کلاس آمادگی آزمون تولیمو , اخبار آزمون تولیمو

ثبت نام آزمون تولیمو | بررسی منابع و دانلود سوالات تولیمو | کلاس آمادگی تولیمو , TOLIMO

 آزمون تولیمو چیست؟

آزمون تولیمو یکی از آزمون‌های استاندارد زبان انگلیسی ویژه دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکتری می باشد و در ایران  توسط سازمان سنجش طراحی و برگزار می‌شود.

سوالات متداول از آزمون تولیمو مانند ، نحوه ی برگزاری آزمون تولیمو ، نحوه ی ثبت نام در آزمون تولیمو TOLIMO ، بررسی منابع آزمون تولیمو ، بررسی سوالات تولیمو ادوار گذشته " تولیمو 99 الی 96 " ، هزینه ی ثبت نام در آزمون تولیمو ، تاریخ برگزاری آزمون تولیمو TOLIMO ، در زیر به شکل کامل بیان شده است. 

تولیمو يا TOLIMO، مخفف The Test of Language by the Iranian Measurement Organization مي باشد.

نحوه ثبت نام تولیمو TOLIMO و نحوه ی برگزاری آزمون زبان تولیمو TOLIMO  در سال 99 چیست؟

برگزاری آزمون تولیمو در سال 99،  به شکل الکترونیک ( تولیمو کامپیوتری ) خواهد بود بدین نحو که هر یک از داوطلبان، در حوزه ی ثبت نامی حضور پیدا خواهند کرد و به جای دریافت دفترچه ی سوالات ، پشت رایانه قرار خواهند گرفت و  سوالات را بر روی مانیتور مشاهده خواهند کرد .

داوطلبان برای ثبت نام آزمون تولیمو | TOLIMO می بایست به سامانه ی سازمان سنجش به نشانی ( www.sanjesh.org ) وارد شوند با کلیک بر گزینه TOLIMO که در سمت راست صفحه قرار داده شده است نسبت به ساخت پروفایل و پر کردن فرم های مربوطه در آزمون اقدام نمایند .

داوطلبان می توانند برای مطالعه کامل تر و با جزییات بیشتر در مورد نحوه ی برگزاری آزمون تولیمو کامپبوتری مقاله ی رو به رو را مطالعه نمایند : همه چیز در مورد تولیمو کامپیوتری


 منابع کامل آزمون زبان تولیمو | TOLIMO چیست؟

منابع عمومی که در این مطلب معرفی می شود ، نتیجه تجربه ده سال سابقه برگزاری کلاس های آمادگی آزمون های زبان سازمان سنجش تولیمو می باشد که بیشترین همپوشانی را با سوالات آزمون دارد .

منبع سوالات گرامر : کتاب تافل لانگمن جلد قرمز و کتاب گرامر بتی آذر ، منبع سوالات شنیداری : کتاب تافل کیت ، منبع سوالات واژگان : کتاب 504 و کتاب لغات ضروری تافل و کتاب 1100 واژه می باشد .

یادوار می شویم این منابع ، کامل ترین منابع برای این آزمون نخواهند بود و با نگاه دقیق به این منابع متوجه می شویم هر کدام از این کتب ، حجم زیادی دارد اما در کتاب های عمومی ارایه شده در بازار کتاب های فوق، بهترین منابع آزمون تولیمو برای تحت پوشش قرار دادن سوالات این آزمون می باشد .

برای مطالعه در مورد منابع اختصاصی آزمون تولیمو | TOLIMO و اینکه بدانیم برای آزمون تولیمو چه منابعی بخوانیم می بایست بر روی لینک رو به رو کلیک نمایید : منابع آزمون تولیمو

 ساختار آزمون زبان تولیمو | TOLIMO به چه شکل است؟

سوالات آزمون تولیمو در سال 99 به شکل کامپیوتری از 140 سوال به تعداد 105 سوال کاهش یافته است که چنین تغییری شباهت این آزمون به سمت آزمون MSRT را بسیار زیاد کرده است .

آزمون حاوي 105 سوال تستي مي‌باشد و داوطلبان بايد سوالات بخش گرامر و درک مطلب را در مدت 62 دقيقه و سوالات بخش شنيداري  را در در مدت 18 دقيقه (جمعاً 80 دقيقه ) پاسخ دهند.  .

