منابع آزمون EPT - کتاب جامع EPT برای قبولی ساده در سال ۹۹

منابع قبولی قطعی آزمون EPT , کتاب راهنما و بانک سوالات قبولی EPT در سال ۹۹

برای آشنایی با منابع و کتاب تضمینی آزمون EPT  کلیپ  زیر را مشاهده نمایید .

تصاویر به داوطلبان کمک خواهد کرد بدانند منابع تضمینی این آزمون چه منابعی هستند و چه منابعی را باید مطالعه و چه منابعی را نباید !! مطالعه نمایند ، داوطلبان میتوانند  .

منابع ازمون ای پی تی , منابع آزمون EPT , برای قبولی آزمون EPT چی بخونم , برای قبولی ای پی تی چی بخونمدر این مقاله سعی خواهیم کرد به صورت نوشتاری مرور کاملی بر منابع آزمون EPT که به قبولی قطعی در آزمون های سال 99 بینجامد انجام دهیم و و به سوالات زیر به صورت کامل پاسخ دهیم  .

 آیا مطالعه تمام منابع معرفی شده از سوی دانشگاه ازاد الزامیست ؟

 منابع قبولی آزمون EPT چیست ؟

 بهترین کتاب EPT چیست ؟

 منابع صد در صد قبولی آزمون EPT چیست ؟

در ابتدا و در پاسخ به سوالات فوق می بایست گفت منابع رسمی معرفی شده از سوی دانشگاه آزاد که در طرح سوالات از آن استفاده می نماید منابع زیر می باشد اما سوال اینجاست آیا برای قبولی در این آزمون می بایست حتما تمام این منابع خوانده شود ؟

1- کتاب تافل لانگمن - Longman Preparation for the TOEFL 

2- کتاب لغات ضروری تافل -Barron’s Essential Words for TOEFL

3- کتاب 1100 واژه - ۱۱۰۰ Words You Need to Know

4- کتاب 504 واژه - ۵۰۴ Essential Words

5- فلش ریدینگ تافل - TOEFL Reading Flash

 

با نگاهی به منابع معرفی شده از سوی دانشگاه آزاد و بررسی سوالات سه سال اخیر دانشگاه آزاد ، اصلی ترین سوال مطرح شده آن خواهد بود که به راستی برای قبولی در آزمون حتما باید تمام این کتاب ها مطالعه شود ؟

 سهم کتاب نسبتا سنگینی مانند کتاب  1100 واژه چند سوال در آزمون های 3 سال اخیر بوده است ؟

 آیا سوالات واژگان مطرح شده در آزمون EPT  از کتاب 504 ، تنها از 504 واژه ی اصلی کتاب می باشد یا از متن کتاب سوال طرح می شود ؟

 آیا گرامر کتاب تافل لانگمن برای پاسخ به تمام سوالات کفایت می کند ؟

در پاسخ به سوالات فوق می بایست گفت با بررسی دقیق منابع آزمون EPT و تطابق آن با تک تک سوالات آزمون در سه سال اخیر می توان نتیجه گرفت مطالعه تمام این منابع بسیار سخت و خارج از چهارچوب سوالات مطرح شده در آزمون می باشد .

 به عنوان مثال و برای درک بیشتر کتاب 1100 واژه با حجم بسیار بالایی از واژگان ، کمترین سهم از سوالات آزمون را داشته " میانگین در حدود 12 در صد" در حالیکه مابقی سوالات مربوط به واژگان مربوط به کتاب 504 و لغات ضروری تافل و بعضا لغات پایه ( دبیرستانی ) می باشد لذا می بایست گفت مطالعه ی این کتاب با این حجم از واژگان برای این درصد از سوالات برای داوطلبینی که محدودیت زمانی داشته باشند منطقی نخواهد بود.

از سوی دیگر بسیاری از داوطلبان به هنگام مطالعه کتاب 504 واژه ، تنها به خواندن 504 واژه ی اصلی کتاب اکتفا می کنند و متن کتاب ، متضاد مترادف واژگان را کنار می گذازند در حالی که در بسیاری ازآزمون ها خلاف این بوده و ملاک طرح سوال کل کتاب 504 بوده نه فقط 504 لغت ، این مورد درمورد کتاب لغات ضروری تافل نیز کاملا صادق می باشد .

در مورد منابع سوالات گرامر سوالی که مطرح می شود آن است که کتاب لانگمن برای آزمون EPT کامل ترین منبع می باشد ؟  تمام سوالات ای پی تی در قسمت گرامر منطبق بر سوالات این کتاب است ؟  پاسخ به این سوالات خیر می باشد ، به هیچ عنوان .

