آزمون msrt یا mche

تاریخ برگزاری آزمون MSRT در سال 99 - تاریخ ثبت نام MSRT در سال 99

زمان برگزاری آزمون های MSRT در سال 1399

خبر به روز شده در تاریخ : 20 دی 99

برگزاری آزمون MSRT مورخ 26 دی ماه 99 با توجه به نظر ستاد ملی مدیریت کرونا لغو شد.

درحالی که در چندین روز گذشته تاریخ برگزاری آزمون زبان MSRT تاریخ 26 دی ماه اعلام شده بود به اطلاع دانشجویان ثبت نام شده در آزمون میرساند با توجه به نظر دبیرخانه ستاد ملی مدیریت کرونای کشور آزمون در روز جمعه 26 دی ماه 99 برگزارنمی گردد ، تاریخ برگزاری متعاقبا” تعیین وازطریق همین سامانه اعلام می شود.

خبر به روز شده در تاریخ : 9 دی 99

آزمون MSRT آبان‌ماه که به علت محدودیت‌های کرونایی لغو شده بود، در صورت عدم منع برگزاری، 26 دی ماه برگزار می شود.

بر اساس اعلام سازمان امور دانشجویان، آزمون MSRT آبان ماه که بدلیل محدودیت‌های اعلام شده از سوی ستاد ملی مدیریت کرونا لغو شده بود، در صورت ‌عدم وجود منع برگزاری آزمون ها، در روز جمعه تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ برگزار می‌گردد.

ثبت نام این آزمون قبلاً انجام شده و ثبت نام جدید انجام نمیشود.

قرار بود این آزمون در ابتدا ۲۳ آبان ۹۹ برگزار شود که به دلیل محدودیت‌های اعلام شده از سوی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا لغو شده و به روز جمعه ۱۴ آذر ماه موکول شد. سپس دوباره با توجه به محدودیت های اعلام شده از سوی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا (اعمال محدودیت ها در اکثر استان‌ها)، آزمون روز جمعه ۱۴ آذر ماه نیز لغو شد.

خبر به روز شده در تاریخ : 3 آذر 99

آزمون MSRT مورخ  14 آذر ماه 1399لغو شد

بر اساس اطلاعیه سازمان امور دانشجویان وزارت علوم

به اطلاع داوطلبان ثبت نام شده در آزمون  MSRT پیش رو ميرساند 

با توجه به محدوديت هاي اعلام شده  از سوي ستاد ملي مديريت بيماري کرونا (اعمال محدوديت ها در اکثر استانها)، اين آزمون که پيش از اين مقرر شده بود در روز جمعه 14 آذر ماه برگزار گردد لغو و تاريخ برگزاري متعاقبا" تعيين وازطريق همين سامانه اعلام مي گردد.

خبر به روز شده در تاریخ : 11 آبان 99

آخرین تاریخ در جدول زمان بندی و تاریخ برگزاری آزمون MSRT اعلام شد ،  برگزاری آزمون MSRT  از تاریخ 23 آبان ماه به تاریخ 14 آذر 99 موکول شد (با توجه به محدوديت هاي اعلام شده از سوي ستاد ملي مقابله با ويروس  کرونا)  در توضیحات کامل تر می بایست گفت، پيش تر مقرر شده بود آزمون MSRT در روز جمعه ۲۳ آبان ماه برگزار گردد که لغو و به تاريخ 14 /9/ 1399 (در صورت عدم وجود منع برگزاري آزمونها ) موکول گرديد.همچنين در محدود حوزه هايي که داراي ظرفيت ثبت نام هستند داوطلبان مي توانند از  تاريخ 17 آبان 99 ساعت 8 صبح  لغايت 18 آبان ساعت 16در سامانه ثبت نام نمايند..

خبر به روز شده در تاریخ : 27 مهر 99

جدول زمان بندی دومین آزمون MSRT در سال 99 اعلام شد.

تاریخ برگزاری آزمون MSRT آبان ماه , زمان برگزاری آزمون MSRT آذر , تاریخ برگزاری ازمون ام اس ار تی ابان 99

تاریخ برگزاری آزمون : جمعه1399/08/23 (صبح)
زمان شروع ثبت نام : دوشنبه 1399/08/05 ساعت 13
 زمان پایان ثبت نام : چهارشنبه 1399/08/08 ساعت 16
———————————————————————-

جدول زمان بندی سومین آزمون MSRT در سال 99 اعلام شد.

