرش دستیار رشته های تخصصی بالینی پزشکی (چهل و هشتمین دوره) و آزمون دستیار پزشک خانواده نیز ۷ اسفند ماه ۹۹ برگزار می شود و آزمون پیش کارورزی و علوم پایه نیز به عنوان آخرین آزمون وزارت بهداشت ۱۴ اسفند برگزار خواهد شد.

آزمون های زبان وزارت بهداشت " آزمون زبان پزشکی " نیز در پنج نوبت برگزار خواهد شد .

تاریخ های برگزاری این آزمون به ترتیب ، 2 مرداد ، 13 شهریور ، 10 مهر ماه ، 20 آذر ماه و 16 بهمن ماه خواهد بود .

برای سهولت بیشتر تصاویر تاریخ های آزمون های پزشکی در سال 99 به صورت کامل در زیر قرار داده شده است .

زمان بررگزاری آزمون های پزشکی در سال 99 , تاریخ برگزاری آزمون های پزیشکی سال 99

در صورت سوالات بیشتر دانشجویان گرامی می توانید سوالات خود را در پایین این صفحه مطرح نمایید مشاورین ما ظرف مدت 24 ساعت پاسخ سوال شما را خواهد داد .

با سپاس

مرکز زبان کرایه چیان

کانال تلگرام زبان کرایه چیان

امتیاز بدهید
امتیاز گرفته شده 4.7 از 5 توسط 15 بازدیدکننده
 • احسان
 • 1399/09/14

سلام.ببخشید آزمون 20 آذر لغو نشده ؟

 • پشتیبان زبان کرایه چیان
 • 1399/09/15

دانشجوی فرهیخته / جناب آقای احسان ، در حال حاضر برنامه مبنی بر برگزاری آزمون می باشد ، در صورت هر گونه تغییر از این صفحه اطلاع رسانی خواهد شد

 • الهامی
 • 1398/12/27

سللم وقتتون بخیر در سایت سنجش نوشته آزمون ۲۸ فروردین ماه لغو شد! ولی آزمون ها ۲۲ و ۲۹ فروردین بودند. سوالم اینه که آیا اشتباهی رخ داده؟ و آیا امتحان ۲۲ و ۲۹ فروردین نیز لغو شدند؟

 • پشتیبان زبان کرایه چیان
 • 1398/12/28

با سلام جناب آقای / سر کار خانم الهامی طبق بخشنامه منتشر شده ، بنا به مشکلات حل نشده ی ویروس کرونا در کشور ، آزمون زبان MHLE در فروردین 99 برگزار نخواهد شد

 • دانا
 • 1399/02/11

با سلام طبق اخرین تغییرات ازمون mhle در تاریخ 12 تیرماه برگزار خواهد شد. با توجه به تاریخ ازمون، ثبت نامش از کی شروع میشه؟ پیشاپیش ممنون از پاسختون

 • پشتیبان زبان کرایه چیان
 • 1399/02/11

دانشجوی فرهیخته سرکار خانم / جناب آقای دانا زمان برگزاری آزمون MHLE در سال 99 قطعی نشده است ، به محض قطعی شدن از این سامانه و صفحه برنامه ی کامل آن اطلاع رسانی خواهد شد .

 • دانا
 • 1399/01/19

با سلام و احترام ببخشید تاریخ ثبت نام ازمون mhle دوره 58 که تا 20 فروردین بوده...به دلیل لغو آزمون...ثبت نام هم لغو شده؟؟ امکان ثبت نام در سایتش نیست

 • پشتیبان زبان کرایه چیان
 • 1399/01/20

با سلام جناب آقای / سرکار خانم دانا بله ثبت نام آزمون MHLE تا اطلاع ثانوی ممکن نخواهد بود با اعمال تغییرات جدید در زمان ثبت نام ، از همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مقالات