آزمون msrt یا mche

8 تفاوت کلیدی آزمون MSRT با TOLIMO که می بایست بدانیم

msrt یا tolimo , تفاوت های آزمون های تولیمو ام اس ار تی همه تفاوت های آزمون MSRT با TOLIMO در سال 99

در این نوشته سعی بر آن داریم تا پاسخ بسیاری از داوطلبان را در خصوص سوالاتی همانند سوالات زیر پاسخ دهیم.

چه تفاوت هایی در ساختار آزمون ام اس ار تی و تولیمو وجود دارد ؟

آزمون MSRT یا TOLIMO ، کدام راحت تر هستند ؟

منابع آزمون MSRT و TOLIMO مشترک می باشد ؟

آیا نمره ی قبولی آزمون MSRT با آزمون تولیمو یکسان می باشد.

پاسخ سوالات فوق به تفصیل در زیر بیان شده است :

تفاوت ساختاری آزمون MSRT و TOLIMO با یک دیگر

همانطور که می دانیم در اواخر سال 1398 آزمون تولیمو از شکل کاغذی به شکل کامپیوتری تغییر داده شد ، پس اولین تغیییراین دو آزمون در آن می باشد که داوطلبان آزمون MSRT آزمون را به شکل کاغذی می دهند اما متقاضیان شرکت در آزمون TOLIMO می بایست این آزمون را به شکل کامپوتری دهند بدین شکل که هر داوطلب می بایست پشت رایانه قرار گیرد و در زمان مشخص تست های آزمون را پاسخ دهد .

تعداد سوالات در آزمون MSRT ، یک صد سوال تستی می باشد ( بخش نوشتاری – سوال رایتینگ ندارد ) و تفکیک هر مهارت به شرح زیر می باشد : 30 سوال شنیداری ، 30 سوال گرامر و 40 سوال درک مطلب . زمان پاسخ به تست ها 110 دقیقه می باشد این در حالی است که تعداد سوالات آزمون TOLIMO در سال 1399 به شکل کامپیوتری 105 سوال می باشد ( سوال رایتینگ به شکل مجزا دارد ) و تفکیک هر مهارت در تعداد سوال بدین شکل می باشد : 35 سوال شنیداری ، 35 سوال گرامر ، 35 سوال درک مطلب ، زمان پاسخ دهی به سوالات در آزمون تولیمو ( 105 تست ، تنها 80 دقیقه می باشد ) و 30 دقیقه زمان پاسخ دهی به قسمت سوال نوشتاری یا همان رایتینگ تعلق دارد .

لذا با یک نگاه کلی به زمان هر دو آزمون متوجه خواهیم شد اگر داوطلبی سرعت تست زنی نسبتا پایینی دارد شرکت در آزمون MSRT برایش ساده تر خواهد بود چرا که این آزمون 110 دقیقه برای 100 تست می باشد در حالی که TOLIMO تعداد 105 تست در 80 دقیقه می باشد .

اگر فاکتور زمان را از این دو آزمون برداریم سوال بسیاری از داوطلبان آن است که سوالات کدام آزمون ساده تر است ، MSRT یا TOLIMO ؟

در پاسخ به این سوال می بایست گفت که نوع سوالات این دو آزمون به لحاظ قواعد بسیار شبیه به هم می باشد و همپوشانی بسیار بالایی نسبت به یکدیگر دارند .در توضیح دقیق تر می بایست گفت اگر داوطلبی در سر جلسه آزمون تولیمو نمره ی مطلوب خود را دریافت کند بیشک با همان دانش سر جلسه آزمون MSRT نیز می تواند نمره ی مطلوب خود را دریافت نماید.

سوال بسیاری از داوطلبان آن است که آیا نمره ی قبولی آزمون MSRT با نمره آزمون TOLIMO یکسان می باشد ؟

در پاسخ به این سوال می بایست گفت نمره ی این دو آزمون برای قبولی در دانشگاه های مختلف یکسان نیستند به عنوان مثال در دانشگاهی نمره ی قبولی آزمون MSRT ، نمره 50 می باشد و نمره قبولی آزمون تولیمو 500 و در دانشگاه دیگر نمره ی قبولی آزمون MSRT نمره ی 50 باشد ولی نمره ی قبولی تولیمو برایشان 520 باشد .

لذا دقیق نمی توان بین این دو آزمون در پذیرش نمره یک رابطه مستقیم تعریف کرد و داوطلبان می بایست پاسخ این سوال را از آموزش دانشگاه خود بپرسند .

از دیگر تفاوت های دو آزمون ام اس ار تی با تولیمو تعداد دفعات برگزاری این آزمون و همچنین مرکز های برگزاری این آزمون در استان ها می باشد . آزمون MSRT در تعداد قابل ملاحظه ای از مراکز استان ها برگزار می گردد اما این در حالی می باشد که در سال 98 و 99 آزمون تولیمو تنها در تهران برگزار گردید.

در مورد تعداد دفعات برگزاری این دو آزمون توضیحات بیشتری می بایست داد :

در سال 97 تعداد برگزاری آزمون تولیمو از آزمون MSRT بیشتر بود در سال 98 آزمون تولیمو تا ماه آذر برگزار نگردید اما به یک باره چندین آزمون به فاصله زمانی 20 روز یک بار برگزار گردید . به شکل کلی آزمون تولیمو در سال تعداد دفعات بیشتری برای برگزاری دارد .

در توضیحات تکمیلی این دو آزمون می بایست بگوییم در آزمون MSRT شما می توانید وقت پاسخگویی به سوالات شنیداری را صرف پاسخ گویی به سوالات گرامر یا درک مطلب نمایید اما در آزمون تولیمو هر مهارت دارای زمان مشخصی می باشد و شما قادر نخواهید بود زمان پاسخ به سوالات شنیداری یا سایر مهارت ها را به پاسخ به تست های مهارت دیگر قرار دهید .

لازم به ذکر است داوطلبین میتوانند برای کسب اطلاعات از کلاس های آمادگی MSRT  بر روی لینک اول ، دانلود سوالات MSRT لینک دوم ، و تهیه منابع آزمون MSRT بر روی لینک سوم  در زیر کلیک نمایند :

کلاس MSRT   ,   دانلود سوالات MSRT    ,   منابع آزمون MSRT

همچنین برای کسب اطلاعات از کلاس های آمادگی تولیمو بر روی لینک اول و تهیه منابع آزمون زبان تولیمو بر روی لینک های مربوطه در زیر کلیک نمایند .

آزمون تولیمو   ,    منابع آزمون تولیمو

در صورت سوالات بیشتر دانشجویان گرامی می توانید سوالات خود را در پایین این صفحه مطرح نمایید مشاورین ما ظرف مدت 24 ساعت پاسخ سوال شما را خواهد داد .

با سپاس

مرکز زبان کرایه چیان

کانال تلگرام زبان کرایه چیان

امتیاز بدهید
امتیاز گرفته شده 5 از 5 توسط 21 بازدیدکننده
  • اخوان
  • 1399/01/07

دید خوبی از دو تا آزمون گرفتم

  • نوشین جمالزاده
  • 1399/01/15

من هر جفت رو شرکت کردم دقیقا تفاوت ها درست هست

  • حسن
  • 1399/01/16

تولیمو سخت تر هست

نظر خود را بنویسید

مقالات