زمان برگزاری آزمون MSRT آذر , تاریخ برگزاری آزمون ام اس ار تی آذر 99

تاریخ برگزاری آزمون :جمعه 1399/09/28 (صبح)
 زمان شروع ثبت نام : دوشنبه 1399/09/10 ساعت 13
 زمان پایان ثبت نام : چهارشنبه 1399/09/12 ساعت 16
شرایط ثبت نام:
بعلت شیوع ویروس کرونا و محدودیت ظرفیت (50 درصد ) در برگزاری آزمون و همچنین ضرورت  شرکت در آزمونهای جامع دوره دکتری ثبت نام با الویت از متقاضیان دانشجوی مقطع دکتری دانشگاهها و مراکز آموزش عالی  انجام می گیرد.
ثبت نام آزمون به مدت 3 روز انجام می گردد ضمنا” در صورت تکمیل نشدن ظرفیت حوزه های برگزاری ، در روز سوم  داوطلبان سایر مقاطع نیز می توانند ثبت نام نمایند.
(با توجه به مصوبه مورخ 1399/07/20 هیئت محترم  وزیران هزینه ثبت نام جهت شرکت در آزمون زبان MSRT  از آبان  ماه 1399 مبلغ 1200000ریال می باشد)
توجه: بعلت وضعیت ویروس کرونا درصورت لغو برگزاری آزمون در  استانهای برگزار کننده بعد ازانجام  ثبت نام داوطلبان ،تاریخ آزمون جدید اعلام  و داوطلبان ثبت نام شده به آزمونهای  بعدی انتقال داده می شوند.

خبر به روز شده در تاریخ : 10 شهریور 99

برنامه زمانی و تاریخ برگزاری آزمون MSRT در سال 99اعلام گردید.

در زیر جدول زمان بندی آزمون MSRT به همراه تاریخ ثبت نام آورده شده است :

تاریخ برگزاری آزمون MSRT

 ساعت شروع ثبت نام آزمون MSRT مورخ 11 مهر ماه ، ساعت 13 خواهد بود.

 تاریخ اعلام نتایج آزمون MSRT مورخ 11 مهر ماه ، 22 مهر ماه خواهد بود.

لازم به ذکر می باشد : با توجه به عدم برگزاری آزمون MSRT طی چند ماه اخیر و با توجه به اینکه ثبت نام تمامی مراکز ( در اکثر استانها ) در دقایق اولیه تکمیل خواهد گردید داوطلبانی که تاکنون در سامانه پروفایل تشکیل نداده اند در اسرع وقت به سایت زیر مراجعه نموده و پروفایل خود را تکمیل نمایند.

تاریخ ثبت نام آزمون ۹۹/۶/۲4 ساعت ۱۰ صبح می باشد.

داوطلبان برای ساخت پروفایل می توانند از لینک زیر استفاده نمایند  :

Portal3.saorg.ir

همچنین سامانه ثبت نام آزمون MSRT  لینک زیر می باشد :
سامانه سجاد ( ثبت نام آزمون MSRT )

لازم به ذکر است داوطلبین برای مطالعه آنالیز تست های آزمون MSRT ادوار گذشته و کسب اطلاعات از کلاس های آمادگی MSRT می بایست بر روی لینک زیر کلیک نمایند .

آزمون MSRT

همچنین برای دانلود کامل سوالات MSRT ادوار گذشته می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

دانلود سوالات MSRT

همچنین برای تهیه منابع کلیدی آزمون MSRT نیز می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید

منابع آزمون MSRT

داوطلبانی که بین شرکت در آزمون MSRT و تولیمو مردد هستند که کدام آزمون را برای شرکت در آزمون انتخاب نمایند می توانند مقاله زیر را مطالعه نمایند ، در این مقاله سعی شده است تمام تفاوت های این دو آزمون به صورت ساختاری بیان شود .

