آزمون ept

نمره قبولی آزمون EPT برای داوطلبان آزاد و ایثارگر در سال 99

بخشنامه نمره قبولی در آزمون EPT برای داوطلبان آزاد و  دانشجویان خانواده ایثارگر در سال 99:

در این مقاله سعی می کنیم تمام سوالات مربوط ( نمره ی قبولی آزمون EPT - حد نصاب نمره ی EPT ) در سال ۹۹ را پاسخ دهیم.

با توجه به صدور شیوه نامه ارزیابی جامع دوره دکتری تخصصی دانشجویان دانشگاه آزاد به شماره 30/822634 ، بخشنامه شماره30/7061 و بخشنامه شماره 30/3500 و به منظور رفع مشکلات دانشجویان دوره دکتری تخصصی و پیرو مصوبات شورای معاونان دانشگاه در تاریخ 11/خرداد/98 که در سال ۹۹ تا صدور بخشنامه جدید لازم الاجرا می باشد مقرر گردید :

نمره ی قبولی EPT - حد نصاب نمره ی ای پی تی ویژه تمام دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد به شرح زیر می باشد

 نمره قبولی EPT 99 , حد نصاب نمره ای پی تی در سال 1399 , نمره قبولی EPT

نمره ی حد نصاب آزمون EPT - نمره ی قبولی ویژه دانشجویان خانواده های ایثارگر و شهدا و جانبازان گرامی

 حد نصاب نمره ی قبولی ای پی تی ایثارگران , نمره قبولی آزمون EPT ایثارگران , نمره ی قبولی ای پی تی جانبازان , نمره قبولی ای پی تی خاواده شهدا 

بر اساس مفاد بخشنامه حد نصاب نمره EPT ، نمره ارزیابی جامع کلیه دانشجویان دوره دکتری که در ارزیابی شرکت و نمره قبولی کسب کرده اند، دارای اعتبار بوده و در کارنامه ثبت شود.

این داوطلبان می‌توانند نسبت به دریافت و ثبت رساله اقدام کنند. داوطلبینی که نمره قبولی آزمون جامع آنان در کارنامه ثبت شده و 80 درصد نمره قبولی زبان را کسب کرده اند، می توانند تا قبل از دفاع از رساله نمره قبولی زبان را برابر قوانین دانشگاه ارائه کنند.

دانشجویانی که نمره قبولی آزمون جامع آنان در کارنامه ثبت شده و 80 درصد نمره قبولی زبان را کسب یا ارائه کرده اند، باید همزمان با اخذ و ثبت رساله در دوره های زبان مورد تأیید دانشگاه ثبت نام و شرکت کنند. ثبت نام و اخذ رساله در نیمسال بعد مشروط به کسب نمره قبولی (یا قبول مشروط) زبان از جدول ابلاغی ذیل بند سوم است، در غیر این صورت نیمسال مربوطه مرخصی با احتساب در سنوات و با اخذ 25 درصد شهریه ثابت است.

براساس این بخشنامه آن دسته از دانشجویان ورودی سال نود و هفت و ما قبل که آزمون جامع را اخذ کرده و یا خواهند کرد، ولی نمره زبان مورد تأیید دانشگاه را ارائه نکرده اند، می توانند در آزمون جامع شرکت کنند، در صورت قبولی در آزمون جامع باید همزمان با اخذ و ثبت رساله در دوره های زبان مورد تأیید دانشگاه ثبت نام و شرکت کنند.

دانشجویان ورودی 98 به بعد باید در نیمسال اول سال شروع به تحصیل (سال ورود) نسبت به ارائه گواهی زبان مورد تأیید دانشگاه و یا کسب نمره لازم براساس جدول زیر اقدام کنند، در غیر این صورت باید در آزمون تعیین سطح زبان شرکت و متناسب با سطح در دوره های زبان دانشگاه ثبت نام و شرکت کنند. شرکت این دسته از دانشجویان در آزمون جامع منوط به ارائه مدرک زبان مورد تأیید دانشگاه است.

 در این بخشنامه تأکید شده است که با توجه به ابلاغ آیین نامه تسهیلات آموزشی ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران و بخشنامه دانشگاه در خصوص نمره آزمون زبان مورد قبول برای دانشجویان شاهد و ایثارگر، بدینوسیله جدول عناوین آزمون های مورد تأیید دانشگاه به شرح ذیل جهت اجرا اعلام می شود.

