آزمون EPT , سوالات EPT بهمن 98 , کلاس ای پی تی ویژه آزمون 16 اسفند 98

آزمون EPT | پاسخ سوالات EPT بهمن 98 | کلاس EPT ویژه ی آزمون اسفند 98 | زبان دکتری دانشگاه آزاد

 با پایان یافتن آزمون EPT مورخ 11 بهمن 98  ، مرکز زبان کرایه چیان برگزار کننده ی کلاس های اختصاصی این آزمون  در نهمین سال متوالی پاسخنامه ی سوالات EPT را با اتمام آزمون به همراه تحلیل سوالات آزمون را منتشر می نمایند .

لازم به ذکر است سوالات کلیدی این آزمون با پاسخ تشریحی به بسته ی مکاتبه ای EPT این مرکز ویرایش بهمن 98 اضافه خواهد شد و همچنین سوالات به صورت تحلیلی با داوطلبین این مرکز در سر کلاس های اختصاصی   این آزمون کار خواهد شد  .

 

بررسی سوالات واژگان EPT مورخ 11 بهمن 98 :

در بررسی سوالات مربوط به واژگان EPT مورخ 11 بهمن 98 می بایست گفت : سوالات این قسمت نسبت به دو آزمون گذشته سخت تر شده بود ، از این لحاظ که در برخی از سوالات گزینه ها به یکدیگر بسیار نزدیک انتخاب شده بودد و می توانست داوطلب را به اشتباه بیندازد.

به سوال زیر که از آزمون امروز " آزمون EPT مورخ 11 بهمن ماه " انتخاب شده و در تایید توضیح فوق  می باشد دقت نمایید

 سوالات لغات EPT بهمن 98 , سوالات واژگان ای پی تی بهمن 98

در سوال فوق گزینه‌های 1 ، 3 و 4 به ترتیب به معنی حل شدن و حل کردن می باشند در حالی که گزینه های سه و چهار که تقریباً به جای هم به کار می روند جواب نبودند ، " در مورد حل شدن مایعات از کلمه ی dissolve استفاده می کنیم ".

 نکته دیگر از سوالات واژگان آن بود که در برخی از سوالات ، اصطلاحات به کار رفته بود مانند domestic politics به معنی "سیاست های داخلی" ، در برخی از سوالات نیز شاهد واژگان نسبتاً سخت بودیم ، واژگانی مانند equilibrium ، degenerate ، obsolete

در زیر گزینه های صحیح مربوط به سوالات واژگان آزمون 11 بهمن 98 ماه قرار داده شده است .

 پاسخنامه لغات ای پی تی بهمن 98 , پاسخنامه واژگان EPT بهمن 98

همچنین  از چند ساعت گذشته سوالات این قسمت به شکل کامل در کانال تلگرام این مرکز قرار گرفته و در چند ساعت آینده  ،  سوالات این آزمون نسخه ی PDF در همین سامانه و از صفحه سوالات EPT  قابل دانلود خواهد بود .

  

سوالات گرامر EPT مورخ 11 بهمن 98 :

در مورد سوالات گرامر می بایست گفت این بخش از آزمون شامل دو شکل از سوال می باشد یک شکل با فرمت گرامر چهار گزینه ای و یک شکل بافرمت گرامر جمله

در مورد سوالات مربوط به گرامر چهار گزینه‌ای می بایست گفت با وجود اینکه همانند آزمون گذشته اگرچه تعداد سوالات مربوط به افعال بیشتر بود اما نکات گرامری دیگری مانند حروف اضافه ، ساختار های موازی ، وجه التزامی ، وجه وصفی ، حروف ربط ، شرطی ، وارونگی ها نیز به چشم می خورد و می توان گفت سوالات این بخش از لحاظ دشواری کمی ساده تر از آزمون گذشته بود.

نکته قابل بیان دیگر از این سوالات آن بود که چند سوال با تغییر بسیار جزئی عینا از آزمون‌های دوره های قبل تکرار شده بود

 در مورد سوالات مربوط به گرامر جمله می بایست گفت در این بخش در کنار نکاتی که تقریباً همیشه مورد سوال قرار می‌گرفت نکات گرامری ریز مطرح شده بود .

به عنوان مثال در زیر به گزینه ی صحیح یک سوال از سوالات آزمون امروز " آزمون EPT مورخ 11 بهمن 98 " با نگرش تفاوت say و tell دقت نمایید

Please say the children to come in the house now

که در این جمله با توجه به اینکه مفعول انسانی بعد از فعل به کار رفته است باید از tell استفاده شود.