تفاوت آزمون MSRT و TOLIMO

-----

استان های برگزار کننده ی آزمون MSRT در سال 99

تهران-دانشگاه علم و صنعت ايران , اصفهان-دانشگاه اصفهان , اهواز-دانشگاه شهيد چمران , مشهد-دانشگاه امام رضا ع , مشهد-دانشگاه فردوسي , بابلسر-دانشگاه مازندران , زاهدان-دانشگاه سيستان و بلوچستان , فارس-دانشگاه علوم پزشکي شيراز , همدان-دانشگاه بوعلي سينا , قم-دانشگاه باقر العلوم , رشت-دانشگاه گيلان , کرمانشاه -دانشگاه رازي , کرمان-موسسه آموزش عالي کرمان-کرمان , اراک-دانشگاه صنعتي اراک , اردبيل-دانشگاه محقق اردبيلي , يزد-موسسه آموزش عالي امام جواد ع , بيرجند-دانشگاه بيرجند , خرم آباد-دانشگاه لرستان , کيش-دانشگاه صنعتي شريف-پرديس بين المللي کيش , سنندج-دانشگاه کردستان , قزوين-دانشگاه بين المللي امام خميني ره , ايلام-دانشگاه ايلام , گرگان-دانشگاه علوم کشاورزي و منابع طبيعي , کاشان-دانشگاه کاشان , سمنان-دانشگاه سمنان , بندر عباس-دانشگاه هرمزگان

خبر به روز شده در تاریخ : 27 مرداد 99

تاریخ برگزاری آزمون MSRT در سال 99 , جدول زمان بندی آزمون MSRT در سال 99🔹 رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: آزمون MSRT اواخر شهریور ماه با اولویت دانشجویان دکتری برگزار می‌شود.

🔹اداره کل بورس سازمان امور دانشجویان در حال بررسی ظرفیت های مطمئن شهر ها هستند تا ببینیم که با توجه به پروتکل های بهداشتی می توانیم آزمون زبان MSRT را برای چه تعداد داوطلب برگزار کنیم. این آزمون را در تعدادی شهرها برگزار می کنیم. سایر تمهیداتی که برای برگزاری آزمون ها باید سنجیده شود، در حال بررسی است.
🔹وی در ادامه درباره زمان برگزاری آزمون زبان MSRT گفت: پیش بینی ما این است که اواخر شهریور تا اوایل مهر آزمون را برگزار کنیم.
🔹صدیقی تاکید کرد: اولویت اصلی در این آزمون با دانشجویان دکتری است، زیرا بیشتر این دانشجویان منتظر برگزاری این آزمون هستند. اگر ظرفیتی باقی بماند برای سایرین هم آزمون را برگزار می کنیم.

-------

خبر به روز شده در تاریخ : 11 خرداد 99

درحالیکه خبر ها حکایت از تاریخ برگزاری آزمون MSRT در مرداد 99 دارد رییس سازمان امور دانشجویان ، امروز 11 خرداد ماه در پاسخ به برنامه زمان بندی دقیق آزمون MSRT اعلام کرد تاریخ این آزمون نامشخص است و  تاریخی برای برگزاری آزمون مشخص نشده است، در صورت مساعد شدن شرایط پس از اخذ مجوز آزمون مذکور را برگزار می کنیم.

داوطلبان می دانند برای شرکت در آزمون جامع دکتری باید حد نصاب زبان اخذ شود و در حال حاضر آزمون‌های جامع دکتری در دانشگاه‌ها به تعویق افتاده است و اکثر دانشگاه‌ها این آزمون را در ترم جاری برگزار نمی‌کنند ، لذا جای نگرانی نخواهد بود و با کم شدن مشکلات پیش رو برگزاری آزمون های جامع و آزمون زبان وزارت علوم " MSRT " به روال عادی خود برخواهد گشت.

------------

در مورد تغییرات احتمالی در ساختار آزمون MSRT سال 99 می بایست گفت ساختار این آزمون مشابه سال 98 خواهد بود و احتمال اضافه شدن مهارت های جدید مانند بخش نوشتاری و یا تغییر در سوالات هر بخش بسیار کم می باشد.

با توجه به تعویق مجدد کلیه آزمونهای ملی از جمله آزمون های ارشد و دکترا به تاریخ های جدید قابل پیش بینی می باشد که اولین آزمون ام اس ار تی در سال 1399 در اواسط مرداد ماه برگزار گردد.

