کلاس آمادگی آزمون MSRT , اخبار آزمون MSRT

ثبت نام آزمون MSRT | بررسی منابع و دانلود سوالات MSRT | کلاس آمادگی MSRT , ام اس ار تی

 آزمون MSRT چیست؟

آزمون MSRT یکی از آزمون‌های استاندارد زبان انگلیسی ویژه دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکتری می باشد و در ایران  توسط وزارت علوم طراحی و برگزار می‌شود.

سوالات متداول از آزمون MSRT یا ام اس ار تی مانند ، نحوه ی برگزاری آزمون MSRT ، نحوه ی ثبت نام در آزمون تولیمو MSRT ، بررسی منابع آزمون MSRT ، بررسی سوالات MSRT ادوار گذشته " ام اس ار تی 99 الی 97 " ، هزینه ی ثبت نام در آزمون MSRT ، تاریخ برگزاری آزمون ام اس ار تی MSRT ، در زیر به شکل کامل بیان شده است. 

این آزمون ، مخفف Ministry of Science, Research and Technology به معنی «وزارت علوم، تحقیقات و فناوری» مي باشد. برای پنج گروه از داوطلبان حضور در این ازمون الزامی باشد ( داوطلبین در حال تحصیل در مقطع دکتری ، داوطلبین کارشناسی ارشد به منظور حضور در مصاحبه دکتری و دریافت امتیاز ، داوطلبان متقاضی استفاده از فرصت مطالعاتی ، داوطلبان متقاضی خروج از کشور به منظور ارایه مدرک به نظام وظیفه و ... ).

داوطلبان برای مطالعه دقیق تر و با جزییات کامل که آزمون MSRT چیست می بایست مقاله رو به رو به شکل کامل مطالعه نمایند : آزمون MSRT چیست ؟

نحوه ثبت نام MSRT در سامانه سجاد و نحوه ی برگزاری آزمون زبان MSRT  در سال 99 چیست؟

تاریخ برگزاری آزمون MSRT در سال 99مشخص شد ، زمان های برگزاری آزمون MSRT در سال 99 به ترتیب 11 مهر ماه ، 14 آذر ماه و 17 بهمن ماه خواهد بود، همانند سال های پیشین به شکل کاغذی و به صورت همزمان در تهران و بسیاری از استان های دیگر برگزار خواهد شد،  بدین نحو که هر یک از داوطلبان، در حوزه ی ثبت نامی حضور پیدا خواهند کرد و پس از دریافت دفترچه ، سوالات را پاسخ خواهند داد .

داوطلبان برای ثبت نام آزمون MSRT | سامانه سجاد می بایست به سامانه ی وزارت علوم به نشانی ( سامانه سجاد ) وارد شوند و نسبت به ساخت پروفایل و پر کردن فرم های مربوطه در آزمون اقدام نمایند ، آزمون به شکل میانگین در هر سال 8 بار برگزار می گردد ( با توجه به جلوگیری از شیوع بیماری کرونا ، این آزمون در  سال 99 سه بار و در ماه های مهر ، آذر و بهمن برگزار خواهد شد . جهت دریافت کامل تاریخ های آزمون MSRT به همراه تاریخ ثبت نام می توانید بر روی لینک رو به رو کلیک نمایید : تاریخ برگزاری آزمون MSRT در سال 99

داوطلبان می توانند برای آموزش ثبت نام آزمون MSRT در سامانه سجاد از لینک های زیر جهت ساخت پر.فایل و تکمیل ثبت نام آزمون MSRT استفاده نمایند :

لینک 1 ) ساخت پروفایل آزمون MSRT 

لینک 2 ) سامانه سجادسامانه ثبت نام آزمون MSRT "

دستور العمل ثبت نام آزمون MSRT مورخ 11 مهر 99 ؟

 تاريخ ثبت نام MSRT و دستور العمل ثبت نام آزمون MSRT :

آزمون: تاريخ برگزاري : جمعه 11 مهر  1399 (صبح)

تاريخ ثبت نام: دوشنبه 24 شهريورماه 99 از ساعت 13 لغايت چهارشنبه 26شهريورماه 99 ساعت 16  .