ما از این کتاب به عنوان کتابی یاد میکنیم که نکات آن بیشترین همپوشانی را با سوالات آزمون دارد اما 100 درصد سوالات از این کتاب نیست . در بررسی دقیق تر کتاب تافل لانگن و سوالات آزمون می بایست گفت به عنوان مثال مباحثی مانند وجه سببی ، ضمایم پرسشی ، وجه التزامی و ساختارهای too و so that در کتاب لانگمن وجود ندارد اما در سوالات آزمون به صورت چرخشی تکرار می شود .

داوطلبان دکتری برای قبولی در آزمون با توجه به محدودیت زمانی که برای مطالعه دارند حتما باید برای مطالعه منابع آزمون الویت قایل شوند و در کمترین زمان منابعی را مطالعه نمایند که بیشترین کمک به قبولی برای آن ها شوند .

 

منابع آزمون ای پی تی , منابع ازمون EPT , کتاب تضمینی EPT , کتاب EPT کرایه چیانمرکز زبان کرایه چیان برگزارکننده کلاسهای اختصاصی آزمون  EPT در نهمین متوالی ، منابع آزمون EPT را تحت عنوان دو کتاب آموزش و بانک سوالات این آزمون با پاسخ تشریحی را منتشر کرده است که به شکل خلاصه بیشترین کمک را در مطالعه و تسلط به تمام منابع آزمون EPT نماید .

در توضیحات کتاب های فوق می بایست گفت آموزش و سوالات انتخاب شده  ، بر اساس آخرین تغییرات آزمون های EPT ( در دو سال اخیر ، سال های 97 ، 98 ) می باشد و متناسب  داوطلبانی می باشد که می بایست در سال 99 در این آزمون نمره ی قبولی دریافت نمایند  .

در توضیحات کامل تر کتاب راهنمای جامع آزمون ای پی تی می بایست گفت بخش نخست کتاب ، آموزش تفکیک شده هر مهارت آزمون می باشد ( شامل آموزش خلاصه ای از گرامر ، درک مطلب،  و واژگان پرتکرار آزمون می باشد )

بخش دوم کتاب EPT شامل 500 سوال ( چکیده آزمون EPT در سال 97 و 98 می باشد ) به اصطلاح به این سوالات ، سوالات کلیدی و طلایی این آزمون گفته می شود که داوطلب با یادگیری این 500 سوال تمام نکات مورد پرسش در آزمونهای ای پی تی دو سال اخیر را آموزش دیده است ، این امر سبب می شود داوطلب هنگامی که در جلسه ی آزمون حضور می یابد سوالی را مشاهده نکند که نکته ی آن تست پیشتر در بسته ی مکاتبه ای منابع آزمون EPT قرار نداشته باشد .

 

نحوه ی دریافت کتاب جامع EPT / منابع آزمون ای پی تی در سال 1399 :

هزینه ی خرید کتاب راهنمای جامع آزمون EPT یا همان منابع آزمون ای پی تی در سال 99 ، صد و نود و پنج هزار تومان می باشد و متقاضیان دریافت این بسته می‌توانند با واریز وجه به شماره کارت 5022291046956411 به نام آقای علی کرایه چیان بانک پاسارگاد نسبت به دریافت آن اقدام نمایند ،

داوطلبان بعد از واریز وجه می بایست مشخصات خود را که شامل ( آدرس پستی، کد پستی، نام تحویل گیرنده و یک شماره همراه) می باشد را به شماره 09126186234 پیامک نمایند.

ارسال بسته ها برای داوطلبین تهران طی 6 الی 24 ساعت کاری خواهد بود و هزینه ارسال آن تا ۱۵۰۰۰ تومان رایگان خواهد بود.

ارسال بسته ها برای داوطلبین شهرستان از طریق پست پیشتاز می باشد و زمان رسیدن مرسوله بین ۲ الی ۴ روز کاری خواهد بود و همچنین هزینه ارسال آن رایگان خواهد بود.

داوطلبان برای دسترسی به صفحه ی نحوه ی برگزاری کلاس های آزمون EPT در سال 99 می توانند بر روی لینک زیر کلیک نمایند

آزمون EPT

همچنین برای دریافت سوالات آزمون EPT سال های 96 ، 97 ، 98 می توانند به لینک زیر مراجعه نمایند

سوالات آزمون EPT

کانال تلگرام زبان کرایه چیان

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید

مقالات