علت شرکت بسیاری از داوطلبان در آزمون های MSRT ابتدای سال ، گرفتن نمره از این آزمون و گرفتن امتیاز در مصاحبه دکتری 99 می باشد که این جا به جایی ها ممکن است فرصت را برای این طیف از داوطلبان محدود کند.

درمورد داوطلبینی که مدرک این آزمون را پیش از آزمون جامع نیاز داشتند می بایست گفت تاریخ های آزمون های جامع قویا به تاریخ های جدید موکول خواهد شد و داوطلبان فرصت حداقل شرکت در یک آزمون پیش از آزمون جامع را خواهند داشت.

منابع آزمون برای آزمون همچنان همانند سابق خواهد بود ودر صورت هر گونه تغییردر منابع آزمون و یا ساختار آزمون ، اخبار آن از همین سامانه مننتشر خواهد شد .

کانال تلگرام زبان کرایه چیان

امتیاز بدهید
امتیاز گرفته شده 4.8 از 5 توسط 35 بازدیدکننده
 • فاطمه یامینی
 • 1399/07/11

سلام لطف میکنید سوالات و پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات ازمون زبان msrt , 11 مهر را در سایت قرار بدهید باتشکر

 • Mh
 • 1399/07/14

هزینه ثبت نام آزمون چقدر هست؟

 • اسکندری
 • 1399/08/10

سلام لطفا در مورد اینکه امسال تبریز حوزه ی امتحانی خواهد داشت یا نه هم اطلاع رسانی کنید.

 • الناز
 • 1398/12/05

آخه تاریخ کنکور دکترا به ۲۸ فروردین ۹۹ موکول شد، خیلی بد میشه که فرداش msrt باشه. کاش ۵ اردیبهشت باشه

 • داود کشوری
 • 1399/02/15

سلام شروع ثبت نام ازمون msrt مشخص نشده؟

 • پشتیبان زبان کرایه چیان
 • 1399/02/16

دانشجوی فرهیخته جناب آقای کشوری ، به محض مشخص شدن برنامه زمانی آزمون MSRT در سال 99 از همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد .

 • گرامی
 • 1399/02/30

سلام تاریخ ثبت نام مشخص نشد؟

 • پشتیبان زبان کرایه چیان
 • 1399/02/30

دانشجوی فرهیخته سرکار خانم / جناب آقای فرهیخته زمان ثبت نام آزمون MSRT در حال حاضر مشخص نشده است به محض اعلام تاریخ های ثبت نام و زمان آزمون از همین سامانه اطلاع رسانی خواهد شد

 • علي-محمدي
 • 1399/02/31

كتاب لانگمن راكرفتم  ولي فارسي نمي اأيد

 • پشتیبان زبان کرایه چیان
 • 1399/02/31

دانشجوی فرهیخته ، جناب آقای محمدی ، در کتاب های موجود کتابی که ترجمه دقیق کتاب لانگمن باشه وجود ندارد . اما ترجمه های نیمه ی این کتاب وجود دارد که میتونید از کتاب فروشی های معتبر تهیه نمایید.

 • رضا جعفری
 • 1399/03/25

با سلام از جمله مواردی ارائه مدرک زبان الزمایست دفاع دکتری می‌باشد. طبق قوانین دانشگاه ما (فردوسی مشهد) حد نصاب نمره زبان برای آزمون جامع و دفاع رساله متفاوت است (برای ورودی ۹۴ به بعد). من برای آزمون جامع حد نصاب مورد نظر را کسب کردم. ولی اکنون برای دفاع نیاز به حد نصاب بالاتری دارم. جلسات دفاع دکتری برگزار می‌شود ولی آزمون‌های زبان خیر. و به همین علت با مشکل مواجه هستم. لطفا اگر مسئولین پیام بنده را میبینند یک فکری به حال این موضوع بکنند.

