آزمون mhle

6 تفاوت کلیدی آزمون MHLE و MSRT که می بایست بدانیم

MHLE و MSRT , ام اس ار تی یا ام اچ ال ای MHLE یا MSRT ؟ تفاوت های کلیدی این دو آزمون در سال 99

در این نوشته سعی بر آن داریم تا پاسخ بسیاری از داوطلبان را در خصوص سوالاتی مانند سوالات زیر پاسخ دهیم.

ساختار آزمون ام اچ ال ای و ام اس ار تی چه تفاوت هایی دارد  ؟

آزمون MHLE یا MSRT ، کدام راحت تر هستند ؟

منابع آزمون MSRT و MHLE مشترک می باشد ؟

آیا نمره ی قبولی آزمون MHLE با آزمون MSRT یکسان می باشد.

پاسخ سوالات فوق به تفصیل در زیر بیان شده است :

تفاوت ساختاری دو آزمون MHLE و MSRT با یک دیگر

ساختار آزمون MHLE عبارت است از 30 سوال شنیداری ، 20 سوال گرامر ، 20 سوال واژگان و 30 سوال درک مطلب

ساختار آزمون MSRT عبارت است از 30 سوال شنیداری ، 30 سوال گرامر ، 40 سوال درک مطلب

زمان پاسخ گویی به سوالات در آزمون MHLE برای 100 تست 90 دقیقه می باشد .

زمان پاسخ گویی به سوالات در آزمون MSRT برای 100 تست 110 دقیقه می باشد .

نحوه برگزاری آزمون MSRT به شکل کاغذی می باشد و داوطلبان برای پاسخ به سوالات دفترچه کاغذی دریافت می کنند .

نحوه ی برگزاری آزمون MHLE از سال 98 از شکل کاغذی به شکل کامپیوتری تغییر پیدا کرد و در اکثر استان های برگزاری این ازمون ، داوطلبان می بایست این آزمون را به شکل کامپیوتری شرکت نمایند ( داوطلبان در حوزه ی آزمون می بایست برای پاسخ به سوالات پشت رایانه قرار گیرند) . برای پاسخ به سوالات شنیداری در آزمون های کامپیوتری به داوطلبان هندزفری داده می شود و داوطلبان از این طریق سوالات شنیداری را پاسخ می دهند . ( استثنا در سال 99 بنا به شرایط بیاری کرونا یک بار دیگر کاغذی برگزار گردید ولی مجددا به شکل کامپیوتری تغییر پیدا کرد )

در چند دوره برگزاری آزمون MHLE به شکل کامپیوتری داوطلبان می‌توانستند در قسمت شنیداری پخش سوالات شنیداری را عقب و جلو کند به عنوان مثال یک داوطلب می‌توانست صدای سوال را دوبار بشنود و نسبت به انتخاب گزینه صحیح اقدام کند اما در آزمون های جدید این امکان برداشته شده است و داوطلبان تنها یک بار قادر به شنیدن صدای هر سوال میباشند.

 

سوالی که برای بسیاری از داوطلبان به وجود می آید آن است که داوطلبینی که می بایست در آزمون MHLE شرکت نمایند می‌توانند در آزمون MSRT شرکت نمایند یا خیر ؟ و آیا وزارت بهداشت مدرک آزمون MSRT را مورد تایید قرار می‌دهد یا خیر ؟ پاسخ به این سوال بله است داوطلبین زیر مجموعه کنکور پزشکی و پزشکی وزارت بهداشت چنانچه در آزمون زبان وزارت علوم یا همان MSRT شرکت نمایند و نمره این آزمون را دریافت نمایند مورد قبول وزارت بهداشت خواهد بود .

لازم به ذکر است بیان کنیم عکس این روند صادق نیست و داوطلبینی که رشته تحصیلیشان مرتبط با وزارت بهداشت نیست کسب نمره از آزمون MHLE برایشان هیچ امتیازی نخواهد داشت و مورد تایید وزارت علوم نخواهد بود.

 

سوال بسیاری از داوطلبان آن می باشد که کدامیک از دو آزمون MHLE و MSRT ساده تر و کسب نمره از آن راحت تر است ؟

در پاسخ به این سوال می بایست گفت با توجه به ساختار آزمون ام اچ ال ای که در آن 20 سوال به شکل اختصاصی مربوط به واژگان می باشد اگر داوطلبی دانش لغات نسبتا خوبی داشته باشد شرکت در آزمون ام اچ ال ای آسانتر و کسب نمره از این آزمون منطقی تر می باشد اما اگر داوطلبی سطح دایره لغت نسبتا پایینی داشته باشد توصیه می شود در هر دو آزمون شرکت نمایند وفرصت حضوردر آزمون زبان وزارت علوم که سوال اختصاصی واژگان را ندارد را از دست ندهد

 

سوال دیگری که مربوط به تفاوتهای دو آزمون MSRT و MHLE می‌باشد آن است که آیا ارزش نمرات این دو آزمون یکسان است ؟ پاسخ به این سوال بله می باشد و اعتبار این دو مدرک برای وزارت بهداشت یکسان می باشد .

 

سوال مطرح شده دیگر آن است که منابع مطالعه آزمون های MSRT و MHLE یکسان می باشد ؟ پاسخ به این سوال خیر می باشد اگرچه این دو آزمون شباهت های بسیار زیادی در نوع سوال دارد اما تفاوتهای بسیار واضح و روشنی در تیپ سوالات دو آزمون وجود دارد که هر داوطلب بسته به اولویتش برای شرکت در کدام آزمون می بایست منبع آموزشی همان آزمون را مطالعه نماید .

لازم به ذکر است داوطلبین میتوانند برای کسب اطلاعات از کلاس های آمادگی MHLE بر روی لینک اول و تهیه منابع آزمون زبان MHLE به همراه بانک سوالات این آزمون  بر روی لینک دوم در زیر کلیک نمایند .

کلاس MHLE    ,    بسته مکاتبه ای MHLE

همچنین برای کسب اطلاعات از کلاس های آمادگی MSRT  بر روی لینک اول ، دانلود سوالات MSRT لینک دوم ، و تهیه منابع آزمون MSRT بر روی لینک سوم  در زیر کلیک نمایند :

کلاس MSRT   ,   دانلود سوالات MSRT    ,   منابع آزمون MSRT

در صورت سوالات بیشتر دانشجویان گرامی می توانید سوالات خود را در پایین این صفحه مطرح نمایید مشاورین ما ظرف مدت 24 ساعت پاسخ سوال شما را خواهد داد .

با سپاس

مرکز زبان کرایه چیان

کانال تلگرام زبان کرایه چیان

امتیاز بدهید
امتیاز گرفته شده 5 از 5 توسط 14 بازدیدکننده

نظر خود را بنویسید

مقالات