ثبت نام آزمون زبان دانشگاه فردوسی TELP | بررسی منابع و دانلود سوالات TELP آزمون زبان دانشگاه فردوسی مشهد | کلاس زبان دکتری فردوسی

 آزمون زبان دانشگاه فردوسی مشهد TELP چیست؟

نهاد برگزار کننده این آزمون، دانشگاه فردوسی مشهد می باشد و مخاطبان آن، دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد می باشند و با توجه به اینکه این دانشگاه جزو دانشگاه های سطح یک کشور می باشد در شرایط بیماری کرونا مدرک این آزمون ، برای بسیاری از داوطلبان سایر دانشگاه های سراسری جایگزین مدرک آزمون MSRT یا تولیمو محسوب می شود.

ساختار آزمون زبان TELP دانشگاه فردوسی مشهد  : 30 سوال شنیداری ، 40 سوال گرامر و 30 سوال درک مطلب می باشد.

آزمون دارای صد سوال تستی می باشد ، زمان پاسخگویی به سوالات 90 دقیقه می باشد و داوطلبان می بایست بدانند این آزمون نمره ی منفی ندارد .

 منابع کامل آزمون زبان فردوسی مشهد TELP چیست؟

اگرچه برای این آزمون منابع مشخصی از سوی مرکز آزمون زبان دانشگاه فردوسی مشهد اعلام نشده است اما با توجه به این نکته که سطح این آزمون مشابه سطح سایر آزمون های دکتری مانند MSRT و تولیمو می باشد و در تطابق سوالات این آزمون با سایر منابع آزمون های زبان دکتری  ، نزدیک ترین منابع و کامل ترین منابع برای مطالعه عبارت هستند از کتاب های زیر : .

کتاب تافل لانگمن قرمز -  Longman Preparation for the TOEFL pBT

کتاب لغات ضروری تافل -Barron’s Essential Words for TOEFL

کتاب تافل کیت - TOEFL KIT

کتاب 1100 واژه - ۱۱۰۰ Words You Need to Know

کتاب 504 واژه - ۵۰۴ Essential Words

فلش ریدینگ تافل - TOEFL Reading Flash

یادوار می شویم این منابع ، کامل ترین منابع برای این آزمون نخواهند بود و با نگاه دقیق به این منابع متوجه می شویم هر کدام از این کتب ، حجم زیادی دارد اما در کتاب های عمومی موجود در بازار کتاب های فوق، بهترین منابع آموزش آزمون تافل فردوسی مشهد برای تحت پوشش قرار دادن سوالات این آزمون می باشد .

همچنین داوطلبان برای دریافت منابع اختصاصی آزمون زبان دانشگاه فردوسی مشهد TELP شامل آموزش گام به گام و بانک سوالات شبیه سازی شده ی این آزمون با پاسخ تشریحی می بایست با شماره های این مرکز تماس بگیرند تا مشاوران این مرکز راهنمایی کامل نمایند.

 ساختار آزمون زبان فردوسی مشهد به چه شکل است؟

همان طور که پیشتر بیان شد این آزمون دارای 100 سوال به شکل چهار گزینه ای ( تستی ) می باشد.زمان پاسخ گویی به سوالات 90 دقیقه می باشد ،  آزمون دارای نمره منفی نمی باشد 

تفکیک سوالات هر مهارت در آزمون TELP دانشگاه فردوسی مشهد : درک مطلب شنیداری (Listeningشامل 30 سوال در مدت زمان 30 دقیقه ، ساختار (Structure) شامل 40 سوال در مدت زمان 25 دقیقه ، درک مطلب خواندن (Reading) شامل 30 سوال در مدت زمان 35 دقیقه.

همچنین داوطلبان می بایست در جربان باشند، بخش‌های آزمون را می بایست به ترتیب پاسخ دهند؛ یعنی ابتدا بخش Listening، سپس Structure و در انتها نیز بخش Reading  .

هریک از بخش های سه‌گانه آزمون TELP تنها یک بار امکان شرکت وجود دارد و پس از ثبت نهایی پاسخ‌ها یا اتمام زمان هر بخش، امکان ویرایش پاسخ‌ها در آن بخش از داوطلب سلب می‌شود.

در نکته ی انتهایی به اطلاع متقاضیان شرکت در آزمون تلپ می‌رساند دانشجویان امکان شرکت در دو آزمون پیاپی را نخواهند داشت تا فرصت کافی برای افزایش سطح مهارت‌های زبانی خود را داشته باشند

 اعتبار آزمون زبان دانشگاه فردوسی مشهد TELP و مدت زمان اعتبار آن چند سال می باشد؟

از آنجا که دانشگاه فردوسی مشهد ، دانشگاه سطح یک کشور می باشد لذا در زمان شیوع بیماری کرونا داوطلبان می توانند از مدرک آن به جا آزمون MSRT ، آزمون تولیمو و سایر آزمون های زبان داخلی دیگر استفاده نمایند .