 • مهدی
 • 1399/03/28

شما همش درباره آزمون جامع نوشتین. تکلیف من و امثال من که رساله مون چند ماهه که آماده ست و منتظر آزمون زبان هستیم چی میشه. مهر ترم جدید شروع میشه و ما سنوات میخوریم

 • اشکان
 • 1399/04/13

با سلام. در دانشگاه ما ( بین المللی امام خمینی قزوین) قانونی به تصویب رسیده که دانشجو موظف است تا پایان ترم چهارم نمره زبان را بیاورد تا بتواند در آزمون جامع ( ازمون جامعی که در اردیبهشت هر سال برگذار می شود) شرکت کند. در غیر این صورت و اگر نتواند تا پیش از این ازمون جامع، نمره را کسب کند از ادامه تحصیل محروم خواهد شد. بنده ترم دوم هستم. متاسفانه به دلیل شیوع کرونا، ازمون msrt که تقریبا هر دو ماه یا هر ماه یک بار برگذار می شد. چند ماه عقب افتاد. در نتیجه حتی اگر از مردادماه قرار به برگذاری آن بشود، باز هم شانس کسب نمره بسیار پایین تر است ( به هر حال وقتی کسی در طول سال هشت بار شانس شرکت در این ازمون را داشته باشد، نسبت به کسی که سه بار شانس حضور دارد، احتمال قبولی نفر اولی بیشتر است). بنده تصور می کردم که دانشگاه ما ازمون جامع اردیبهشت سال بعد را چند ماه عقب تر می اندازد تا حداقل آن طرف سال باز هم دو الی سه مرتبه شانس شرکت در ازمون زبان را داشته باشند دانشجویان. اما متاسفانه چنین چیزی نیست و ازمون جامع در اردیبهشت برگذار خواهد شد. لطفا صدای مرا به مسئولین برسانید. اگر هم کسی میتواند راهنمای کند ممنون میشم.

 • النا
 • 1399/04/14

سلام تكليف اونايي كه برا دفاع أز رساله نياز به نمره زبان دارن چيه؟ ما سنوات ميخوريم😞

 • دانشجوی دکتری
 • 1399/04/16

با سلام از 11 خرداد این صفحه به روز رسانی نشده لطفا ما را از خبرهای جدید در مورد تاریخ برگزاری آزمون MSRT مطلع کنید، بسیار مایه تعجبه که تاریخ کل آزمون های MHLE در سال 99اعلام شده و در مرداد ماه اولین آزمون برگزار می شود اما برای آزمون MSRT هیچ اطلاعیه ای داده نمیشه، لطفا پیگیری کنید ما برای دفاع به این مدرک نیاز داریم.

 • دانشجوی دکتری
 • 1399/04/16

با سلام از 11 خرداد این صفحه به روز رسانی نشده لطفا ما را از خبرهای جدید در مورد تاریخ برگزاری آزمون MSRT مطلع کنید، بسیار مایه تعجبه که تاریخ کل آزمون های MHLE در سال 99اعلام شده و در مرداد ماه اولین آزمون برگزار می شود اما برای آزمون MSRT هیچ اطلاعیه ای داده نمیشه، لطفا پیگیری کنید ما برای دفاع به این مدرک نیاز داریم.

 • خداداد
 • 1399/04/16

باسلام.منم موقع دفاع ازرساله هستم،تورابه خداتکلیف مارامشخص کنید.چنددوره۴۷یا۴۸میشم.باکرونا هم همه مسولین به خواب رفتن،هیچ کس پاسخگونیست،باماسک ودستکش درامتحان حاظرمیشیم،اصلا لباس مخصوص پرسنل بیمارستان میپوشیم.چرابه مااهمیت نمیدن؟؟؟؟؟

 • پشتیبان زبان کرایه چیان
 • 1399/04/18

دانشجوی گرامی / سرکار خانم ونوس ، به محض مشخص شدن زمان بندی ثبت نام و همچنین تاریخ های آزمون ، اطلاعات صفحه به روزسانی خواهد شد.

 • محمد
 • 1399/05/11

سلام بالاخره زمان آزمون msrt مشخص شد؟!! من برای مصاحبه دکتری حتما بهش احتیاج دارم. لطفا اگه اطلاعی دارین زودتر بزارین.ممنون

 • عابر
 • 1399/05/15

باعرض سلام خدمت ادمین عزیز و تک تک دوستان. آیا هیچ تاریخی برای آزمون ام اس ار تی مشخص شد؟

 • پشتیبان زبان کرایه چیان
 • 1399/05/15

دانشجوی فرهیخته ، سرکار خانم | جناب آقای عابر ، به محض منتشر شدن اطلاعات جدید یا مشخص شدن تاریخ ثبت نام و تاریخ برگزاری آزمون از این صفحه یا کانال تلگرام این مرکز منتشر خواهد شد.

