منابع آزمون MHLE , کتاب قبولی تضمینی MHLE در سال ۹۹

در این مقاله سعی بر آن شده به سوالات داوطلبان که در زیر مطرح شده است به شکل کامل پاسخ دهیم . 

 منابع قبولی تضمینی آزمون MHLE چیست ؟

 ساده ترین و خلاصه ترین منابع آزمون MHLE ، آزمون زبان وزارت بهداشت کدام است ؟

 کتاب راهنما و بانک سوالات قبولی MHLE در سال ۹۹  چیست ؟

 آیا مطالعه تمام منابع معرفی شده از سوی وزات بداشت الزامیست ؟

داوطلبان برای دریافت  پاسخ به این سوالات و دریافت منابع آزمون MHLE و کتاب جامع آزمون زبان وزارت بهداشت می توانند کلیپ زیر را مشاهده نمایند و بعد از آن مطالب قید شده بعد از کلیپ را مطالعه نمایند .

تصاویر به داوطلبان کمک خواهد کرد بدانند منابع تضمینی آزمون MHLE چه منابعی می توانند باشند و چه منابعی به قبولی قطعی شان در آزمون زبان وزارت بهداشت  کمک خواهد کرد. 

منابع آزمون زبان MHLE , منابع تضمینی آزمون زبان وزارت بهداشتدر ابتدا و در پاسخ به سوالات فوق می بایست گفت منابع معرفی شده  برای آمادگی  حضور داوطلبان در آزمون بیشترین کمک را خواهد گردند عبارت هستند از :

  کتاب تافل لانگمن -  Longman Preparation for the TOEFL 

  کتاب لغات ضروری تافل  - Barron’s Essential Words for TOEFL

  کتاب 1100 واژه - ۱۱۰۰ Words You Need to Know

  کتاب 504 واژه - ۵۰۴ Essential Words

  فلش ریدینگ تافل -  TOEFL Reading Flash

 

بعد از نگاهی به منابع معرفی شده از سوی وزارت بهداشت و بررسی سوالات MHLE در چهار سال اخیر ، اصلی ترین سوال مطرح شده آن خواهد بود که به راستی برای قبولی در آزمون حتما باید تمام این کتاب ها مطالعه شود ؟

سهم کتاب نسبتا سنگینی مانند کتاب  1100 واژه چند سوال در آزمون های 4 سال اخیر بوده است ؟

آیا سوالات مربوط به واژگان مطرح شده در آزمون MHLE  از کتاب 504 ، تنها از 504 واژه ی اصلی کتاب می باشد یا از متن کتاب سوال طرح می شود ؟

اصولا برای پاسخ گویی به سوالات واژگان که 20 سوال ( معادل یک پنجم سوالات ) آزمون را شامل می شود چه قدر می بایست زمان گذاشت ؟

آیا گرامر کتاب تافل لانگمن برای پاسخ به تمام سوالات کفایت می کند ؟

آیا سوالات شنیداری را ( شامل 30 سوال ) که بسیاری از داوطلبان رو به پاسخ شانسی می آورند باید کنار گذاشت یا باید با مطالعه دقیق نمره ی مطلوب از این قسمت گرفت ؟؟

در پاسخ به سوالات فوق می بایست گفت با بررسی دقیق منابع آزمون و تطابق آن با تک تک سوالات آزمون در چهار سال اخیر می توان نتیجه گرفت مطالعه تمام این منابع بسیار سخت و خارج از چهارچوب سوالات مطرح شده در آزمون می باشد .

 به عنوان مثال کتاب 1100 واژه با حجم بسیار بالایی از واژگان ، کمترین سهم از سوالات آزمون را داشته " میانگین در حدود 8 در صد" در حالیکه مابقی سوالات مربوط به واژگان مربوط به کتاب 504 و لغات ضروری تافل می باشد لذا می بایست گفت مطالعه ی این کتاب با این حجم از واژگان برای این درصد از سوالات برای داوطلبینی که محدودیت زمانی داشته باشند منطقی نخواهد بود.

از سوی دیگر بسیاری از داوطلبان به هنگام مطالعه کتاب 504 واژه ، تنها به خواندن 504 واژه ی اصلی کتاب اکتفا می کنند و متن کتاب ، متضاد مترادف واژگان را کنار می گذازند در حالی که در بسیاری ازآزمون ها خلاف این بوده و ملاک طرح سوال کل کتاب 504 بوده نه فقط 504 لغت ، این مورد درمورد کتاب لغات ضروری تافل نیز کاملا صادق می باشد .

در مورد منابع سوالات گرامر سوالی که مطرح می شود آن است که کتاب لانگمن کامل ترین منبع می باشد و تمام سوالات آزمون منطبق بر سوالات این کتاب است که می بایست پاسخ داد خیر ، به هیچ عنوان . ما از این کتاب به عنوان کتابی یاد میکنیم که نکات آن بیشترین همپوشانی را با سوالات آزمون دارد اما 100 درصد سوالات از این کتاب نیست.

