آزمون UTEPT , سوالات UTEPT تیر 98 , کلاس UTEPT ویژه آزمون 8 شهریور 98

کلاس تافل دانشگاه تهران , یوتپت کرایه چیان , کلاس آمادگی utept , آزمون زبا دانشگاه تهران

آزمون UTEPT , تافل دانشگاه تهران |  پاسخ سوالات UTEPT مورخ 7 تیر 98 | کلاس UTEPT ویژه آزمون 8 شهریور 98 | زبان دکتری دانشگاه تهران

همانند ادوار گذشته ، مرکز زبان کرایه چیان برگزار کننده ی کلاس های اختصاصی آزمون زبان دانشگاه تهران ، UTEPT در هشتمین سال متوالی در روز آزمون پاسخ کلیدی سوالات UTEPT مورخ 7 تیر 98 را منتشر می نماید و در انتها خدمات آموزشی خود را برای متقاضیان گرامی که می بایست در آزمون 8 شهریور 98 شرکت نمایند بیان می نماید .

 

شرح مختصری از آزمون UTEPT مورخ 7 تیر 98 و پاسخ نامه سوالات

دومین آزمون تافل دکتری دانشگاه تهران " آزمون UTEPT " در سال 98 در تاریخ 7  تیر ماه با حضور تقریبی پانصد  نفر از دانشجویان دوره ی دکتری ، از ساعت 9 صبح در دانشکده ی زبان و ادبیات دانشگاه تهران برگزار گردید .

تفکیک 100 سوال یوتپ مورخ 7 تیر ماه  مشابه  آزمون های گذشته بود که در زیر به ترتیب آمده است :

سوالات گرامر ( 30 سوال )  ، سوالات کلوز پسیج ( 10 سوال ) ، سوالات واژگان ( 30 سوال ) ،سوالات ریدینگ ( 30 سوال )

 در زیر پاسخ کلیدی هر مهارت به همراه توضیحات مختصری از بررسی سوالات بیان شده است :

سوالات گرامر UTEPT مورخ 7 تیر 98 :

سوالات گرامر این آزمون شامل دو نوع سوال می باشد ( گرامر چهار گزینه ای ، شامل 20 سوال و گرامر اصطلاحات نوشتاری شامل 10 سوال ) ، سوالات مربوط به بخش گرامر چهار گزینه ای به مراتب سخت تر از سوالات گرامر آزمون گذشته بود . تعداد قابل توجهی از این سوالات مربوط به حروف ربط می شدند  و پاسخ دادن به این تیپ سوال مستقیم به معنی کردن ارتباط پیدا می کرد زیرا هر چهار گزینه حرف ربط بود و داوطلبان با توجه به نوع سوال تنها از روی معنی می توانستند گزینه ی صحیح را انتخاب نمایند . سوالات مربوط به قسمت اطلاحات نوشتاری نسبتا ساده و متوسط بودند و بیشتر مباحث افعال ، قید و صفت و اسم مورد پرسش قرار گرفته بودند .

برای درک بیشتر از نوع سوالات گرامر UTEPT مورخ 7 تیر ماه تعدادی از سوالات گرامر این آزمون عینا در زیر آمده است .

 سوالات UTEPT , UTEPT 98 , سوالات زبان دانشگاه تهران , تافل دانشگاه تهران

همچنین پاسخ کلیدی سوالات نیز در زیر آورده شده است تا داوطلبان بتوانند نمره ی خود را پیش از اعلام نتایج متوجه شوند .

 پاسخنامه UTEPT , پاسخ کلیدی سوالات UTEPT 7 تیر 98 , پاسخنامه کلیدی یوتپت 7 تیر

سوالات کلوز پسیج UTEPT مورخ 7 تیر 98 :

سوالات در این قسمت شامل دو متن بود وهر متن شامل ۵ سوال که البته در اصل یک متن واحد با موضوع باستان شناسی و داده هایی که ارایه می دهد بود و فقط با توجه به نوع سوال تفکیک شده بود.

پنج سوال اول مربوط به گرامر و ۵ سوال بعدی مربوط به لغات می شد در ادامه می بایست گفت ۵ سوال ابتدا که مربوط به گرامر بود نسبتا ساده و 5 سوال دوم که مربوط به واژگان بود سطح نسبتا بالایی داشتند .