 • رومینا
 • 1399/05/28

استاد ممنون میشم اگر پاسخ بدین با توجه به این که امسال آزمون msrt فعلا برگزار نمیشه و احتمالا به مصاحبه دکتری نمیرسه، آیا مدرک mhle برای ارائه در مصاحبه دکتری روانشناسی وزارت علوم معتبر هست؟ اصلا میشه با مدرک وزارت علوم در این آزمون شرکت کرد

 • پشتیبان زبان کرایه چیان
 • 1399/05/28

دانشجوی فرهیخته، سرکار خانم رومینا ، زمان برگزاری آزمون MSRT مشخص شده و این آزمون اواخر شهریور ماه یا اوایل مهر ماه برگزار خواهد شد.

 • رومینا
 • 1399/05/28

استاد ممنون میشم اگر پاسخ بدین با توجه به این که امسال آزمون msrt فعلا برگزار نمیشه و احتمالا به مصاحبه دکتری نمیرسه، آیا مدرک mhle برای ارائه در مصاحبه دکتری روانشناسی وزارت علوم معتبر هست؟ اصلا میشه با مدرک وزارت علوم در این آزمون شرکت کرد

 • رومینا
 • 1399/05/28

استاد ممنون میشم اگر پاسخ بدین با توجه به این که امسال آزمون msrt فعلا برگزار نمیشه و احتمالا به مصاحبه دکتری نمیرسه، آیا مدرک mhle برای ارائه در مصاحبه دکتری روانشناسی وزارت علوم معتبر هست؟ اصلا میشه با مدرک وزارت علوم در این آزمون شرکت کرد

 • نرجس
 • 1399/05/28

سلام، من تاریخی در سامانه سجاد ندیدم، مشخص نیس چه تاریخی آزمون msrtبرگزار میشه.

 • رومینا
 • 1399/05/28

استاد ممنون میشم اگر پاسخ بدین با توجه به این که امسال آزمون msrt فعلا برگزار نمیشه و احتمالا به مصاحبه دکتری نمیرسه، آیا مدرک mhle برای ارائه در مصاحبه دکتری روانشناسی وزارت علوم معتبر هست؟ اصلا میشه با مدرک وزارت علوم در این آزمون شرکت کرد

 • پشتیبان زبان کرایه چیان
 • 1399/05/29

دانشجوی فرهیخته ، سرکار خانم رمینا ، مدرک آزمون MHLE مورد تایید دانشگاه های مرتبط با وزارت بهداشت می باشد، برای اطمینان می بایست از آموزش دانشگاه سوال نمایید.

 • gh
 • 1399/06/03

سلام.خسته نباشید زمان ثبت نام ازمون msrt چه زمانیه؟؟؟؟؟

 • gh
 • 1399/06/03

سلام.خسته نباشید زمان ثبت نام ازمون msrt چه زمانیه؟؟؟؟؟

 • پشتیبان زبان کرایه چیان
 • 1399/05/28

دانشجوی فرهیخته ، سرکار خانم نرجس ، تاریخ دقیق آزمون به سامانه سجاد اضافه خواهد شد.

 • نجفی
 • 1399/06/14

با سلام یعنی امسال تبریز حوزه امتحانی نخواهد داشت؟ تکلیف ما که در تبریز هستیم وبا این شرایط امکان اینکه حوزه امتحانی دیگری را انتخاب کنیم چه خواهد شد؟

 • آزاده
 • 1399/06/21

تاریخ هایی که برای برج ۹ و ۱۱ هستید قابل اعتماد هست؟ چون من به ازمون مهر نمیرسم

 • پشتیبان زبان کرایه چیان
 • 1399/06/21

دانشجوی فرهیخته ، سرکار خانم آزاده ، تاریخ های اعلامی در حال حاضر تاریخ های آزمون می باشد و احتمال بسیار کمی در تغییر مجدد برنامه زمان بندی وجود دارد.