همچنین در این قسمت سوالی طرح شده بود که می توان از آن به عنوان یک سوال غیر استاندارد نام برد که در زیر عینا سوال آورده شده است :

 سوالات گرامر ای پی تی بهمن 98 , سوالات استراکچر EPT بهمن 98

 

به جای فعل accept به معنای" پذیرفتن " از کلمه except به معنی "به جز" استفاده شده است و به دلیل شباهت تلفظ این دو کلمه به یکدیگر مورد سوال قرار گرفته است که در سوالات گرامری چنین سوالی در آزمون های استاندارد مطرح نمی شود .

در زیر پاسخ کلیدی کامل سوالات گرامر این آزمون قرار گرفته هست همچنین خود سوالات بر روی کانال تلگرام زبان کرایه چیان و همچنین در صفحه سوالات آزمون EPT این مرکز از همین سامانه نسخه ی PDF برای دانلود قرار خواهد گرفت :

پاسخنامه گرامر EPT بهمن 98 , نتایج EPT بهمن 98

سوالات درک مطلب EPT مورخ 11 بهمن 98 :

این بخش از آزمون همانند آزمون های گذشته شامل دو متن می شد ، یک متن با موضوع تاثیر کلمات و تصاویر در به خاطر سپردن مفاهیم و اهمیت کلمات  ( شامل دو  پاراگراف ف ده سوال ) و یک متن با موضوع تولید انبوه و تولید سلیقه گرایانه شامل یک پاراگراف و ده سوال بود

در مورد متن های مورد پرسش می بایست گفت هر دو متن شامل سوالات استنباطی ، معنی واژگان و معنی اصطلاحات بوند.

درمورد متن دوم ( تولید انبوه ) می بایست گفت با توجه به اینکه کل متن تنها یک پاراگراف ده خطی بود و ده سوال از چنین متن کوتاهی مطرح شده بود ( اکثر سوالات استنباطی و بسیار شبیه به هم بودند ) و به لحاظ استاندارد بودند می بایست گفت کمی  با سوالات درک مطلب منطقی فاصله داشت و برای داوطلبان پاسخ به این قسمت نیاز به تمرکز بالایی داشت.

در زیر پاسخ کلیدی سوالات این قسمت آورده شده است :

درک مطلب EPT بهمن 98 , ریدینگ ای پی تی بهمن 98

 

سوالات کلوزپسیج EPT مورخ 11 بهمن 98 :

در مورد سوالات درک مطلب می بایست گفت متن مورد سوال ، متن سخت و پیچیده ای نبود و به تفکیک 10 سوال ، مربوط به واژگان و وما بقی مرتبط به بخش گرامر و حروف اضافه بودند.

در زیر گزینه های صحیح این قسمت از آزمون اورده شده است ، لازم به ذکر است داوطلبینی که اگر در کلاس ها حضور نداشته بودند و تنها بسته ی مکاتبه ای EPT این مرکز را تهیه کرده بودند به سادگی می توانستند تمام سوالات این قسمت را به سادگی پاسخ دهند.

کلوز پسیج ای پی تی بهمن 98 , cloze passage ای پی تی بهمن 98

 

مرکز زبان کرایه چیان ضمن آرزوی موفقیت برای دانشجویان خود و همچنین سایر دانشجویان خدمات آموزشی خود را ویژه آزمون 16 اسفند 98 به شرح زیر اعلام می دارد :

کلاس آمادگی EPT – وی آی پی تک نفره

بسته ی مکاتبه ای آزمون EPT– کتاب بانک سوالات ای پی تی با پاسخ تشریحی

در زیر ، شرح مختصری از هر یک از خدمات فوق بیان گریده است و دانشجویان بسته به نیاز خود می توانند خدمات مورد نیاز خود را انتخاب نمایند .

 

کلاس آمادگی ای پی تی , کلاس تضمینی EPT , کلاس زبان ای پی تی اسفند 98 , بهترین کلاس زبان EPT بهترین مدرس EPTکلاس آمادگی EPT – وی آی پی ، تک نفره ، صفر تا 100 آزمون ویژه ی آزمون 16 اسفند 98

در این دور از کلاس ها ، ساده ترین و در عین حال کاربردی ترین شیوه آموزش مورد استفاده قرار خواهد گرفت ، هدف این دور از کلا سها ( تکنیک محور و فرمولی ) برای رسیدن به نمره ی آزمون خواهد بود .

