کلاس آمادگی آزمون MHLE , اخبار آزمون MHLE

ثبت نام آزمون MHLE | بررسی منابع و دانلود سوالات MHLE آزمون زبان وزارت بهداشت | کلاس آمادگی MHLE

 آزمون MHLE زبان وزارت بهداشت چیست؟

آزمون MHLE یکی از آزمون‌های استاندارد  زبان انگلیسی ویژه دانشجویان در حال تحصیل در  رشته های تخصصی پزشکی و پیرا پزشکی می شود و در ایران  توسط وزارت بهداشت طراحی و برگزار می‌شود.

نام آزمون MHLE مخفف عبارت Ministry of Health Language Examination است.

 منابع کامل آزمون زبان MHLE زبان وزارت بهداشت چیست؟

منابع عمومی که در این مطلب معرفی می شود ، نتیجه تجربه ده سال سابقه برگزاری کلاس های آمادگی آزمون های زبان وزارت بهداشت MHLE می باشد که بیشترین همپوشانی را با سوالات آزمون دارد .

منبع سوالات گرامر : کتاب تافل لانگمن جلد قرمز ، منبع سوالات شنیداری : کتاب تافل کیت ، منبع سوالات واژگان : کتاب 504 و کتاب لغات ضروری تافل و کتاب 1100 واژه می باشد .

یادوار می شویم این منابع ، کامل ترین منابع برای این آزمون نخواهند بود و با نگاه دقیق به این منابع متوجه می شویم هر کدام از این کتب ، حجم زیادی دارد اما در کتاب های عمومی ارایه شده در بازار کتاب های فوق، بهترین منابع آزمون MHLE برای تحت پوشش قرار دادن سوالات این آزمون می باشد .

برای مطالعه در مورد منابع اختصاصی آزمون MHLE و اینکه بدانیم برای آزمون MHLE چی بخونیم می بایست بر روی لینک رو به رو کلیک نمایید : منابع آزمون MHLE

 ساختار آزمون زبان MHLE زبان وزارت بهداشت به چه شکل است؟

این آزمون دارای 100 سوال به شکل چهار گزینه ای ( تستی ) می باشد ، زمان پاسخ گویی به سوالات 90 دقیقه می باشد ،  آزمون دارای نمره منفی نمی باشد .

سوالات شنیداری : 30 سوال شامل سوالات مکالمه کوتاه ، مکالمه بلند و لکچر ، سوالات واژگان : 20 سوال ، سوالات گرامر : 20 سوال ، سوالات درک مطلب : 30 سوال  .

سوالات مربوط به واژگان آزمون MHLE شامل دو تیپ سوال می باشد ( 10 سوال شامل واژگان جای خالی ، 10 سوال شامل سوالات مترادف کلمه ) سوالات گرامر نیز شامل دو تیپ سوال می باشد ( 10 سوال شامل گرامر چهار گزینه ای جای خالی ، 10 سوال شامل سوالات اصطلاحات نوشتاری ) در آخر ، غالبا سوالات مربوط به درک مطلب شامل 4 متن می باشد.

 نحوه ثبت نام MHLE و برگزاری آزمون زبان MHLE زبان وزارت بهداشت در سال 99 چیست؟

در حالی که برنامه ریزی ها در سال 99 مبنی بر حذف برگزاری آزمون MHLE به شکل کاغذی بود و در تمام استان های برگزاری این آزمون ، نحوه ی برگزاری آزمون به شکل کامپیوتری در نظر گرفته شده بود اما با توجه به شیوع ویروس کرونا و با توجه به تعداد متقاضیان هر استان ازمون به دو شکل کامپیوتری و کاغذی برگزار خواهد شد .

داوطلبان برای ثبت نام آزمون MHLE می بایست به سامانه وزارت بهداشت ( www.sanjeshp.ir ) وارد شوند و با پر کردن فرم های مربوطه در آزمون ثبت نام نمایند .

 اعتبار آزمون MHLE و هزینه ثبت نام MHLE زبان وزارت بهداشت در سال 99 به چه شکل می باشد ؟

پس از اتمام اعتبار مدرک این آزمون ، داوطلبان می بایست مجددا در آزمون شرکت نمایند .

اعتبار مدرک این آزمون ، پس از صدور کارنامه به مدت دو سال می باشد ، هزینه ثبت نام در آزمون MHLE در سال 99 معادل 100600 ( صد هزار و ششصد تومان ) می باشد  .

 تقویم برگزاری آزمون MHLE زمان ثبت نام و زمان دریافت کارنامه MHLE ؟

تقویم برگزاری آزمون MHLE در سال 99 ، پنج مرحله می باشد .

زمان های برگزاری آزمون MHLE در سال 99 عبارت هستند از : 7 مرداد ، 13 شهریور ، 10 مهر ، 20 آذر ، 16 بهمن می باشد  .

تاریخ های ثبت نام MHLE و تاریخ دریافت کارت ورود به جلسه ، تاریخ دریافت کارنامه در لینک رو به رو به شکل کامل قرار گرفته است : زمان برگزاری آزمون MHLE


نحوه ی دسترسی به نمونه سوالات MHLE ؟

مرکز زبان کرایه چیان برگزار کننده ی کلاس های اختصاصی آزمون زبان MHLE در دهمین سال متوالی نمونه سوالات آزمون MHLE را از هر آزمون برگزار شده به همراه پاسخ نامه کلیدی آن و بررسی سوالات ، بلافاصله پس از آزمون و در روز برگزاری آزمون منتشر می نماید که در پست های زیر به ترتیب این سوالات قرار گرفته است  .

نمونه سوالات آزمون MHLE در روز برگزاری هر آزمون به همراه بررسی سوالات و پاسخنامه کلیدی در پست های پایین قرار گرفته شده است  .

 تفاوت آزمون MHLE و آزمون MSRT ؟

این دو آزمون 6 تفاوت کلیدی دارند که مهترین این تفاوت ها در زیر بیان شده است  .

تفاوت های این دو آزمون در ساختار آزمون ها ، نحوه ی برگزاری ، مدت زمان برگزاری آزمون و ارزش مدرک این دو آزمون می باشد .

مدت برگزاری آزمون MSRT برای 100 سوال 110 دقیقه و برای آزمون MHLE ، مدت 90 دقیقه می باشد ، داوطلبین رشته پزشکی و پیرا پزشکی می توانند در آزمون MSRT شرکت نمایند اما عکس آن نمی تواند باشد ، همه تفاوت های دقیق این دو آزمون در لینک رو به رو بیان شده است :  MSRT یا MHLE

امتیاز بدهید
  • امیر
  • 1397/11/25

سلام .لطفا برای کسانی که  قبول نشدن برای کلاس یا بسته جدید تخفیف و یا مانند سایر مراکز قسمتی رایگان بگذارید برای این افراد .ممنونم

  • طاهره
  • 1398/02/13

اگه امکان داره پاسخنامه listening آزمون 12 اردیبهشت رو به طور کامل بذارید. من امتحان دادم میخوام تصحیح کنم جوابهامو.

  • سلام خسته نباشین.خواهش می کنم جواب ریدینگ ها هم بزارین برای مرداد 98.
  • 1398/05/19

اگر هزینه هم لازم باشه می فرستم ممنون.فقط جواب ریدینگ ها برام خیلی ضروریه

نظر خود را بنویسید

مقالات