در زیر پاسخ کلیدی مربوط به سوالات Cloze passage آزمون UTEPT آورده شده است.

 پاسخنامه کلیدی یوتپ , سوالات کلوز پسیج UTEPT , cloze passage UTEPT 7 تیر 98

 

سوالات واژگان UTEPT مورخ 7 تیر 98 :

سوالات در این بخش شامل 30 سوال ( 15 سوال مترادف ، 15 سوال چهار گزینه ای ) بود . در مورد سوالات مربوط به واژگان می بایست گفت سطح سوالات در این قسمت همانند دوره های پیشین آزمون های زبان دانشگاه تهران سطح بالایی داشت و می توان گفت برای داوطلبین دکتری از 30 سوال مربوط به واژگان در بهترین حالت 10 الی 12 سوال جزو سوالات متوسط و ساده تعریف می شدند و بقیه سوالات در این قسمت جزو سوالات سخت محسوب می شوند .

از بابت درک بیشتر از سطح سوالات مربوط به واژگان آزمون UTEPT مورخ 7 تیر 98 به صورت رندم تعدادی از سوالات واژگان  در زیر قرار داده شده است .

 نمونه سوالات واژگان زبان دانشگاه تهران , سوالات لغت UTEPT , سوالات UTEPT 98 , بانک سوالات واژگان یوتپ

همچنین گزینه های صحیح واژگان آزمون در زیر به صورت کامل آورده شده است و همانند ادوار گذشته منتخب تست های این آزمون نیز بدون تغییر به بسته ی مکاتبه ای UTEPT کتاب تافل دکتری دانشگاه تهران اضافه خواهد شد

 پاسخنامه سوالات UTEPT , پاسخنامه واژگان UTEPT 7 تیر 98 , پاسخ سوالات لغت زبان دانشگاه تهران

سوالات درک مطلب UTEPT مورخ 7 تیر 98 :

درحالی که در اکثر آزمون ها ،  سوالات این قسمت را 4 متن تشکیل می دادند این بار در آزمون 7 تیر ماه ، سوالات بین 5 متن با موضوعاتی مانند ترمودینامیک ( 6 سوال ، 4 پاراگراف ) مدیریت استراتژیک ( 6 سوال ، 4 پاراگراف ) شبکه های کامپیوتری ( 6 سوال ، 4 پاراگراف ) اثرات بارندگی و آب های جاری بر روی زمین ( 6 سوال ، 3 پاراگراف ) مدیریت دانش و نیازمندی های آن ( 6 سوال ، 4 پاراگراف ) پخش شده بودند

نکاتی که در رابطه با سوالات این قسمت می بایست ذکر کرد آن است که تمام متن ها نسبتا طولانی بودند و با توجه به زمان کم آزمون و مشکلی که اکثر دانشجویان در رابطه با مدیریت زمان در سر جلسه ی آزمون دارند خواندن تمام متون با تمرکز کافی برای داوطلبان بسیار سخت می باشد امید است در آزمون آینده طراحان سوال متوجه این نقص در سوالات شوند و سنجشِ مهارت درک مطلب دانشجویان را بر پایه متون کوتاه تر قرار دهند

با این حال برای درک بیشتر از سطح هر متن ،مرکز زبان کرایه چیان برگزار کننده ی کلاس های آمادگی تافل دانشگاه تهران UTEPT یک متن را عینا منتشر می نماید تا داوطلبان با سبک و سیاق این قسمت از سوالات نیز آشنا شوند .

ریدینگ UTEPT , درک مطلب UTEPT , reading utept , سوالات درک مطلب UTEPT آزمون 7 تیر 98 , درک مطلب UTEPT 98

مرکز زبان کرایه چیان برای دانشجویان خود و سایر دانشجویان شرکت کننده در آزمون یوتپ 7 تیر ماه آرزوی موفقت دارد و خدمات آموزشی خود را برای آزمون پیش رو که در تاریخ 8 شهریور ماه 98 برگزار خواهد شد به شرح زیر اعلام می دارد :

کلاس UTEPT , تدریس خصوصی UTEPT , کلاس آمادگی تافلل دانشگاه تهران , بهترین مدرس UTEPT , بهترین کلاس UTEPT , کلاس زبان یوتپ , کلاس آمادگی یوتپت* کلاس UTEPT مورخ 21 تیر 98 – وی آی پی تک نفره

در  کلاس UTEPT وی آی پی  ، هر داوطلب دارای یک کلاس اختصاصی می باشد و آموزش بر اساس سطح زبان فعلی دانشجو آغاز می گردد .

