آزمون زبان تولیمو ؟ چرا گرفتن نمره از آزمون تولیمو الزامی می باشد ؟

تولیمو

آزمون تولیمو

آزمون تولیموآزمون تولیمو چیست ؟

آزمون تولیمو آزمون استانداری است جهت سنجش سطح زبان که طراحی و اجرای آن بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.

متقاضیان این آزمون افرادی هستند که قصد وارد شدن به مقطع دکتری را دارند و با توجه به اینکه برای ورود به این مقطع دانشجو باید یکی از مدارک تافل، آیلتس و یا تولیمو را که نمره ی خوبی در آن کسب نموده است را ارایه دهد.

این آزمون تقریبا هر  یکماه یکبار برگزار می گردد.

تولیمو مهارت داوطلب در درک مطلب و پاسخگويي را مورد ارزيابي قرار مي دهد و نيازمند كتاب و منبع خاصي نيست و در آزمون نیز دارای نمره ی منفی نمی باشد.

برای اطلاع از تاریخ دقیق آزمون های تولیمو می توانید اینجا را کلیک نمایید .

 

آیتم های آزمون TOLIMO :

آزمون TOLIMO دارای دو بخش تستی و تشریحی می باشد که پاسخ سوالات تشریحی در دفترچه و تستی در پاسخنامه خواهد بود.

زمان سولات آزمون تولیمو تشریحی نیم ساعت می باشد. سوالات تستی شامل 140 سوال شامل ساختار و نوشتار زبانی ، Reading و Listening می باشد و به ترتیب چهل ، پنجاه و پنجاه سوال به هر بخش تعلق می گیرد.

نمره بالاتر از ۶۰۰ نمره ای عالی ، بین ۵۲۰ تا ۵۹۹ خوب ، بین ۴۸۰ تا ۵۱۹ متوسط و كمتر از ۴۷۹ ضعیف تلقی می شود.

لازم به ذكر است كه بخش نوشتاری نمره جداگانه دارد و نمره آن بین ۱ الی ۶ می باشد كه در كنار نمره كل در كارنامه درج می شود که این نمره برای داوطلبان دکتری مورد ارزشیابی قرار نمی گیرد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آزمون های تولیمو و شیوه ی مطالعه برای این آزمون می توانید به مرکز زبان کرایه چیان مراجعه نموده و یا با شماره 77497626  در ساعات اداری و شماره 09126186234  در ساعات غیر اداری تماس بگیرید.

امتیاز بدهید
  • هانیه
  • 1397/11/15

سلام. خسته نباشید. لطفا میشه جواب سئوالات آزمون های تولیمو را در سایت بصورت 1،2 و ... قرار دهید. ممنونم از کانال تلگرامی و سایت خوبتان.

نظر خود را بنویسید

مقالات