در بسیاری از موارد داوطلبان در قسمت سوالات شنیداری از پاسخ به سوالات این قسمت منصرف می شوند و پاسخ به سوالات این قسمت را در سر جلسه آزمون به صورت شانسی در پاسخنامه وارد می نمایند این در حالی می باشد که صرف نظر از 30 سوال آزمون چیزی در حدود یک سوم سوالات کار را برای دریافت نمره ی بالا برای این طیف از دانشجویان بسیار سخت خواهد کرد . نزدیک ترین منبع به ساختار سوالات شنیداری این آزمون که به صورت عمومی در کتاب فروشی ها قرار دارد کتاب تافل کیت می باشد و اگر دانشجویان در این قسمت برنامه آموزشی دقیق داشته باشید و و تمرکز خود را بر مبنای تمرین زیاد و  اصل تفکیک کلمات در ذهن خود در زمان پخش سوالات قرار دهند می توانند در پاسخ به این سوالات بدور از شانس نمره ی قابل قبولی دریافت نمایند .

داوطلبان دکتری برای قبولی در آزمون با توجه به محدودیت زمانی که برای مطالعه دارند حتما باید برای مطالعه منابع آزمون الویت قایل شوند و در کمترین زمان منابعی را مطالعه نمایند که بیشترین کمک به قبولی برای آن ها شوند .

منابع آزمون MHLE , کتاب MHLE مرکز زبان کرایه چیان برگزارکننده کلاسهای اختصاصی این آزمون در دهمین سال متوالی ، منابع آزمون MHLE را تحت عنوان دو کتاب درسنامه  و بانک سوالات این آزمون با پاسخ تشریحی را منتشر کرده است که به شکل خلاصه بیشترین کمک را در مطالعه و تسلط به تمام این آزمون نماید .

در توضیحات بسته ی خود آموز آزمون MHLE یا همان منابع آزمون زبان وزارت بهداشت می بایست گفت آموزش و سوالات انتخاب شده  ، بر اساس آخرین تغییرات آزمون می باشد و متناسب  داوطلبانی می باشد که می بایست در سال 99 در این آزمون نمره ی قبولی دریافت نمایند  .

در توضیحات کامل تر می بایست گفت بخش نخست منابع آزمون MHLE، شامل آموزش تفکیک شده هر مهارت آزمون می باشد ( شامل آموزش گرامر ، درک مطلب، مهارت شنیداری و واژگان پرتکرار آزمون می باشد )

بخش دوم کتاب شامل بانک سوالات بدون تغییر آزمون شامل ۴۰۰ سوال ( چکیده آزمون MHLE در سال 97 و 98 می باشد ) به اصطلاح به این سوالات ، سوالات کلیدی و طلایی این آزمون گفته می شود که داوطلب با یادگیری این ۴۰۰ سوال تمام نکات مورد پرسش در آزمونهای MHLE دو سال اخیر را آموزش دیده است ، این امر سبب می شود داوطلب هنگامی که در جلسه ی آزمون حضور می یابد سوالی را مشاهده نکند که نکته ی آن تست پیشتر در بسته ی مکاتبه ای منابع آزمون زبان وزارت بهداشت قرار نداشته باشد .

داوطلبان در داخل بسته ی خود یک لوح فشرده دریافت خواهند کرد که شامل ۲۵۰ سوال شنیداری خواهد بود که طبق تجربه ده سال ی این مرکز در برگزاری اختصاصی کلاس های MHLE بیشترین شباهت و همپوشانی با سوالات واقعی آزمون را دارد و برای دریافت نمره معقول تمرین سوالات این آزمون به شکل دقیق کفایت می کند .

 

نحوه ی دریافت کتاب جامع MHLE / منابع آزمون ام اچ ال ای در سال 1399 :

هزینه ی خرید این منابع در سال 99 ، صد و نود و پنج هزار تومان می باشد و متقاضیان دریافت این بسته می‌توانند با واریز وجه به شماره کارت 5022291046956411 به نام آقای علی کرایه چیان بانک پاسارگاد نسبت به دریافت آن اقدام نمایند ،

داوطلبان بعد از واریز وجه می بایست مشخصات خود را که شامل ( آدرس پستی، کد پستی، نام تحویل گیرنده و یک شماره همراه) می باشد را به شماره 09126186234 پیامک نمایند.

ارسال بسته ها برای داوطلبین تهران طی 6 الی 24 ساعت کاری خواهد بود و هزینه ارسال آن تا ۱۵۰۰۰ تومان رایگان خواهد بود.

ارسال بسته ها برای داوطلبین شهرستان از طریق پست پیشتاز می باشد و زمان رسیدن مرسوله بین ۲ الی ۴ روز کاری خواهد بود و همچنین هزینه ارسال آن رایگان خواهد بود.

------

بسیاری از داوطلبان برای انتخاب شرکت در آزمون زبان MHLE  و آزمون MSRT مردد هستند که این داوطلبان می توانند برای درک کامل از تفاوت های این دو آزمون مقاله زیر را مطالعه نمایند : 

تفاوت های آزمون MSRT و MHLE

لازم به ذکر است داوطلبین میتوانند برای کسب اطلاعات از کلاس های آمادگی MHLE بر روی لینک اول و تهیه منابع آزمون زبان MHLE به همراه بانک سوالات این آزمون  بر روی لینک دوم در زیر کلیک نمایند .

آزمون  MHLE    ,    بسته مکاتبه ای MHLE

کانال تلگرام زبان کرایه چیان

امتیاز بدهید
  • عبدالرحمن مسحنه
  • 1398/08/11

سلام متقاضی بسته مکاتبه ای MHLE هستم.

نظر خود را بنویسید

مقالات