سوالات تولیمو , کلاس آمادگی TOLIMO , آزمون زبان سازمان سنجش ویژه آزمون 27 دی

سوالات tolimo | پاسخنامه آزمون تولیمو مورخ 29 آذر | کلاس آماگی EPT مورخ 27 دی 97

با برگزاری آزمون تولیمو در تاریخ 29  آذر ماه 97 ، مرکز زبان کرایه چیان ،برگزار کننده ی کلاس های آمادگی آزمون تولیمو در هفتمین سال متوالی ، همانند ادوار گذشته با اتمام آزمون پاسخنامه سوالات تولیمو را به همراه آنالیز سوالات آن منتشر می نماید .

شرح مختصری از TOLIMO مورخ 29 آذر ماه 97 :

صدو سي و سومين دوره آزمون زبان انگليسي پيشرفته ( TOLIMO:E-A 2018 ) در حوزه تهران در دانشگاه علم و صنعت از ساعت 9 صبح آغاز گردید .

تفاوت این آزمون نسبت به آزمون های گذشته ، زمان برگزاری آزمون بود که به جای 115 دقیقه به 107 دقیقه تغییر پیدا کرده بود و علت آن ، تغییر در زمان پخش سوالات شنیداری بود .

چینش سوالات تولیمو مورخ 29 آذر به ترتیب زیر بود :

  1. دفترچه اول : بخش نوشتاری – رایتینگ تولیمو ( به صورت مجزا از بقیه سوالات)
  2. دفترچه دوم : سوالات گرامر ، سوالات درک مطلب و سوالات شنیداری

داوطلبان برای دفترچه اول ( سوال wrinting تولیمو ) به مدت 30 دقیقه فرصت پاسخگویی داشتند . موضوع سوال نوشتاری این آزمون : برخی  معتقدند والدین که به دلیل مشغله زیاد وقت کمی برای کودکان خود دارند باید آن زمان را صرف بازی با آنها کنند درحالی که برخی معتقدند در آن زمان کم والدین باید به درس های کودکان رسیدگی کنند . شما با کدام نظر موافق هستید و چرا ؟

نکته : نمره ی قسمت نوشتاری تولیمو در کارنامه به صورت مجزا می آید و برای داوطلبین دکتری تاثیری در نمره ی کل آزمونشان نخواهد داشت .

نکته : میزان نوشتن در این قسمت مهم نیست و کیفیت نوشتار در این قسمت مهم می باشد تا کمیت . با این حال توصیه میشود که متن شما کوتاه تر از یک پاراگراف نباید باشد

 

دفترچه دوم از ساعت 9:30 بین داوطلبان توزیع شد . چینش سوالات به شکل زیر بود :

سوال گرامر تولیمو (40 سوال ) :

شامل 15 سوال به شکل گرامر چهار گزینه ای ساده ، 25 سوال به شکل گرامر اصطلاحات نوشتاری و زمان پاسخ دهی به آن 25 دقیقه

در تحلیل سوالات مربوط به بخش گرامر تولیمو مورخ 29 اذر دور 133 ، می بایست گفت سوالات نسبت به آزمون تولیمو آبان ماه با شیب ملایمی به سمت سخت تر شدن متمایل شده بود . به هیچ عنوان سوال بسیار سخت در سوالات قرار داده نشده بود اما سوالات سخت تری در این قسمت مورد پرسش قرار گرفته بود .

بدیهی است با توجه به نحوه طرح سوالات گرامر در تولیمو ، داوطلبینی که بسته ی مکاتبه ای تولیمو ی این مرکز را تهیه کرده بودند و یا در سر کلاس آمادگی تولیمو این مرکز حضوز داشتند برایشان پاسخ به سوالات در این قست بسیار ساده می بود .

گزینه های صحیح سوالات در بخش گرامر این آزمون به شرح زیر می باشد که دانشجویان میتوانند از این قسمت متوجه شوند در گرامر آزمون زبان tolimo چه نمره ای گرفته اند .