آموزش مهارت های یوتپ " تافل دانشگاه تهران "  در این کلاس متناسب آن دسته از دانشجویانی خواهد بود که سطح زبانی نسبتا ضعیفی دارند و یا برای دریافت مدرک UTEPT دارای محدودیت زمانی می باشند .

آموزش با بیان ساده ، تدریس نکات کلیدی آزمون ،  پیاده سازی آموزش در قالب حل تست سوالات ادوار گذشته و  بدون تغییر UTEPT  ، در کنار 8 سال سابقه اختصاصی آزمون و تدریس به بیش از سه هزار داوطلب آزمون های زبان دکتری سبب شده است از نگاه امار همچنان این مرکز پیشتاز موفقیت داوطلبان باشد .

کلاس ها برای داوطلبین تهران به صورت حضوری خواهد بود و برنامه ی زمان بندی کلاس ها ویژه دانشجویان شاغل و هیات علمی به صورت شناور خواهد بود .

کلاس ها برای داوطلبان عزیز شهرستانی به صورت فشرده در سه روز در تهران و یا به صورت آنلاین برگزار خواهد شد .

با توجه به چهارچوب مشخص سوالات UTEPT در چند سال گذشته و همچنین دو آزمون برگزار شده در سال 98 به داوطلبان به جد توصیه می کنیم کلاس و یا منابع آزمونی را تهیه کنند که درچهارچوب آزمون باشد و زمان خود را برای یادگیری مواردی که کمکی به افزایش نمره در این آزمون نخواهد کرد هدر نکنند .

 

* کتاب خود آموز UTEPT – بسته ی مکاتبه ای تافل دانشگاه تهران ، یوتپ

با توجه به فشردگی برنامه ی زمانی داوطلبین دکتری و همچنین مشغله فراوانِ بسیاری از داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون زبان دانشگاه تهران " آزمون یوتپ "  ، خدمتی ارایه شده است که داوطلبان بدون نیاز به حضور در کلاس بتوانند با مطالعه آن ابتدا آموزش ببینند و سپس شروع به حل تست آزمون نمایند .

بانک سوالات زبان دانشگاه تهران , بسته مکاتبه ای UTEPT , بسته خود آموز یوتپت , کتاب راهنمای آزمون تافل دانشگاه تهران , کتاب خودآموز UTEPTدر شرح کامل تر بسته ی خودآموز UTEPT می بایست گفت بسته شامل دو کتاب می باشد .

کتاب اول درسنامه ی آزمون به صورت تفکیک شده در مهارت های آزمون می باشد ( آموزش گرامر ، آموزش درک مطلب ، واژگان پر تکرار آزمون )

کتاب دوم شامل بانک سوالات کلیدی 8 دوره ی اخیر آزمون  450 سوال با پاسخ کاملا تشریحی با بیان ساده و فرمولی از تمام مهارت های آزمون ( واژگان ، گرامر ، درک مطلب و کلوز پسیج ) می باشد .

 

نحوه ثبت نام در کلاس UTEPT  و یا دریافت بسته مکاتبه ای یوتپت  – کتاب تافل دانشگاه تهران

دانشجویان متقاضی شرکت در کلاس های آمادگی آزمون UTEPT و یا دریافت بسته مکاتبه ای آزمون زبان دکتری داشگاه تهران  می توانند از هر یک از راه های زیر اقدام نمایند

-تماس تلفنی با مرکز غرب ( صادقیه ) 44063601 ( تماس در ساعات اداری )

-تماس تلفنی با دفتر شرق (رسالت-مترو علم و صنعت) 77497626  ( تماس در ساعات اداری )

-تماس تلفنی با دفتر مرکز ( شریعتی ) 86020847 ( تماس در ساعات اداری )

-تماس با شماره : 09126186234 ( در ساعات غیر اداری )

سامانه ی پیامکی : 5000206040600

ارسال عبارت سوالات UTEPT و یا تدریس UTEPT به شماره سامانه پیامکی این مرکز به شماره 5000206040600

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید

مقالات