آزمون MSRT چیست ؟ نمره قبولی MSRT چند است ؟

ازمون MSRT چیست , آزمون ام اس ار تی چیست , MSRT چیست , مدرک ازمون MSRT چیست , چه کسانی در MSRT شرکت می کنندآزمون msrt چیست ؟ چه داوطلبینی می بایست در آزمون MSRT شرکت کنند ؟

 در این مقاله سعی داریم پاسخ شما داوطلبان را در مورد برخی از سوالات زیر به شکل کامل پاسخ دهیم ، سوالاتی مانند :

آزمون MSRT چیست ؟

چه داوطلبین می بایست در آزمون MSRT شرکت کنند ؟

گرفتن نمره آزمون ام اس آر تی برای چه داوطلبینی الزامی می باشد ؟

نمره قبولی برای داوطلبین شرکت کننده در آزمون ام اس آر تی چه نمره ای می باشد ؟

 

در ابتدا توضیح مختصری از اینکه آزمون ام اس آر تی چیست ارائه می دهیم ؟

کلمه MSRT کوتاه شده ی عبارت Ministry of Science Research and Technology به معنای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

همانطور که از نام این آزمون مشخص است نهاد برگزار کننده این آزمون وزارت علوم و تحقیقات می باشد و مخاطبان این آزمون چندین طیف از دانشجویان می باشد که در زیر توضیحات کاملی مبنی بر اینکه کدام داوطلبان الزاما باید نمره آزمون MSRT را دریافت نمایند ارائه کرده ایم.

گروه اول : داوطلبینی که در مقطع دکتری مشغول به تحصیل می باشند تا اتمام تحصیل خود می بایست در این آزمون شرکت نمایند و الزاماً نمره مورد قبول دانشگاه خود را دریافت نمایند . بدیهی می باشد داوطلبینی که نتوانند نمره آزمون msrt را در زمان مشخص شده ارائه نماینددر دریافت مدرک نهایی خود دچار مشکل خواهد شد.

 

گروه دوم : دریافت نمره ی مورد قبول از آزمون MSRT برای داوطلبینی که برای فرصت مطالعاتی نیاز به مدرک زبان دارند الزامی می باشد. بدیهی می باشد ممکن است داوطلبان برای خروج از کشور به منظور فرصت مطالعاتی زمان کافی برای شرکت در آزمون آیلتس یا تافل نداشته باشند و این آزمون کمک خواهد کرد داوطلبان در زمانی بسیار کوتاه تر در آزمونی نسبتاً ساده تر بتوانند مدرک زبان مورد نیاز وزارت علوم را برای خروج از کشور دریافت نمایند.

 

گروه سوم متقاضی شرکت در آزمون ام اس آر تی داوطلبین شرکت کننده در کنکور دکترا می باشد. لازم به ذکر است بیان کنیم گرفتن نمره از MSRT برای این دسته از داوطلبین به عنوان یک امتیاز حساب می شود نه یک الزام. در توضیحات بیشتر می بایست گفت داوطلبینی که می بایست در مصاحبه آزمون دکتری خود شرکت نمایند هر چه قدر نمره بالاتری از این آزمون داشته باشند امتیاز بالاتری در مصاحبه خود خواهند گرفت.

در زیر جدول امتیاز آزمون MSRT در مصاحبه دکترا آورده شده است .

 امتیاز آزمون msrt در مصاحبه دکتری , تاثیر نمره msrt در مصاحبه کنکور دکتری , نمره ام اس ار تی در مصاحبه دکتری

گروه چهارم متقاضی شرکت در آزمون MSRT آن دسته از داوطلبین میباشند که برای خروج از کشور به قصد ادامه تحصیل مشکل خدمت سربازی دارند و سرباز می شوند که دراین صورت داوطلبان می بایست این نمره را به عنوان مجوز خروج از کشور به وزارت علوم تحویل دهند . نمره قبولی برای این طیف از داوطلبان نمره ۴۰ می باشد .

 

گروه پنجم متقاضیان شرکت در آزمون MSRT دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه دفاع ملی می باشند پیشتر این داوطلبان می‌توانستند در آزمون زبان دانشگاه آزاد EPT شرکت نمایند که با قوانین جدید دانشگاه آزاد این گزینه برای این طیف از داوطلبان حذف شده است و می بایست در آزمون ام اس آر تی شرکت نمایند .

لازم به ذکر است داوطلبین میتوانند برای کسب اطلاعات از کلاس های آمادگی MSRT  بر روی لینک اول ، دانلود سوالات MSRT لینک دوم ، و تهیه منابع آزمون MSRT بر روی لینک سوم  در زیر کلیک نمایند :

کلاس MSRT   ,   دانلود سوالات MSRT    ,   منابع آزمون MSRT

در صورت سوالات بیشتر دانشجویان گرامی می توانید سوالات خود را در پایین این صفحه مطرح نمایید مشاورین ما ظرف مدت 24 ساعت پاسخ سوال شما را خواهد داد .

با سپاس

مرکز زبان کرایه چیان

کانال تلگرام زبان کرایه چیان

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید

مقالات