 سوالات تولیمو , دانلود سوالات تولیمو , تولیمو

سوالات ریدینگ ، درک مطلب تولیمو ( 50 سوال ) :

سوالات درک مطلب تولیمو شامل 5 متن و زمان پاسخ دهی به سوالات در این بخش 55 دقیقه می بود که موضوعات آن به ترتیب زیر می بود :

اهميت مترجم و مترجمي و اشاره به دو نوع مترجمي

روش هاي ابتدايي نوشتن در دوره هاي مختلف

معماري خانه هاي خاص بعد از هجوم مردم به شهر ها

مقايسه ي حضور زنان در بازار كار و تجارت در گذشته و امروز و موانع روبروي آن ها

متون انتخاب شده و سوالات مربوط به آن جز متون متوسط برای آزمون ارزیابی می شود . چندین واژه سنگین به لحاظ معنایی داخل متون قرار داده شده بود .

به صورت کلی به لحاظ سختی می توان گفت این متون همانند متون آزمون گذشته بود با این تفاوت که تعدادی از سوالاتی که از متن استخراج کرده بودند برای پاسخ دادن نیاز به استنباط زیادی داشت که این کار در سر جلسه با 5 متن و 55 دقیقه زمان کمی سخت خواهد بود .

گزینه های صحیح سوالات در بخش درک مطلب – reading  این آزمون به شرح زیر می باشد که دانشجویان میتوانند از این قسمت نیز متوجه شوند محدوده ی نمراتشان چه عددی است .

 سوالات درک مطلب تولیمو , تدریس تولیمو , ثبت نام tolimo

سوالات شنیداری تولیمو (50 سوال ) : 

شامل 30 سوال مکالمه کوتاه ، 20 سوال به شکل مکالمه بلند و لکچر ( 8 سوال مکالمه بلند و 12 سوال مونولوگ – لکچر )

ساده ترین قسمت برای داوطلبیی که بسته ی مکاتبه ای این مرکز را دریافت کرده بودند و یا در کلاس ها شرکت کرده بودند پاسخ به سوالات این قسمت بود چرا که در سوالاتی که اختصاصی این آزمون به داوطلبان داده شده بود با کار بر روی همان 250 سوال پاسخ دادن به تست ها را برایشان  ساده کرده بود .

در مورد سوالات این بخش می بایست گفت زمان مشخص شده برای سوالات لیسنینگ ، شنیداری تولیمو در آزمون های گذشته 35 دقیقه بود در حالی که زمان مشخص شده برای پاسخ دهی به تست ها 28 دقیقه می بود

و سوالات مکالمه کوتاه جزو سوالات ساده بودند و نسبت به آزمون های گذشته پاسخ سوالات واضح تر از قبل بود . و همچنین کیفیت مطلوب پخش صدا در حوزه تهران داوطلبین را با مشکل کمتری در حل تست ها مواجه کرده بود .

پاسخ کلیدی سوالات listening آزمون TOLIMO  مورخ 29 آذر ماه در زیر آمده است .

بهترین کلاس تولیمو , بهترین مدرس تولیمو , تولیمو تضمینی 

مرکز زبان کرایه چیان برگزار کننده کلاسهای آمادگی آزمون زبان سازمان سنجش ، ‏ آزمون TOLIMO در هفتمین سال متوالی برای داوطلبان خود و سایر داوطلبین آرزوی موفقیت دارد . همچنین برای متقاضیان شرکت در آزمون آینده برنامه ریزی آموزشی خود را شرح ذیل اعلام میدارد .


خدمات ابن مرکز ویژه آزمون 27 دی 97 به همراه توضیحات مختصری از هر آیتم به شرح زیر می باشد .

 کلاس زبان تولیمو – کلاس TOLIMO تک نفره ‏vip

بسته مکاتبه ای آزمون تولیمو

در زیر نحوه برگزاری هر کدام از این دو کلاس شرح داده شده است

کلاس تولیمو, کلاس زبان تولیمو , کلاس آمادگی تولیمو , تولیمو 27 دی کلاس آمادگی آزمون تولیمو وی آی پی

مرکز زبان کرایه چیان برای آن دسته از دانشجویانی که نمره آزمون را دریافت نکرده اند با برگزاری کلاس اختصاصی تولیمو کمک خواهد کرد تا در آزمون آینده نمره خود را دریافت و پرونده آزمون را ببندند.

