آزمون ept

10 تفاوت کلیدی آزمون EPT و MSRT که می بایست بدانیم

MSRT یا EPT , ept و msrt , esrt یا ept کدامEPT یا MSRT ؟ تفاوت های کلیدی این دو آزمون در سال 99

در این نوشته سعی بر آن داریم تا پاسخ سوالات داوطلبان در خصوص تفاوت های آزمون MSRT و EPT در سال 99 را پاسخ دهیم .

 ساختار آزمون ای پی تی و ام اس ار تی چه تفاوت هایی دارد  ؟

 آزمون MSRT یا EPT ، کدام راحت تر هستند ؟

 منابع آزمون EPT و MSRT مشترک می باشد ؟

 آیا نمره ی قبولی آزمون EPT با آزمون MSRT یکسان می باشد.

پاسخ سوالات فوق به تفصیل در زیر بیان شده است :

تفاوت ساختاری دو آزمون EPT و MSRT با یک دیگر

ساختار آزمون EPT عبارت است از سوالات واژگان شامل ۲۵ سؤال ، سوالات گرامر شامل ۴۰ سؤال ، سوالات درک مطلب در دو بخش شامل خواندن و درک متون ۲۰ سؤال ،  درک مطلب متن با کلمات حذف شده (cloze) شامل ۱۵ سؤال

ساختار آزمون MSRT عبارت است از 30 سوال شنیداری ، 30 سوال گرامر ، 40 سوال درک مطلب

زمان پاسخ گویی به سوالات در آزمون EPT  برای 100 تست 140 دقیقه می باشد .

زمان پاسخ گویی به سوالات در آزمون MSRT برای 100 تست 110 دقیقه می باشد .

 هزینه ثبت نام در آزمون EPT در سال 99 معادل 150000 هزار تومان می باشد ، هزینه ثبت نام در آزمون MSRT در سال 99 معادل 120000 هزار تومان می باشد.

 

سوال مطرح شده توسط بسیاری از داوطلبان آن است که آیا دانشجویانی که می بایست در آزمون EPT شرکت نمایند می‌توانند در آزمون MSRT شرکت نمایند یا خیر ؟ و آیا دانشگاه آزاد مدرک آزمون MSRT را مورد تایید قرار می‌دهد یا خیر ؟ پاسخ به این سوال بله است ، طبق بخشنامه اعلام شده مرکز آزمون دانشگاه آزاد ، داوطلبین دکتری دانشگاه آزاد چنانچه در آزمون زبان وزارت علوم یا همان MSRT شرکت نمایند و نمره این آزمون را دریافت نمایند مورد قبول دانشگاه آزاد خواهد بود .

لازم به ذکر است بیان کنیم عکس این روند صادق نیست و داوطلبینی که دانشجوی دانشگاه های سراسری هستند کسب نمره از آزمون EPT برایشان هیچ امتیازی نخواهد داشت و مورد تایید وزارت علوم نخواهد بود.


سوال دیگری از بسیاری از داوطلبان آن می باشد که کدامیک از دو آزمون EPT و MSRT ساده تر و کسب نمره از آن راحت تر است ؟

در پاسخ به این سوال می بایست گفت با توجه به ساختار آزمون ای پی تی و آرایش سوالات ( وجود 25 سوال اختصاصی واژگان به جای 30 سوال شنیداری در آزمون MSRT ) و همچنین سطح سوالات و نکات مورد پرسش در آزمون زبان دانشگاه آزاد که ساده تر و پایین تر از سطح سوالات MSRT است لذا می توان نتیجه گرفت شرکت در آزمون EPT و گرفتن نمره از آن از آزمون MSRT ساده تر است .


سوال دیگری که مربوط به تفاوتهای دو آزمون MSRT و EPT می‌باشد آن است که آیا ارزش نمرات این دو آزمون یکسان است ؟ پاسخ به این سوال خیر می باشد و اعتبار و ارزش مدرک آزمون MSRT به سبب نهاد برگزار کننده ی آن که وزارت علوم برگزار می کند بالاتر می باشد .

 

سوال مطرح شده دیگر آن است که منابع مطالعه آزمون های MSRT و EPT یکسان می باشد ؟ پاسخ به این سوال خیر می باشد اگرچه این دو آزمون در قسمت های محدودی مشابه هستند اما تفاوتهای بسیار واضح و روشنی در نوع سوالات دو آزمون وجود دارد که هر داوطلب بسته به اولویتش برای شرکت در کدام آزمون می بایست منبع آموزشی همان آزمون را مطالعه نماید .

 

سوال مطرح شده ی دیگر آن می باشد که آیا شرکت در دو آزمون MSRT و EPT برای داوطلبان کارشناسی ارشد ( به غیر از دانشجویان دکتری ) مجاز می باشد ؟ پاسخ خیر می باشد ، تنها دانشجویان متقاضی شرکت در آزمون MSRT محدودیت شرکت در این آزمون را نخواهند داشت اما تنها داوطلبیبی می توانند در آزمون EPT شرکت نمایند که دانشجوی در حال تحصیل مقطع دکتری دانشگاه آزاد باشند .

 

سوال مطرح شده دیگر آن می باشد که نمره ی قبولی در آزمون EPT و MSRT برای داوطلبین دانشگاه آزاد یکسان می باشد ؟ پاسخ این سوال بله می باشد ، در حال حاضر نمره ی قبولی در هر دو آزمون 50 می باشد .

 

لازم به ذکر است داوطلبین میتوانند برای کسب اطلاعات از کلاس های آمادگی EPT بر روی لینک اول ، دانلود کامل سوالات آزمون های برگزاری شده EPT بر روی لینک دوم و و تهیه منابع کلیدی آزمون زبان EPT برای قبولی قطعی بر روی لینک سوم  در زیر کلیک نمایند .

کلاس آمادگی EPT سال 99    ,    سوالات آزمون EPT   ,   منابع قبولی قطعی آزمون EPT

همچنین برای کسب اطلاعات از کلاس های آمادگی MSRT  بر روی لینک اول ، دانلود سوالات MSRT لینک دوم ، و تهیه منابع آزمون MSRT بر روی لینک سوم  در زیر کلیک نمایند :

کلاس MSRT   ,   دانلود سوالات MSRT    ,   منابع آزمون MSRT

در صورت سوالات بیشتر دانشجویان گرامی می توانید سوالات خود را در پایین این صفحه مطرح نمایید مشاورین ما ظرف مدت 24 ساعت پاسخ سوال شما را خواهد داد .

با سپاس

مرکز زبان کرایه چیان

کانال تلگرام زبان کرایه چیان

امتیاز بدهید
امتیاز گرفته شده 5 از 5 توسط 10 بازدیدکننده

نظر خود را بنویسید

مقالات