ثبت نام آزمون MSRT مورخ 11 مهر ماه به مدت 3 روز انجام مي گيرد. در دو روز اول فقط دانشجويان دوره دکتري  (بر اساس اطلاعات دريافتي از سامانه هاي آموزشي دانشگاهها) امکان ثبت نام خواهند داشت. در صورت تکميل نشدن ظرفيت حوزه هاي برگزاري در روز سوم ثبت نام از ساعت 8 صبح  داوطلبان ساير مقاطع نيز مي توانند ثبت نام نمايند.

پس از ثبت نام امکان تغيير تاريخ آزمون (تعويق آزمون به دوره بعدي)  وجود ندارد. لطفاً در اين خصوص درخواست پشتيباني ارسال نفرمائيد.

منابع کامل آزمون زبان MSRT | آزمون زبان وزارت علوم چیست؟

منابع عمومی که در این مطلب معرفی می شود ، نتیجه تجربه ده سال سابقه برگزاری کلاس های آمادگی آزمون های زبان وزارت علوم MSRT می باشد که بیشترین همپوشانی را با سوالات آزمون دارد .

منبع سوالات گرامر : کتاب تافل لانگمن جلد قرمز و کتاب گرامر بتی آذر ، منبع سوالات شنیداری : کتاب تافل کیت ، منبع سوالات واژگان : کتاب 504 و کتاب لغات ضروری تافل و کتاب 1100 واژه می باشد .

یادوار می شویم این منابع ، کامل ترین منابع برای این آزمون نخواهند بود و با نگاه دقیق به این منابع متوجه می شویم هر کدام از این کتب ، حجم زیادی دارد اما در کتاب های عمومی ارایه شده در بازار کتاب های فوق، مناسب ترین منابع آزمون MSRT برای تحت پوشش قرار دادن سوالات این آزمون می باشد .

برای مطالعه در مورد منابع اختصاصی آزمون MSRT و اینکه بدانیم برای آزمون MSRT چی بخونیم می بایست بر روی لینک رو به رو کلیک نمایید : بهترین منابع برای آزمون MSRT

 تقویم برگزاری آزمون MSRT | زمان ثبت نام MSRT و زمان دریافت کارنامه MSRT ؟

زمان برگزاری آزمون ام اس ار تی در سال 99 ، اواخر شهریور ماه یا اوایل مهر ماه در نظر گرفته شده است . طبق اظهار نظر رییس اداره کل بورس سازمان امور دانشجویان این سازمان در حال بررسی ظرفیت های مطمئن شهر ها هستند تا با توجه به پروتکل های بهداشتی  آزمون زبان MSRT را برای داوطلبان در تعدادی از استان ها برگزار نمایند.

زمان برگزاری آزمون MSRT به شکل میانگین در هر سال 8 بار می باشد ( با توجه به جلوگیری از شیوع بیماری کرونا ، اولین آزمون MSRT در سال 99  اواخر شهریور ماه با اولویت دانشجویان دکتری برگزار می‌شود. ) .

برای اطلاع از تقویم کامل برگزاری آزمون MSRT در سال 99 و همچنین تاریخ ثبت نام MSRT می توانید بر روی لینک رو به رو کلیک نمایید : زمان برگزاری آزمون MSRT

 اعتبار آزمون MSRT و هزینه ثبت نام MSRT به چه شکل می باشد ؟

پس از اتمام اعتبار مدرک این آزمون ، داوطلبان می بایست مجددا در آزمون شرکت نمایند .

اعتبار مدرک آزمون MSRT ، پس از صدور کارنامه به مدت دو سال می باشد ، هزینه ثبت نام در آزمون MSRT در سال 99 اعلام نشده است ( با این حال شواهد نشان می دهند هزینه ثبت نام این آزمون در سال 99 به یک صد هزار تومان افزایش یابد  ) این هزینه در سال 98 شصت هزار تومان بود .

از آنجایی که آزمون MSRT یک آزمون داخلی می باشد و نه یک آزمون بین المللی لذا اعتبار این مدرک تنها در کشور ایران می باشد و در سایر کشور ها اعتبار نخواهد داشت.

