تاریخ های برگزاری آزمون تولیمو در سال 98 - نحوه ثبت نام آزمون TOLIMO

زمان برگزاری تولیمو در سال 98 , تاریخ برگزاری tolimo در سال 98 , زمان ثبت نام تولیمو زمان های برگزار آزمون TOLIMO در سال 98 - نحوه ثبت نام آزمون تولیمو در سال 98

بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان ثبت نام و شركت در آزمون زبان انگليسي پيشرفته " آزمون TOLIMO " در سال 1398 مي‌رساند كه ثبت نام براي شركت در آزمون مذكور منحصراً بصورت اينترنتي از روز يكشنبه مورخ 8 دی ماه آغاز مي‌شود.

لذا كليه متقاضيان، ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته شده و فراهم نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز ثبت‌نام به پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش‌ آموزش مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و شركت در آزمون مذكور اقدام نمايند.

لازم به توضيح است آزمون مذكور براي دوره‌هاي 139، 140، 141 و 142 منحصراً در شهر تهران و به صورت الكترونيكي در 4 حوزه امتحاني در جدول رو به رو برگزار خواهد شد.

تفاوت آزمون تولیمو کامپیوتری با آزمون تولیمو کاغذی :

بخش های آزمون TOLIMO الکترونیکی همانند آزمون کاغذی است و تفاوتی از نظر بخش های آزمون و تعداد سوال ندارد. تفاوت آزمون اینترنتی با کاغذی در این است که مهارت نوشتاری (Writing) در آزمون کاغذی بر روی برکه و با دستخط داوطلب انجام می شود ولی در آزمون الکترونیکی داوطلب باید متن Writing را در نرم افزار و توسط صفحه کلید تایپ کند.
تفاوت دیگر در مهارت شنیداری (Listening) است که در آزمون کاغذی Lecture توسط بلندگو و بصورت عمومی برای داوطلبان پخش می شود ولی در آزمون الکترونیکی هر داوطلب از طریق هدفونی که در اختیارش قرار گرفته است، صوت ها را خواهد شنید.
لازم به ذکر است که زمان آغاز هریک از مهارت ها برای داوطلبان در آزمون الکترونیکی مستقل از یکدیگر است.

 و در انتها چند نکته در مورد ثبت نام آزمون زبان تولیمو در سال 98 :

- ثبت نام در هر چهار آزمون انتهایی سال 98 به صورت همزمان آغاز می شود و متقاضیان می توانند نسبت به ثبت نام در هر آزمون مورد نیاز اقدام نمایند .

- داوطلبان می توانند به صورت هم زمان در چند آزمون باقی مانده ی سال 98 ثبت نام نمایند .

- ثبت نام آزمون تولیمو در هر 4 دوره به صورت تکمیل ظرفیتی خواهد بود و به محض تکمیل ظرفیت ،  ثبت نام متوقف خواهد شد .

- هزینه ی ثبت نام در آزمون های تولیمو سال 98 ، مبلغ 75 هزار تومان خواهد بود .

- سازمان سنجش آموزش کشور نرم افزار برگزاری آزمون بصورت الکترونیکی را طراحی و پیاده سازی کرده است و در حال حاضر آزمون TOLIMO تنها به صورت کامپیوتری و در استان تهران برگزار می گردد.
امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید

مقالات