در ذیل توضیحاتی مربوط به نحوه تشکیل کلاس ها بیان می کنیم.

اساس کار اساتید این مرکز نقاط ضعف داوطلب است که در قالب آزمون تولیمو مباحث اضافی را حذف و نکات کلیدی و نحوه تست زنی را با زبانی ساده آموزش می دهند.

کلاس های این مرکز ویژه تولیمو تک نفره با کلاسی مجزا برای هر دانشجو  ، در هر سطحی از زبان ، این زمینه را در افراد قوت می دهد که آزمون پیش رو را با نمره مطلوب قبول شوند.

در کلاس های آمادگی آزمون TOLIMO جزوات انحصاری در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت تا با مطالعه تمامی مهارت ها را فرا بگیرند.


سوالات واقعی و بدون تغییر  آزمون های گذشته در کلاس ، حل و توضیح تشریحی داده خواهند شد و آموزش پر پایه حل تست سوالات آزمون خواهد بود.

برای دانشجویان شهرستانی و افرادی که مشغله کاری دارند کلاس های آنلاین این موسسه کمک شایانی برای آن ها است.

شناور بودن برنامه زمانی از آیتم های مهم این مرکز است تا با هماهنگی دانشجو  و استاد تاریخ و روز برگزاری کلاس تنظیم شود بدین صورت که در پایان جلسه نخست برنامه تمام جلسات خود را مشخص خواهد کرد.

 

کتاب تولیمو , بسته مکاتبه ای تولیمو , خودآموز آزمون تولیموبسته مکاتبه ای تولیمو – کتاب TOLIMO

برای آن دسته از داوطلبانی که به هر ترتیب توانایی یا شرایط شرکت در کلاس های تک نفره را ندارند و خواستار قبولی در آزمون هستند این موسسه کتاب تولیمو را تالیف کرده است تا دانشجویان با تهیه آن به راحتی و بدون شرکت در کلاس ، بتوانند قبولی خود را تضمین کنند در ذیل توضیحات مربوط به بسته گفته شده است.

این بسته شامل دو بخش می باشد :      1) کتابچه ی آموزش          2) کتابچه ی سوالات بدون تغییر آزمون تولیمو با پاسخ کاملا تشریحی

در کتابچه ی اول که آموزش است 4 قسمت تالیف شده است :    1) آموزش گرامر            2) درک مطلب            3) شنیداری    4 ) واژگان پر تکرار آزمون که از آزمون های گذشته انتخاب شده است

کتابچه ی دوم شامل 220 سوال بدون تغییر و پرتکرار آزمون به لحاظ قواعد گرامری و درک مطلب با پاسخ کاملا تشریحی به همراه یک لوح فشرده شامل250 سوال شنیداری آزمون

 

نحوه ثبت نام در کلاس های ویژه تولیمو – دریافت بسته مکاتبه ای TOLIMO

دانشجویانی که قصد شرکت در کلاس ها یا راهنمایی و مشاوره در خصوص کلاس و بسته دارند می توانند با شماره های زیر تماس گرفته و ثبت نام نمایند.

تماس تلفنی با دفتر مرکزی (صادقیه) :   44063601      (تماس در ساعات اداری)

تماس تلفنی با دفتر شریعتی : 86020847    (تماس در ساعات اداری)

تماس تلفنی با دفتر رسالت : 77497626      (تماس در ساعات اداری)

ارتباط مستقیم : 09126186234   (در ساعات غیر اداری)

سامانه پیامکی : 5000206040600

ارسال عبارت "کلاس تولیمو" و یا "تدریس TOLIMO" به شماره سامانه پیامکی این مرکز به شماره 5000206040600 مشاورین این مرکز ظرف مدت 24 ساعت با شما تماس خواهند گرفت.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید

مقالات