نحوه ی دسترسی به نمونه سوالات تولیمو ادوار گذشته ؟

مرکز زبان کرایه چیان برگزار کننده ی کلاس آمادگی MSRT در دهمین سال متوالی سوالات کامل این آزمون را که در دو سال اخیر برگزار شده است را برای دانلود به شکل رایگان در اختیار داوطلبان قرار داده است ، متقاضیان جهت دانلود سوالات ادوار گذشته می بایست بر روی لینک رو به رو کلیک نمایند: نمونه سوالات MSRT ( دانلود سوالات MSRT سال های 96 الی 99 )

متقاضیان جهت دانلود سوالات ادوار گذشته می بایست بر روی لینک رو به رو کلیک نمایند: نمونه سوالات MSRT ( دانلود سوالات MSRT سال های 96 الی 99 ).

همچنان داوطلبان برای دسترسی به پاسخ کلیدی سوالات MSRT ادوار گذشته به همراه بررسی و آنالیز سوالات می توانند با رفتن به پست های پایین تر در همین صفحه به شکل منظم و به تربیت از اخرین دوره برگزار شده آزمون MSRT به دوره های قبل تر می توانند از آن استفاده نمایند.

مشخصات و ساختار آزمون MSRT به چه شکل است؟

سوالات آزمون MSRT ، تعداد 100 سوال به شکل تستی چهارگزینه ای می باشد ، سوالات این آزمون بین آزمون های زبان دکتری به آزمون تولیمو بیشترین شباهت را دارد .

آزمون پاسخگویی به 100 سوال آزمون MSRT مدت زمان 110 دقیقه می باشد ، آزمون نمره ی منفی ندارد  .

زمان پاسخ گویی به تفکیک هر مهارت با زمان پیشنهادی برای پاسخ به هر مهارت  به شرح زیر می باشد: 

بخش اول : سوالات درك مطلب شفاهي – شنيداري  (Listening Comprehension) ، برای پاسخ به 30 سوال ، 35 دقیقه

بخش دوم سوالات گرامر (Structure and Written Expression): برای پاسخ به 30 سوال 25 دقیقه

بخش سوم سوالات درک مطلب  (Reading Comprehension)  : برای پاسخ به 40 سوال 55 دقیقه 

 تفاوت آزمون MSRT با آزمون های تولیمو ، MHLE و EPT ؟  

تفاوت های آزمون MSRT با آزمون های تولیمو ، MHLE و EPT در ساختار آزمون ها ، نحوه ی برگزاری ، مدت زمان پاسخ به سوالات این آزمون ها می باشد . در زیر تفاوت های دقیق و کامل آزمون های فوق با آزمون MSRT طی مقاله های تفکیک شده آورده شده است.

جهت مطالعه کامل 8 تفاوت کلیدی آزمون MSRT و TOLIMO بر روی لینک رو به رو می بایست کلیک نمایید : تفاوت های MSRT و TOLIMO

جهت مطالعه کامل 6 تفاوت کلیدی آزمون MSRT و MHLE بر روی لینک رو به رو می بایست کلیک نمایید : تفاوت های MSRT و MHLE

جهت مطالعه کامل 10 تفاوت کلیدی آزمون MSRT و EPT بر روی لینک رو به رو می بایست کلیک نمایید : تفاوت های MSRT و EPT

کانال تلگرام زبان کرایه چیان

امتیاز بدهید
  • سعادت
  • 1397/06/16

با سلام و احترام ببخشید کلید آزمون msrt امروز ۱۶ شهریور رو داخل سایتتون نمیذارید ؟! با تشکر

  • پشتیبان زبان کرایه چیان
  • 1397/06/21

با سلام بله پاسخ های کلیدی قرار میگیره سوالات با پاسخ تشریحی هم طی چند روز آینده از همین سامانه و کانال تلگرام این مرکز منتشر خواهد شد

  • سعید
  • 1397/12/21

با عرض سلام و خسته نباشید جسارتاً می خواستم بپرسم که پاسخنامه کامل (شامل بخش ریدینگ) آزمون 17 اسفند msrt رو داخل سایت قرار میدین؟ با تشکر و احترام

  • خرم الدین
  • 1398/05/23

ممنونم ازتون سایتتون خیلی مفید هست

نظر خود را بنویسید

مقالات