اعتبار مدرک این آزمون ، پس از صدور کارنامه به مدت دو سال می باشد، پس از اتمام اعتبار مدرک این آزمون ، داوطلبان می بایست مجددا در آزمون شرکت نمایند .

 زمان برگزاری آزمون زبان فردوسی مشهد TELP ، زمان ثبت نام و زمان دریافت کارنامه ی این آزمون چیست؟ .

این آزمون به دوشیوه کامپیوتری حضوری ( TELP ) و آنلاین غیر حضوری ( TELP-iBT ) برگزار می گردد ، در توضیحات بیشتر می بایست گفت در ابتدای سال 99 برگزاری 20 آزمون تنها به شیوه کامپیوتری حضوری  در مرکز آزمون دانشگاه فردوسی مشهد به آدرس : احمدآباد - خیابان رضا - بین رضا 21 و 23 - ساختمان کالج دانشگاه فردوسی برنامه ریزی شد اما با توجه یه مشکلات شیوع بیماری کرونا ، از آذر ماه 99 آزمون آنلاین غیر حضوری ( TELP-iBT ) در تاریخ های جداگانه مشخص شد .

لازم به ذکر است با توجه به اینکه آزمون به‌صورت کامپیوتری برگزار می‌شود، کارنامه داوطلبان بلافاصله پس از اتمام آزمون اعلام خواهد شد و گواهینامه ی آن، حداکثر پنج روز پس از برگزاری آزمون قابل دریافت خواهد بود.

تاریخ های برگزاری آزمون کامپیوتری حضوری پیش رو : 26 آذر ، 10 و 24 دی ، 8 و 21 بهمن ، 6 و 20 اسفند

تاریخ برگزاری آزمون های غیرحضوری آنلاین TELP-iBT فردوسی مشهد : 2 دی ، 9 دی ، 16 دی ، 23 دی 

نکته 1) لینک ثبت نام آزمون مجازی زبان دانشگاه فردوسی روزهای 4 شنبه هرهفته ساعت 12 فعال می شود. به دلیل محدویت در ظرفیت برگزاری این آزمون به صورت مجازی، ظرفیتها در زمان کوتاهی تکمیل می شوند.

نکته 2) داوطلبان برای ورود به سامانه ثبت نام آزمون TELP می توانند از لینک رو به رو اقدام نمایند : ثبت نام در آزمون TELP

نکته 3) ثبت نام آزمون های حضوری از ساعت 8 صبح آغاز خواهد شد.

 نمره قبولی آزمون تافل دانشگاه فردوسی مشهد، TELP چند است؟ 

حداقل نمره قبولی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد در آزمون TELP به شرح ذیل می‌باشد.

لازم به ذکر است با توجه به اینکه آزمون به‌صورت کامپیوتری برگزار می‌شود، کارنامه داوطلبان بلافاصله پس از اتمام آزمون اعلام خواهد شد و گواهینامه ی آن، حداکثر پنج روز پس از برگزاری آزمون قابل دریافت خواهد بود.

نمره قبولی telp , نمره قبولی آزمون زبان دانشگاه فردوسی مشهد

 هزینه ثبت نام آزمون زبان فردوسی مشهد و نحوه ثبت آزمون زبان TELP زبان دانشگاه فردوسی در سال 99 چیست؟

ثبت نام آزمون زبان دانشگاه فردوسی مشهد TELP از طریق لینک رو به رو سامانه مرکز آزمون  انجام می شود .

هزینه ثبت نام آزمون زبان فردوسی مشهد مبلغ 110000 هزار تومان ( یک میلیون و صد هزار ریال ) در سال 99 در نظر گرفته شده است .

داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون به دو نکته می بایست توجه فرمایند: 1- هیچگونه اتصالی به سیستم پویا دانشگاه پرتال شخصی نداشته باشید. 2- مدت زمانی که کد ملی، کد پیگیری و کد امنیتی را وارد می نمایید نباید بیشتر از یک دقیقه باشد.


نحوه دریافت بسته مکاتبه ای تافل دانشگاه فردوسی مشهد – کتاب بانک سوالات شبیه سازی شده آزمون با پاسخ تشریحی TELP

منابع آزمون زبان دانشگاه فردوسی , کتاب سوالات آزمون زبان دانشگاه فردوسیبا توجه به مشغله ی فراوان دانشجویان متقاضی شرکت در آزمون زبان تافل دانشگاه فردوسی مشهد   " TELP " ، کتاب سوالات شبیه سازی شده ی  این آزمون به همراه پاسخ تشریحی به همراه کتاب آموزش ساده ی این آزمون منتشر شده است که جایگزین کلاس برای این طیف از داوطلبان باشد .

