همه چیر در مورد آزمون CPE

آزمون زبان CPE - Cambridge Certificate in Proficiency in English :

آزمون زبان CPE بالاترین سطح از آزمون های زبانیه پنج گانه و از سطح  C2 برخورداراست که از طرف دانشگاه کمبریج  در سطح عمومی برگزار می گردد.داوطلبان شرکت در آزمون  CPE کسانی هستند غیر انگلیسی زبان که قادر به مکالمه و برقراری ارتباط در سطح وسیع هستند.در حقیقت کسانی که در آزمون زبان CPE شرکت میکنند با زبان انگلیسی مانند زبان مادری خود صحبت میکنند.

قبولی در آزمون زبان CPE شرطه پذیرش در دانشگاه بریتانیاست.

 

مدرک و اعتبار آزمون CPE وسطوح آزمون CPE

مانند سایر سطوح آزمون CPE از قسمتهای خواندن و درک مطلب , نوشتاری, کاربردی زبان انگلیسی , شنیداری و گفتاری تشکیل شده است.

هرساله حدود 45000 نفر در آزمون CPE شرکت میکنند که به شرکت کنندگان کارنامه  Statement of Result  و به پذیرفته شدگان مدرک بین المللی بدون تاریخ انقضا که در بیش از 70 کشور جهان معتبر میباشد تعلق میگیرد.

کسانی که موفق به اخذ مدرک CPE شده باشند برای استخدام و تحصیل در خارج از کشور هیج مشکلی نخواهند داشت چرا که مدیران شرکتهای خارجی با اطمینان به ابنکه این فرد در سطح بالایی از استفاده از زبان انگلیسی برای انجام کارهای محوله به ایشان قرار دارد.

 

کتاب های آموزشی جهت آمادگی آزمون CPE

تعدادی از مراجع آزمون جهت آمادگی در آزمون CPE به شرح زیر می باشد

کتاب آمادگی آزمون CPE

تدریس خصوصی سی پی ای

کلاس سی پی ای

آزمون سی پی ای

 

آشنایی با سطوح و مدت زمان آزمون CPE

برای آشنایی داوطبان با سطوح آزمون CPE - آزمون سی پی ای در این قسمت توضیحاتی به اختصار داده میشود:

بخش Reading (مدت زمان 1 ساعت و 30 دقیقه):

برای شناسایی توانایی داوطلب جهت خواندن و درک متونی که از منابع گسترده ای همچون : کتابهای علمی و تخیلی و ژورنالها و ... جمع آوری شده است.

بخش Writing (مدت زمان 2 ساعت):

جهت سنجش توانایی داوطلبین برای نوشتن متون غیره تخصصی مانند نامه ها و گزارش نقدها و ... با موضوعات متنوع . این بخش شامل سوالاتی برای متونی از پیش تعیین شده نیز هست . متونی نظیر رمانهایی که باید داوطلب از قبل مطالعه کرده باشد که به یک سوال در مورده آن پاسخ دهند.

لیستی از کتابهایی که هر ساله برای این بخش تعیین میشود در وب سایت Cambridge ESOL منتشر میشود.

بخش Use of English (مدت زمان تقریبی 1 ساعت و 30 دقیقه):

در این بخش داوطلب باید توانایی پاسخ گویی به سوالات در سطح کلمه و جمله و متن را داشته باشد که شامل پر کردن جاهای خالی در سوال و یا کلمه سازی و خلاصه نویسی میشود.

بخش Listening (مدت زمان تقریبا 40 دقیقه):

در این قسمت داوطلب باید قدرت درک متون مختلف را داشته باشد که این متون شامل مصاحبه ها و کنفرانس ها و مکالمات و ... می باشد که برای سنجش درک معنی انگلیسی گفتاری به همراه استخراج درک نظرات و رویکردهای بیننده مورد سنجش قرار میگیرد.

بخش Speaking (مدت زمان حدود 19 دقیقه):

در این سطح توانایی داوطلب برای ایجاد تعامل در مکالمات روزمره انگلیسی در شرایطه گوناکون را میسنجند که خود شامل این سه بخش میشود :

مصاحبه

صحبت دو نفره بین دو داوطلب

صحبت چند دقیقه ای داوطلب با ممتحن

در بین امتحان داوطلبان توسط تصاویر و اشاره های نوشتاری راهنمایی می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کلاس CPE - کلاس ُسی پی ای میتوانید با مشاوران مرکز زبان کرایه چیان 77497626 تماس حاصل نمایید

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید

مقالات