 • علی.ک
 • 1399/06/21

سلام، در مورد آزمون MSRT دو تا سؤال داشتم، اول اینکه آیا حد نصاب قبولی در این آزمون، در حوزه امتحانی تهران (دانشگاه علم و صنعت)، 45 هست؟ دوم این که آیا در حوزه امتحانی تهران، بخش مربوط به Listening، وجود نداره؟

 • پشتیبان زبان کرایه چیان
 • 1399/06/21

دانشجوی فرهیخته ، جناب آقای کاکاوند ، نمره ی مورد نیاز بیشتر داوطلبان 50 می باشد با این حال این نمره برای تعدادی از دانشگاه ها و با توجه به رشته تحصیلی داوطلبان ممکن است متفاوت باشد . در مورد سوال دوم شما پاسخ بله می باشد ، 30 سوال از 100 سوال آزمون اختصاصی به بخش شنیداری دارد.

 • زهرا رضاییان
 • 1399/06/26

برای ساخت پروفایل تو سامانه سجاد مرحله اول می نویسه که کد فعال سازی به شماره شما ارسال شد ولی کد برام نمیات بارها تکرار کردم ولی نشد نمی دونیت علتش چیه؟

 • عابر
 • 1399/01/12

درستش اینه ک این ترم تحصیلی و موارد مربوطه، کلا حذف بشه. وگرنه مطمئنا حق های زیادی ناحق خواهند شد. گرچه بعید ب نظر میرسه تا درمان حتمی برای کرونا پیدا بشه، بشه راه حل استاندارد یا حتی نیمه استانداردی پیدا کرد.

 • فردوس
 • 1399/01/20

من نمیتونم وارد سامانه بشم سال گذشته ثبت نام کردم مشخصات رو در ازمون شرکت نکردم امسال باید چکار کنم

 • پشتیبان زبان کرایه چیان
 • 1399/01/20

دانشجوی گرامی ، جناب آقای فردوس ورود به سامانه سجاد اگر پروفایل خود را در این سامانه ساخته باشید ( حتی اگر در آزمونی شرکت نکرده باشید ) بلامانع می باشد .

 • دانشجو
 • 1399/01/23

ثبت نام این آزمون تموم شده یا هنوز شروع نشده؟

 • پشتیبان زبان کرایه چیان
 • 1399/01/23

دانشجوی گرامی تاریخ ثبت نام آزمون MSRT در سال جدید ( 99 ) در نیمه ی نخست اردیبهشت ماه مشخص خواهد شد . به محض مشخص شدن برنامه زمانی آزمون ها در سال جدید از این سامانه اطلاع رسانی خواهد شد.

 • محبیان
 • 1399/01/26

باسلام ممنون از اطلاعاتی که دراختیاردانشجویان میگذارین،راهی هست که زمان پاسخ گویی به ازمون افزایش یابد،زمان اگر افزایش پیدامیکرد دوسوم بچه ها قبول بودن،چرااینقدرمارااذیت میکنن.

 • پشتیبان زبان کرایه چیان
 • 1399/01/26

دانشجوی گرامی سرکار خانم / جناب آقای محبیان هرگونه تغییر در ساختار برگزاری آزمون نیازمند مصوبه وزارت علوم می باشد . لذا پیگیری فرایند مورد نظر شما از طریق تماس با وزارت علوم ( قسمت اتاق زبان های خارجه ) امکان پذیر می باشد .

 • امیرحسین
 • 1399/01/31

سلام. شروع ثبت نام ازمون msrt در سال جدید کی هست؟ یا اینکه ثبت نامش تموم شده؟ تاریخ برگزاریش کیه؟

 • پشتیبان زبان کرایه چیان
 • 1399/01/31

دانشجوی گرامی / جناب آقای امیر حسین زمان بندی ثبت نام آزمون های MSRT در سال 99 در نیمه نخست اردیبهشت ماه مشخص خواهد شد. با مشخص شدن زمان ثبت نام و زمان برگزاری آزمون ها ، برنامه از همین صفحه منتشر خواهد شد .

نظر خود را بنویسید

مقالات