زمان پاسخ گویی به تفکیک هر مهارت در آزمون تولیمو ی کامپیوتری به شرح زیر می باشد: 

بخش اول: سوالات گرامر ساختار و بيان نوشتاري  (Structure and Written Expression) ، تعداد سوالات 35 سوال 

بخش دوم: درك مطلب شفاهي – شنيداري  (Listening Comprehension) ، تعداد سوالات 35 سوال

بخش سوم: خواندن و درك مطلب (Reading Comprehension) ، تعداد سوالات 35 سوال 

داوطلبان می توانند برای مطالعه کامل تر و با جزییات بیشتر در مورد نحوه ی برگزاری آزمون تولیمو کامپبوتری مقاله ی رو به رو را مطالعه نمایند : همه چیز در مورد تولیمو کامپیوتری

 اعتبار آزمون تولیمو و هزینه ثبت نام تولیمو | TOLIMO به چه شکل می باشد ؟

پس از اتمام اعتبار مدرک این آزمون ، داوطلبان می بایست مجددا در آزمون شرکت نمایند .

اعتبار مدرک آزمون تولیمو ، پس از صدور کارنامه به مدت دو سال می باشد ، هزینه ثبت نام در آزمون تولیمو در سال 99 معادل 100600 ( صد هزار و ششصد تومان ) می باشد  .

داوطلبان برای کسب اطلاعات بیشتر از اعتبار آزمون تولیمو و همچین کسب اطلاع از نحوه ی هم ترازی این آزمون با آزمون های بین المللی مانند آیلتس و تافل می توانند بر روی لینک رو به رو کلیک نمایند : اعتبار آزمون تولیمو  

 تقویم برگزاری آزمون تولیمو | زمان ثبت نام تولیمو و زمان دریافت کارنامه تولیمو ؟

تقویم برگزاری آزمون تولیمو در سال 99 ، تا انتهای تابستان 99 اعلام شده است .

آزمون تولیمو به طور معمول در سال 10 بار برگزار می گردد اما در سال 99 و با توجه به شیوع بیماری کرونا تاریخ برگزاری این آزمون به صورت فصل به فصل مشخص می گردد ( با توجه به محدودیت ثبت نام در هر ماه ، زمان برگزاری این آزمون در هر ماه تا اطلاع ثانوی و برداشته شدن محدودیت ثبت نام در هر آزمون ، 2 بار در ماه می باشد ) و زمان اعلام نتایج و دریافت کارنامه تا 14 روز پس از برگزاری آزمون می باشد  .

برای اطلاع از تقویم کامل برگزاری آزمون تولیمو در سال 99 و همچنین تاریخ ثبت نام تولیمو می توانید بر روی لینک رو به رو کلیک نمایید : تقویم برگزاری آزمون تولیمو


نحوه ی دسترسی به نمونه سوالات تولیمو ادوار گذشته ؟

مرکز زبان کرایه چیان برگزار کننده ی کلاس تولیمو در دهمین سال متوالی نمونه سوالات تولیمو را در همین صفحه از سال 99 الی 97 را در پست های پایین به همراه پاسخ نامه کلیدی آن و بررسی سوالات منتشر کرده است و کافی است داوطلبان مطالب بعدی ( پایین تر ) را مطالعه نمایند  .

نمونه سوالات تولیمو در روز برگزاری هر آزمون، به همراه بررسی سوالات و پاسخنامه کلیدی در همین صفحه و در پست های پایین قرار می گیرد .

 تفاوت آزمون تولیمو و MSRT ؟

این دو آزمون 8 تفاوت کلیدی دارند که مهترین این تفاوت ها در مقاله زیر به تفضیل بیان شده است  .

تفاوت های این دو آزمون " تولیمو و MSRT " در ساختار آزمون ها ، نحوه ی برگزاری ، مدت زمان پاسخ به سوالات این دو آزمون می باشد .

جهت مطالعه کامل 8 تفاوت کلیدی آزمون MSRT و TOLIMO بر روی لینک رو به رو می بایست کلیک نمایید : تفاوت های تولیمو و MSRT

کانال تلگرام زبان کرایه چیان

امتیاز بدهید
 • رضا درویش نواز
 • 1397/06/10

سلام من هم راضی هستم ممنون

 • حسین هنرمند
 • 1397/07/27

بسمه تعالی. سلام. زحمت کشیدید پاسخهای تولیمو رو گذاشتین ولی سوالات رو از کجا بدست بياريم؟ من خودم آزمون 26 مهر رو شرکت کردم ولی سوالات رو ازما گرفتند

 • محمد کریمی افشار
 • 1397/11/18

من تقاضای بسته وکلاس بکغره

 • امین
 • 1399/07/30

سلام. سوالات Tolimo تاریخ 29 مهر 1399 رو چطوری میشه گیر آورد؟

 • سورنا
 • 1398/11/26

سلام صادقانه کتاب آموزشیتون کمک کرد ممنون

 • فاطمه کریمی
 • 1399/04/24

سلام برای مصاحبه ی آزمون دکتری امسال اگر بخواهیم مدرک MSRT بگیریم ، آیا امتحانی برگزار میشه که زمان مصاحبه ما مدرک رو داشته باشیم و اینکه لطفا راهنمایی کنید چطور میتونم ثبت نام کنم .ممنونم

نظر خود را بنویسید

مقالات