لازم به ذکر است داوطلبین برای کسب اطلاعات از آخرین اخبار آزمون ای پی تی و همچنین نحوه برگزاری کلاس های آمادگی آزمون ای پی تی به لینک زیر مراجعه نمایند

آزمون EPT

همچنین داوطلبان می‌توانند برای دریافت کامل سوالات آزمون ای پی تی در دو سال اخیر به لینک زیر مراجعه نمایند

سوالات EPT

همچنین تهیه بسته مکاتبه ای EPT / کتاب بانک سوالات ای پی تی با پاسخ تشریحی می توانند بر روی لینک زیر کلیک نمایند

بسته مکاتبه ای EPT

------

کانال تلگرام زبان کرایه چیان

امتیاز بدهید
امتیاز گرفته شده 4.9 از 5 توسط 10 بازدیدکننده
 • نفیسه خدادادی
 • 1399/09/08

#سوال سلام دانشجویان دکتری ورودی 97 که ترم اول حد نصاب نمره آزمون ept رو آورده اند و قبل از این که دو سال از آزمون ept بگذرد نمره ی جامع را آورده اند و الان دو سال از زمان آزمون ept گذشته باشه دوباره باید امتحان ept بدیم؟

 • نفیسه خدادادی
 • 1399/09/08

#سوال سلام دانشجویان دکتری ورودی 97 که ترم اول حد نصاب نمره آزمون ept رو آورده اند و قبل از این که دو سال از آزمون ept بگذرد نمره ی جامع را آورده اند و الان دو سال از زمان آزمون ept گذشته باشه دوباره باید امتحان ept بدیم؟

 • مهدی
 • 1399/09/16

با سلام من فرزند ایثارگر هستم و سال 98نمره 40 را گرفتم الان میخوام دفاع کنم،انا دانشگاه میگه باید نمره 50 را بیاورم،از کجا میتونم بخشنامه رو بهشون بدهم ،تا بتونم دفاع کنم

 • ترنج
 • 1398/12/25

اطلاعات دقیقتون خیلی کمک کرد ممنون

 • tootoonchi_javad
 • 1399/01/05

برای خانواده های ایثارگر نمره ی معقولیه ممنون از شما

 • مهدی سرکوهی
 • 1399/05/27

سلام چرا برادر شهید از تخفیف نمره ی زبان بی بهره اس

 • مینا یزدانپرست
 • 1399/06/28

سلام. خسته نباشید. من دانشجوی دکترااموزش زبان انگلیسی از دانشگاه ازاد واحد شهرصا هستم. و ۴۰ سال مشکل ناشنوایی براثر جنگ در ابادان دچار شدم. و تحت پوشش اداره بهزیستی هستم. چرا در ازمون زبان سهمیه برای دانشجویان تحت پوشش بهزیستی در نظر نمی گیرند .ما چه گناهی کردیم. که سهمیه دانشجویان بهزیستی را فراموش کردند.

 • زهرا
 • 1399/06/28

سلام، من فرزند ایثارگر هستم، ماه قبل نمره 390 گرفتم ولی دانشگاه از من قبول نکرد و گفت هیچ دستورالعملی مبنی بر اینکه برای فرزندان ایثارگر نمره مشروط در نظر گرفته بشه به دستشون نرسیده. من از کجا میتونم این دستورالعمل رو بگیرم و به مسئول امور ایثارگران دانشگاه بدم؟

 • قبولی بهمن 98
 • 1399/06/31

سلام. براساس اخرین بخشنامه مصوب 99.5.11 دانشجویان ورودی 96 و ماقبل، براساس بخشنامه 30.10072 نمره قبولی خود را باید ارائه دهند. براین اساس خانواده ایثارگر ورودی 96 و ماقبل، با نمره 22 مشروط و نمره 35 قطعی قبول محسوب میشود.

 • زهرا
 • 1399/07/06

ممنون از توضیحاتتون، این بخشنامه رو از کجا میتونم بگیرم و به مسئول امور ایثارگران دانشگاه تحویل بدم؟ ایشون میگن هیچ بخشنامه ای در خصوص سهمیه فرزندان ایثارگر دریافت نکردن

 • سمیرا
 • 1399/07/07

با سلام . بنده در ازمون شهریور 99 نمره 480 رو کسب کردم سهمیه 25 درصد ایثارگران دارم . آیا قبولیم قطعی هستش؟لازمه خودم کاری انجام بدم و به دانشگاه اطلاع بدم یا خودشون نمره رو میفرستن؟ ضمنا اعتبار این نمره تا کی هستش؟من بار دوم این ازمون رو دادم دانشجوی ترم 3 هستم

نظر خود را بنویسید

مقالات