منابع آزمون GRE

منابع آزمون زبان GRE

همه چیز راجع به منابع آزمون GRE

آزمون Graduate Record Examination  که به اختصار GRE-General خوانده می شود، آزمون بین المللی پایان تحصیلات دانشگاهی مقطع کارشناسی است که با هدف ارزیابی سطح علمی داوطلبان ورود به تحصیلات تکمیلی ( مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی) و به زبان انگلیسی برگزار می گردد. مجری این آزمون موسسه ETS  ، برگزار کننده آزمون تافل، می باشد و به طور منظم حدود 4 بار در هر ماه برگزار می شود.

به طور کلی آزمون GRE از سه قسمت Verbal-Reading Comprehension, Quantitative Reasoning و Analytical Writing تشکیل شده که داوطلب در هر بخش نمره ای بین 130 تا 170 بدست می آورد و نمره بخش نوشتاری آن نیز عددی بین صفر تا 6 خواهد بود. در ادامه به اختصار به معرفی هر بخش و منابع پیشنهادی می پردازیم.

 

بررسی آیتم به آیتم منابع GRE

الف – Verbal-Reading Comprehension

برای پاسخ دادن به سوالات بخش لغت و درک مطلب، داشتن دانش کافی در واژگان انگلیسی آکادمیک و همچنین در مطالعه، درک و تجزیه و تحلیل متون استدلالی دانشگاهی در سطح پیشرفته الزامی است. لازم به ذکر است که برای موفقیت در این بخش صرفا حفظ کردن مجموعه عظیمی از لغات کافی نبوده و لازم است داوطلبان توانایی خواندن و درک متون پیشرفته را در خود تقویت کنند.

 

منابع پیشنهادی :

ETS Official Guide –Verbal Reasoning

Essential Words for the GRE "Barron's GRE "

1100 Words you need to know

GRE Kaplan

Vocabulary for College-band Students

Vocabulary for High School Students

 

ب- Quantitative Reasoning

بخش محاسبات کمی و ریاضیات این آزمون، به لحاظ علمی در سطح دروس ریاضی دبیرستان بوده و می توان گفت که اکثر داوطلبان با صرف زمان مناسبی می توانند در این بخش نمره مورد نظر را بدست آورند. به این منظور آشنایی با واژگان ریاضی به زبان انگلیسی و همچنین آشنایی با انواع مختلف سوالات الزامی می باشد.

 

منابع پیشنهادی:

ETS Official Guide- Quantitative Reasoning

Manhattan 5£(GRE" پنج پوندی منهتن "

Kaplan GRE Guide

 

ج- بخش Analytical Writing

برای کسب نمره بالا در این بخش لازم است که داوطلب قدرت استدلال ، ایده پردازی و بحث خود را تقویت نموده و تلاش کند اصول کلی نگارش متون علمی دانشگاهی را رعایت نماید.

 

منابع پیشنهادی :

تمرین و بررسی نمونه های رایتینگ دوره های قبل که در کتابهای بارونز، کاپلان و Official Guide قرارداده شده به منظور آشنایی با سوالات و نحوه نگارش، می تواند مفید باشد.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید

مقالات