در  این شیوه ی آموزشی  ، هر داوطلب دارای یک کلاس اختصاصی می باشد و آموزش بر اساس سطح زبان فعلی دانشجو آغاز می گردد .

آموزش آزمون زبان دانشگاه آزاد در این کلاس مناسب آن دسته از دانشجویانی خواهد بود که سطح زبانی نسبتا ضعیفی دارند و یا برای دریافت مدرک این آزمون دارای محدودیت زمانی می باشند .

آموزش با بیان ساده ، تدریس نکات کلیدی EPT ،  پیاده سازی آموزش در قالب حل تست سوالات  آزمون های گذشته ، در کنار 9 سال سابقه اختصاصی آزمون و تدریس به بیش از چهار هزار داوطلب آزمون های زبان دکتری سبب شده است از نگاه امار همچنان این مرکز پیشتاز موفقیت داوطلبان باشد .

کلاس ها برای داوطلبین تهران به صورت حضوری خواهد بود و برنامه ی زمان بندی کلاس ها ویژه دانشجویان شاغل و هیات علمی به صورت شناور خواهد بود .

کلاس ها برای داوطلبان عزیز شهرستانی به صورت فشرده در سه روز در تهران و یا به صورت آنلاین برگزار خواهد شد .

با توجه به تغییر آزمون به آزمون سوالات  ، در آزمون های EPT سال 98 و 97 به داوطلبان به جد توصیه می کنیم کلاس و یا منابع آزمونی را تهیه کنند که درچهارچوب آزمون باشد و زمان خود را برای عبور غیر اصولی از آزمون هدر ندهند .

 

کتاب EPT – بسته ی مکاتبه ای مرجع سوالات طلایی آزمون EPT ویرایش بهمن 98

با توجه به مشغله ی فراوان دانشجویان متقاضی شرکت در آزمون زبان دانشگاه آزد   " EPT " ، کتاب سوالات این آزمون به همراه پاسخ تشریحی به همراه کتاب آموزش ساده ی این آزمون منتشر شده است که جایگزین کلاس برای این طیف از داوطلبان باشد .

کتاب خود آموز EPT , راهنمای جامع EPT , کتاب تضمینی EPT , بسته ی مکاتبه ای EPtدر ویرایش بهمن 98 کتاب راهنمای جامع ای پی تی ، 500 سوال طلایی آزمون از 8 دوره ی اخیر آزمون های EPT سال 98 – 97  " چکیده ی آزمون دکتری دانشگاه آزاد " در یک سال اخیر می باشد.

در توضیحات تکمیلی این بسته ها می بایست گفت این کتاب شامل دو کتاب می باشد .

کتاب اول : آموزش ساده ی مهارت های آزمون ( گرامر ، درک مطلب ، واژگان پر تکرار آزمون ) به صورت تفکیک شده

کتاب دوم : بانک سوالات گرامر ، درک مطلب و واژگان و تست های کلیدی کلوز پسیج ( 500 سوال از 9 دوره ی اخیر آزمون زبان دانشگاه آزاد )

با سابقه ی 9 سال در برگزاری کلاس های امادگی آزمون زبان دانشگاه آزاد ، ای پی تی میتوانیم بگوییم بسته ی خود آموز این آزمون به گونه ای تالیف شده است که داوطلبان با تسلط به آن بتوانند بدون دغدغه نمره ی حداقل 65 را در آزمون پیش رو دریافت نمایند .

  

نحوه ثبت نام در کلاس EPT  و یا دریافت بسته مکاتبه ای ای پی تی  – کتاب سوالات با پاسخ تشریحی

دانشجویان متقاضی شرکت در کلاس های آمادگی آزمون EPT و یا دریافت بسته مکاتبه ای آزمون زبان دکتری داشگاه آزاد می توانند از هر یک از راه های زیر اقدام نمایند

-تماس تلفنی با مرکز غرب ( صادقیه ) 44063601 ( تماس در ساعات اداری )

-تماس تلفنی با دفتر شرق (رسالت-مترو علم و صنعت) 77497626  ( تماس در ساعات اداری )

-تماس تلفنی با دفتر مرکز ( شریعتی ) 86020847 ( تماس در ساعات اداری )

-تماس با شماره : 09126186234 ( در ساعات غیر اداری )

سامانه ی پیامکی : 5000206040600

ارسال عبارت سوالات EPT و یا تدریس EPT به شماره سامانه پیامکی این مرکز به شماره 5000206040600

مشاورین این مرکز ظرف مدت 24 ساعت با شما تماس خواهند گرفت.

کانال تلگرام زبان کرایه چیان

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید

مقالات