در ویرایش تیر 99 کتاب راهنمای جامع تافل فردوسی مشهد ، 400 سوال طلایی شبیه سازی شده  قرار گرفته است که مطالعه دقیق این سوالات ، داوطلبان را از شرکت در کلاس امادگی این آزمون بی نیاز می کند : .

در توضیحات تکمیلی این بسته ها می بایست گفت این کتاب شامل دو کتاب می باشد .

کتاب اول : آموزش ساده ی مهارت های آزمون ( گرامر ، درک مطلب ، شنیداری ، واژگان پر تکرار آزمون ) به صورت تفکیک شده

کتاب دوم : بانک سوالات گرامر ، درک مطلب ( 400 سوال شبیه سازی شده با پاسخ تشریحی )

به همراه بک لوح فشرده حاوی 250 سوال شنیداری شبیه سازی شده ی آزمون 

با سابقه ی 10 سال در برگزاری کلاس های امادگی آزمون زبان دکتری ، با قاطعیت میتوانیم بگوییم بسته ی خود آموز این آزمون به گونه ای تالیف شده است که داوطلبان با تسلط به آن بتوانند بدون دغدغه نمره ی 65 به بالا را از آزمون دریافت نمایند . 


کلاس آمادگی آزمون زبان فردوسی مشهد - وی آی پی تک نفره :

در  این شیوه ی آموزشی  ، داوطلب دارای یک کلاس اختصاصی می باشد و آموزش بر اساس سطح زبان فعلی دانشجو آغاز می گردد .

آموزش TELP در این کلاس مناسب آن دسته از دانشجویانی خواهد بود که سطح زبانی نسبتا ضعیفی دارند و یا برای دریافت مدرک این آزمون دارای محدودیت زمانی می باشند .

آموزش با بیان ساده ، تدریس نکات کلیدی ،  پیاده سازی آموزش در قالب حل تست سوالات  شبیه سازی شده ، در کنار 10 سال سابقه اختصاصی آزمون و تدریس به بیش از چهار هزار داوطلب آزمون های زبان دکتری سبب شده است از نگاه امار این مرکز پیشتاز موفقیت داوطلبان باشد .


کلاس ها برای داوطلبین تهران به صورت حضوری و آنلاین و برنامه ی زمان بندی کلاس ها ویژه دانشجویان شاغل و هیات علمی به صورت شناور خواهد بود .

کلاس ها برای داوطلبان عزیز شهرستانی به صورت فشرده در سه روز در تهران و یا به صورت آنلاین
 برگزار خواهد شد .

کلاس زبان آزمون زبان فردوسی مشهد , کلاس آزمون TELP 

نحوه ثبت نام در کلاس آزمون زبان دکتری دانشگاه فردوسی مشهد  و یا دریافت کتاب بانک سوالات شبیه سازی شده TELP با آموزش قدم به قدم

دانشجویان متقاضی شرکت در کلاس های آمادگی آزمون دانشگاه فردوسی مشهد و یا دریافت بسته مکاتبه ای آزمون زبان دکتری TELP فردوسی مشهد می توانند از هر یک از راه های زیر اقدام نمایند

-تماس تلفنی با مرکز غرب ( صادقیه ) 44085770 ( تماس در ساعات اداری )

-تماس تلفنی با دفتر شرق (رسالت-مترو علم و صنعت) 77497626  ( تماس در ساعات اداری )

-تماس تلفنی با دفتر مرکز ( شریعتی ) 86020847 ( تماس در ساعات اداری )

-تماس با شماره : 09126186234 ( در ساعات غیر اداری )

سامانه ی پیامکی : 5000206040600

امتیاز بدهید
  • behzad
  • 1399/10/09

من چگونه میتوانم در آزمون غیر حضوری آنلاین شرکت کنم؟ متاسفانه لینک ثبت نام برای این امتحانتان را نیافتم.

  • مریم
  • 1399/10/12

سلام دوست عزیز لینک ثبت نام آزمون مجازی زبان دانشگاه فردوسی روزهای 4 شنبه هرهفته ساعت 12 فعال می شود. به دلیل محدویت در ظرفیت برگزاری این آزمون به صورت مجازی، خیلی سریع ظرفیتها پر می شوند. حدود 2 دقیقه برای ثبت نام فرصت هست متاسفانه.

  • رضا
  • 1399/10/14

سلام. کسی هست که این آزمونو مجازی شرکت کرده باشه؟؟

نظر خود را بنویسید

مقالات